preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як вибрати ігровий мікрофон

    news_title

    calendar 12.09.2017

    Жоден справжній геймер не може обійтися без гарнітури. Правда, якщо досвідчені игрови вибирають його за трьома критеріями якості навушників, якості мікрофона та зручності посадки, то новачки часто-густо роблять одну помилку – не перевіряють мікрофон на якість. Про те, як правильно вибрати окремий геймерський мікрофон і на що звертати увагу в гарнітурі в плані оного – у новому Buying Guide наFunduk.ua.

    Якими бувають мікрофони?

    Вибір ігрових моніторів не так широкий, як може здатися, у продажу можна знайти три основні категорії: окремо стоять настільні мікрофони, мікрофони на кабелі (петличка), а також навушники-гарнітури.

    news
    news
    prev next
    news
    news

    Настільні мікрофони ігрового типу зустрічаються лише у профільних виробників – наприклад, SteelSeries або Razer. Вони відмінно підходять для любителів робити відеоогляди ігор і стріми. Такі пристрої однаково добре пишуть і звук від динаміків комп'ютера або ігрової консолі), і голос самого геймера.

    Також їх можна використовувати вдома, якщо ви граєте в гучному режимі – через акустику комп'ютера, але не хочете втрачати зв'язок з іншими гравцями. В людному місці, звичайно ж, такої можливості не буде: ви будете заважати оточуючим, а вони з високою ймовірністю будуть заважати вам.

    Основні плюси такого мікрофона полягають у свободі рухів і відсутності фонового шуму в запису. Ваші рухи будуть для нього дуже тихими і віддаленими, якщо, звичайно, ви не стукайте в процесі гри мишкою по столу.

    Всередині таких девайсів варто більш потужний мікрофон, так що про гучності записуваного звуку можна не хвилюватися. При цьому відстань від вас до пристрою постійно виходить приблизно однаковим, так що рівень гучності для вашого співрозмовника також залишиться однаковим.

    Sennheiser-ME-.jpg

    Другий різновид – окремий мікрофони на кабелі, петлички. Хоч вони і зустрічаються ще середігрових гаджетів, зручність їх досить спірне.

    З одного боку, такі мікрофони теж дають свободу руху і знаходяться ближче до гравця, а значить – можуть більш якісно писати звук. Використання всередині не всеспрямованого, а однонаправленої уловлювача дозволяє використовувати пристрій навіть в галасливих місцях, а всеспрямований може впоратися із записом стріму, коли потрібно однаково якісний запис і голоси, і ігрових звуків. Це в теорії.

    На практиці ж рідкісний мікрофон такого типу здатний впоратися з завданням. Відстань до гравця і до динамікакомп'ютеравиходить дуже різним, тому гру практично не чутно. Або гравець чути набагато голосніше, ніж хотілося б. З цією проблемою можна впоратися за допомогою програмного забезпечення, підрегулювавши канали. Але залишається ще одна, набагато більша: шум від одягу і кабелю. Будь-який ваш рух не залишиться для такого мікрофона непоміченим, і все це відобразиться на якості звуку. Системи придушення шуму здатні частково впоратися з цією проблемою, але повністю вирішити її дуже складно. Саме тому такі мікрофони в ігровому класі зустрічаються рідкісною.

    563f2a52N824ea78b.jpg

    Третій, найбільш популярний тип –гарнітури. Вони найбільш універсальні у використанні і єдиний їхній істотний мінус – відчуття тяжкості на голові після самих тривалих баттлов. Другий недолік полягає в тому, що для стримов і відеооглядів звук з гри доведеться писати другим каналом або тримати навушники на столі, з максимальним рівнем гучності – щоб мікрофон писав звук з самої гарнітури. Не надто зручно, але реально. Плюсів набагато більше.

    Перший і самий головний полягає в тому, що ви можете усамітнитися зі звуком навіть в галасливому людному місці. Навушники видають звук тільки вам, а мікрофон розташований близько до обличчя, так що ви можете говорити так тихо, щоб оточуючі вас практично не чули.

    Другий плюс – жорстка конструкція і віддаленість від кабелю. Завдяки цьому мікрофон «ізольований» від фонового шуму, створюваного одягом і проводом. Ну а якщо ви використовуєте бездротову гарнітуру, вам зовсім не про що хвилюватися в цьому плані.

    Третій плюс – можливість підстроювання під користування. Вибирайте гарнітуру з рухомою або гнучкою ніжкою мікрофона, і ви зможете розташувати його максимально зручно і близько, щоб підвищити тим самим якість записуваного звуку.

    1696867.png

    Спрямованість і якість звуку

    Визначившись з типом пристрою в цілому, переходимо до типу використовуваного в ньому «уловлювача звуку». Він може бути всеспрямованим або однонаправленим. Перший записує звуки в усі сторони навколо себе, так що підходить для випадків, коли ви ведете стрім або хочете передати в тому числі і атмосферу навколо себе. Ну чи якщо ви впевнені в тому, що навколо вас тиша і ніщо не буде заважати вам спілкуватися. Додатковий плюс такого мікрофона в стаціонарному настільному пристрої полягає в тому, що навіть при дуже активному вашому русі під час гри звучання залишиться однаково якісним і рівномірно гучним.

    Односпрямовані мікрофони, як можна здогадатися з назви, пишуть звук тільки в одному напрямку. Всі сторонні вони вважають шумами і просто відсікають. Так що якщо ви граєте, а над вухом у вас бурчить мама про те, що ви ще не підготувалися до семінару, або якщо ви граєте в студентському гуртожитку, клубі, на сходці з друзями – це ваш вибір.

    Односпрямовані діляться на два типи: кардіоїда і гіперкардіоїда. Перший має трохи більш широким кутом захвату, а другий пише у «вузькому промені», так що для геймера, який в процесі гри руху активно, більшою мірою підійде першим, а для того, хто грає в шумному приміщенні кращим може стати другою.

    Крім типумікрофонаварто звернути увагу ще на кілька характеристик. Робочий частотний діапазон повинен бути максимально наближений до 0,1 - 10 кГц – саме в цей коридор «поміщається» людська мова. Все, що більше – зайве і просто маркетингова фішка. Ну а якщо мікрофон випадає за ці рамки або не підтримує їх, звучання буде не якісним.

    Рівень чутливості впливає на те, наскільки добре мікрофон здатний вловити звук. Якщо у пристрої є система придушення фонового шуму, занадто високі показники вам не страшні. А ось якщо шумодава ні, краще вибрати здоровим компроміс у вигляді усередненого значення: так ви не пропустите основний звуковий канал і не будете постійно страждати від сторонніх звуків в ньому.

    Звуковий тиск вказує на те, який максимальний рівень звуку в децибелах здатний сприйняти мікрофон. Чим вище цей параметр, тим краще.

    4124_1.jpg

    Підключення

    Отдельностоящие мікрофони можуть підключатися або через класичний аудіопорт або по USB. У деяких моделях використовуються звукові карти (зовнішні), які адаптовані спеціально підгарнітуру, у тому числі – під мікрофон. Так що якщо ви хочете отримати максимально якісний звук, вам краще вибрати саме таку модель.

    Аудіоштекер може бути подвійним або комбінованим, в комплект може входити перехідник для ігрових консолей або ПК. Такі моделі коштують трохи дорожче, але вони більш універсальні.

    Leegoal-Gaming-Wired-font-b-Headphone-b-font-with-Microphone-Noise-Cancelling-Gaming-Headset-font-b.jpg

    На що ще варто звернути увагу?

    Наявність кнопки вимикання звуку. Вона може бути у двох варіантах – класичний mute, який вимикає і включає по натисненню клавіші, кнопка тимчасового переривання запису, яка працює, поки тримаєш її натиснутою.

    Регулювання гучності запису звуку. Ця функція зустрічається рідко, знайти її можна тільки в топових пристроях.

    Активний шумодав для мікрофона – зустрічається в тих моделях, де є власна звукова карта. Такі пристрої відмінно справляються з придушенням всіх оточуючих звуків, і ваш співрозмовник чує тільки ваш голос. Коштують такі моделі далеко не дешево, тому найчастіше використовуються професіоналам.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close