preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд двоекранного ноутбуку ZenBook Pro Duo UX581

    news_title

    calendar 20.11.2019

    Комп'ютерний ринок давно перейшов зі стадії вибухового зростання до спокійного і розміреного існування. Вендори з року в рік потроху оновлюють модельні ряди, додаючи нові процесори, відеокарти, швидші накопичувачі та чіткіші екрани. Але не всім з них подобається таке затишшя, і час від часу ринок розбурхують нові моделі, що реалізують нові концепції. І одним з найактивніших новаторів на ринку ПК безсумнівно є компанія ASUS. На її рахунку далеко не один успішний інноваційний продукт, який знайшов свою аудиторію і нішу на ринку. І сьогодні у нас на огляді чергова новинка, що представляє свіжий погляд на те, яким може бути ноутбук.

    Зміст

    Зовнішній вигляд і ергономіка

    Зовнішність буває оманлива не тільки у людей, а й у техніки. Так, поки дисплей ZenBook Pro Duo закритий, навіть і не скажеш що перед нами якийсь особливий ноутбук. Стримане чорне забарвлення, звичне кругове шліфування на кришці дисплея і повненький корпус (що насилу вписується в строгі модельні ультрабучні рамки) - з першого погляду модель можна помилково записати в звичайні бізнес рішення. Але, хоча робота в корпоративному середовищі - це один з можливих варіантів застосування UX581 (не дарма ж для нього рекомендується Windows 10 Pro), сфера потенційного використання цієї моделі набагато ширше. Досить підняти кришку дисплея, і відразу стає очевидно, що це не якийсь черговий лептоп для роботи в офісі, а щось зовсім нове і незвичне.

    Коли закритий, ZenBook Pro Duo UX581 виглядає як звичайний бізнес-ноутбук

    Каже нам про це буквально все. По-перше, екран. Вірніше екрани - тут їх одразу два. Перший знаходиться на звичному місці (кришці ноутбука), а другий розміщений прямо під ним, там де зазвичай знаходиться клавіатура. Основний екран глянцевий і сенсорний. Нижній екран (який має назву ScreenPad Plus) матовий і теж сенсорний, плюс в ньому вбудований дигитайзер для роботи з стилусом (який є у комплекті). Єдине, чого цим екранам бракує (з точки зору зовнішнього вигляду) це олеофобного покриття - аж надто швидко вони вкриваються масними відбитками пальців.

    Два экрани - достатня підстава для того щоб здивувати користувача

    По-друге, клавіатуру зі звичайного місця перемістили до передньої грані корпусу, а тачпад розташували праворуч від неї (шульгам знову не пощастило). У зв'язку з цим з'явилося кілька нюансів по ергономіці. Перший - клавіатура залишилася без місця для відпочинку рук (є підставка що приєднується, але з нею втрачається частина мобільності пристрою). Другий - тачпад в цій моделі не горизонтальний, а вертикальний (і він менший за розмірами ніж у переважної більшості сучасних ноутбуків) - тож щоб перемістити курсор з лівого краю екрана до правого потрібно кілька «заходів». На щастя з сенсорним екраном можна пропустити процес «перегонки» курсору по екрану і одразу ткнути пальцем в потрібному місці екрану.

    клавіатура ZenBook Pro Duo UX581

    Але це ті нововведення, що лежать на поверхні. Насправді в цій моделі ще багато всяких цікавих рішень і реалізованих напрацювань. Наприклад, взяти той самий тачпад. Незважаючи на наявність окремого ScreenPad Plus - гіпертрофованої версії скрінпада що вбудовується в тачпади топових ультрабуків ASUS останніх поколінь, розробники вирішили розширити можливості тачпада і вбудували в нього... Ні, не ще один ScreenPad, а цифровий блок - рішення що використовується у більш доступних ультрабуки ASUS. Тож тачпад не просто так зайняв місце нумпада, а взяв на себе його обов'язки.

    з активацією нумпаду тачпад продовжує виконувати свої головні обов'язки

    Цікавими є й кнопки, розміщені поруч з тачпадом (піктограми на ньому самому активують нумпад і регулюють його підсвічування). Це клавіші для спеціальних функцій. Якщо дивитися зліва направо, то перша включає турборежим системи охолодження, друга - робить рокіровку вмісту робочих столів переміщаючи програми з основного екрану на скрінпад, а зі скрінпада - на основний екран (з іграми це не завжди спрацьовує), третя - відключає скрінпад, а останньою йде клавіша включення живлення (для нас, розміщення її в клавіатурному блоці - вічний привід для суму).

    додаткові кнопки над тачпадом

    Клавіатура у цій моделі практично стандартна. Клавіші з приємним глибоким ходом, що незвично для ультрабука. Кнопки стрілок стиснуті, що не дивно - для них просто не залишилося зайвого простору. Верхній ряд функціональних клавіш також виконує роль мультимедійних клавіш. Цікаво що серед клавіш немає відключення бездротових інтерфейсів, але зате є гаряча клавіша виклику фірмової сервісної утиліти ASUS.

    Серед мультимедійних клавіш нема вимнення Wi-Fi

    Приємним доповненням до вже звичних можливостям стала опція включення/відключення кнопки "Fn" комбінацією клавіш "Fn" + "Esc".

    Кнопку Fn також можна вимкнути

    З неочевидних нововведень варто згадати і про систему охолодження. Через те що основні джерела тепла (відеокарта і процесор) знаходяться у задній частині ноутбука, систему охолодження перенесли приблизно на середину корпусу, розмістивши один вентилятор праворуч, а другий ліворуч. Відповідно відведення теплого повітря йде в сторони. Тож підігрів руки з мишкою забезпечений і для правшів, і для шульг.

    Систему охолодження перенесли у середню частину корпусу ноутбуку

    Втім розробники подбали про те, щоб тепле повітря максимально швидко розсіювався, а не дуло безпосередньо на руки. Для цього вихідну решітку системи охолодження розділили на дві секції. Нижня забезпечує максимально вільний і швидкий відвід теплого повітря, а верхня оснащена дефлектором, який прискорює потік і направляє його вниз під кутом близько 45 градусів. В результаті зіткнення цих двох потоків вони розбиваються один об другий і втрачають швидкість.

    Воздуховод розділено на дві частини

    Через те що вивід тепла іде у боки, розробники вирішили зробити забір повітря частково знизу корпусу і частково ззаду, з боку дисплея. Для поліпшення припливу повітря використані петлі кріплення екрану спеціальної конструкції (їм дали ім'я ErgoLift) - при відкритті ноутбука вони піднімають задню частину ноутбука над поверхнею столу. Загалом, механізм дуже схожий на використаний в Zefirus, тільки там петля впиралася в нижню кришку корпусу, розсуваючи його при відкритті.

    Воздухозабірник з боку дісплею

    І якщо у зефіруса ця кришка "працювала" як підставка, забезпечуючи необхідний для вентиляції простір за будь-яких умов - хоч за столом сиди, хоч на дивані валяйся. То у UX581 такого захисту немає, і робота на дивані може обернутися для нього перегрівом, від якого не врятують навіть товсті і широкі прогумовані ніжки.

    ErgoLift у дії

    Закінчуючи з зовнішністю/зручністю, не можна не пройтися по асортименту комунікаційних роз'ємів доступних власнику цього ультрабука. Незважаючи на майже повноформатні габарити і вагу у 2,5 кілограма, ситуація з комунікаціями у нього така-ж, як у набагато більш компактних побратимів. Тобто, крім роз'єму живлення, ви знайдете лише один комбінований аудіороз'єм, один Thunderbolt 3 USB-C (з виведеною в нього лінією Display Port), один HDMI (2.0) і два повнорозмірних USB версії 3.1 - і це все. Розширити набір інтерфейсів можна хіба що за допомогою док-станції, яка підключається до Thunderbolt, благо у того же ASUS їх є кілька різновидів - під різні запити і фінанси.

    news
    news
    news
    news
    prev next

    Можливості

    Почнемо з банального - конфігурації ZenBook Pro Duo та її продуктивності. Це напевно перший ультрабук, який отримав такі потужні комплектуючі: відеокарту NVIDIA GeForce RTX 2060 з 8 Гб відеопам'яті, шестиядерний процесор Intel Core i7-9750H (є ще модель з Intel Core i9-9980HK) і 16 Гб оперативної пам'яті стандарту DDR4 (можна розширити до 32 Гб). Продуктивності у цієї зв'язки вистачає на рішення практично будь-яких завдань і запуску будь-яких сучасних ігор, що видно за результатами тестів.

    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    prev next
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news

    Звичайно є нюанси з охолодженням - його важко забезпечити для таких потужних компонентів у такому компактному корпусі, залишившись при цьому в рамках прийнятних для "тихого ультрабуку". UX581 намагається вберегти вуха користувача і максимально затягує з розгоном вентиляторів до повних обертів. У зв'язку з цим, при повному завантаженні процесора він швидше піде в троттлінг, ніж розкрутить кулери. Потрібно або вручну включати турбо режим роботи охолодження або дати навантаження і на відеокарту - тоді вентилятори виходять на робочий режим, а троттлінг припиняється. Сподіваємося, що в конфігурації з Core i9 охолодження працює у більш агресивному режимі.

    троттлінг зупиняється при завантаженні відеокарти

    З оснащення ще раз зупинимося на екранах. В основному дисплеї встановлена ​​OLED матриця з роздільною здатністю 4К і підтримкою HDR режиму. Крім цього у неї є сертифікат Pantone про 100% охопленні колірного простору DCI-P3, який є стандартом для кіноіндустрії. Загалом картинка на цьому екрані дуже яскрава, насичена і може похвалитися відмінною контрастністю (це все ж OLED). Втім, незважаючи на високу максимальну яскравість матриці, глянцева поверхня робить цей екран вразливим до відблисків та засвічування сонцем.

    А ось у ScreenPad Plus встановлена ​​не OLED, а IPS матриця. І це одразу помітно: якщо у OLED немає ніяких засвічень від підсвічування (суто через те, що в такій матриці просто не використовується підсвічування), то у IPS одразу видно бічне засвічування і що чорний фон не зовсім чорний - просто на контрасті з OLED. Можливо різниця була б не такою помітною, якби у цього екрану було глянсове скло, але воно б ще більше відблискувало, та й працювати зі стилусом зручніше на матової поверхні. Відблиски на цьому екрані практично відсутні, а ось яскраве освітлення дуже сильно знижує яскравість і насиченість зображення. Роздільна здатність в ширину у ScreenPad Plus така ж як у основного екрану (3840 точок), а в висоту він практично вдвічі менше (1100 точок).

    Різниця між экранами помітна навіть у їх максимальній яскравості

    Тепер розповімо про можливості ZenBook Pro Duo, що з'явилися завдяки поєднанню потужного заліза і двуекранності. В цьому плані головний плюс ScreenPad Plus в тому, що для системи він виступає не якимось особливим пристроєм, а звичайним другим дисплеєм. Відповідно з ним нормально працюють практично всі програми. Єдина причина по якій можуть виникати проблеми, це нестандартна роздільна здатність цієї панелі. За виключенням цього - вона відмінно підходить для того щоб тримати перед очима вікна сервісних програм або виведення інструментальних панелей різного ПЗ. Власне це робить ZenBook Pro Duo ідеальним лептопом для скрінкастеров, які люблять спілкуватися зі своїми глядачами паралельно з ігровим процесом. Вони можуть вивести на ScreenPad Plus і чат і вікно з параметрами кодування трансляції та ще яке-небудь віконце - на екран вільно уміщається якраз два-три вікна зі стандартним співвідношенням сторін. І все це без будь-якого пригальмовування - все навантаження з легкістю розподіляється і обробляється дванадцятьма обчислювальними потоками процесора.

    Видкритий чат Steam і ще є місце для декількох додаткових вікон

    Але не одними екранами цікавий це ноутбук. Є у нього і ряд не таких явних можливостей. Наприклад, UX581 оснащений інфрачервоною камерою, яка дозволяє аутентифицироваться за допомогою Windows Hello навіть в темряві. Або взяти мікрофони - тут встановлено масив з чотирьох штук, які не тільки забезпечують просто відмінну якість звуку у відео-чатах, а й можуть використовуватися для роботи голосових помічників. Цікаво, що останнім можна давати завдання навіть коли ноутбук знаходиться у "сплячому режимі".

    Масив мікрофонів розміщено на верхнії грані дісплею

    Для індикації їх активності і роботи в ноутбуці передбачений спеціальний індикатор на передній грані (який нам чомусь нагадує то-ли про Сайлонів, то чи про розумну машину з "Лицаря доріг"). На жаль ні Cortana, ні Amazon Alexa у нас поки-що не доступні, але як можливість на майбутнє ця функція теж цікава.

    У вимкненому стані індикаторна риска майже непомітна, але під час роботи вона ефектно підсвічує стіл перед ноутбуком

    На додаток до апаратних нововведень у ZenBook Pro Duo є і цікаві програмні напрацювання. Одне з них - це програмна обв'язка додаткових функцій ScreenPad Plus. У звичайному режимі її інтерфейс захований і видно тільки стрілочку виклику панелі інструментів.

    Інструментальна панель скрінпаду

    А сама оболонка пропонує цілий набір інструментів спеціально розроблених для ScreenPad Plus: панель запуску попередньо записаних клавіатурних макросів, лаунчер груп програм (можно одновременно запустить игру, софт для стриминга и чат), редактор для рукописного введення, блок цифрових клавіш і магазин з застосунками під додатковий екран.

    Утиліта для рукописного вводу тексту

    У магазині є додатки для вирішення різних супутніх завдань, в тому числі і такі, що підходять для геймерів.

    Для скринпаду є і спеціалізовані геймерскі застосунки

    Також на цю панель винесені "гарячі клавіші": регулювання яскравості ScreenPad Plus, виклик списку запущених програм, "рокіровка" екранів, дублювання екрану і відключення клавіатури (дуже зручно при роботі зі стилусом).

    Працюючи з сенсорними панелями можно вимкнути клавіатуру

    Ще з корисних фірмових додатків варто згадати сервісну програму MyASUS. У ній зібрані настройки роботи всіх фірмових технологій ASUS, що дозволяє налаштувати все необхідне не запускаючи десятки програм. Також тут зведені разом всі тестові і сервісні утиліти. Так що можна протестувати проблему та одразу ж зв'язатись з підтримкою для допомоги в її вирішенні. Загалом, дуже зручне рішення.

    news
    news
    news
    news
    prev next

    Підсумки

    ZenBook Pro Duo виявився дуже цікавим ноутбуком. Причому цікавим не тільки з точки зору таких любителів технічних новинок як ми, а й користувачів - про це говорить попит на модель, що перевищив очікування виробника. І дійсно, в UX581 застосовано досить багато рішень, які роблять його цікавим для абсолютно різних груп користувачів. Тут свою роль грає і дуже потужна начинка у відносно компактному і солідному корпусі. І, звичайно ж, ScreenPad Plus, що відкриває море можливостей перед людьми творчих професій (так, скрінкастери теж в їх числі) і тих, кому звичної клавіатури просто мало. І, що важливо, э частка ексклюзивності, притаманна цій дійсно неординарній моделі. Це видно не лише по технічних характеристиках ZenBook Pro Duo, а й по його вартості. Так, ціна у цього ноутбука не маленька (75-115 тисяч гривень), але цілком виправдана, враховуючи кількість і новизну застосованих в ньому рішень.

    Плюси

    • потужна апаратна начинка

    • міцний металевий корпус

    • 4К сенсорний OLED екран з підтримкою HDR і сертифікацією Pantone

    • додатковий дисплей ScreenPad Plus з можливістю роботи зі стилусом

    • тачпад-калькулятор

    • хороша акустика і масив з 4 мікрофонів

    • є підтримка голосових помічників

    Мінуси

    • трохи слабенька система охолодження, як для такої начинки

    • мало комунікаційних роз'ємів

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close