preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд ігрового ноутбука ROG Strix Scar 15 (G532)

    news_title

    calendar 14.01.2021

    Виконуємо нашу обіцянку і публікуємо огляд другого ще одного крутого девайса від ASUS, що приїхав до нас під самий новий рік - ноутбука ROG Strix Scar 15 (G532).

    Новинка вийшла нереально крутою, тож якщо ви шукаєте собі по-справжньому потужний ноутбук, вам точно варто придивитися до неї і як мінімум - уважно прочитати наш огляд.

    Зміст

    Зовнішній вигляд

    IMGP1498.jpg

    ROG Strix Scar 15 G532 - модель не зовсім нова, скоріше - це оновлення в модельному ряду, з новішим залізом і деякими доробками. Тож нашого сьогоднішнього гостя складно назвати оригінальним і незвичайним. Виробник використав всі напрацювання моделі минулого покоління, її дизайн і обриси.

    Втім, до мінусів це точно не варто відносити: у ROG Strix Scar 15 є все, щоб бути красивим, успішним і зручним. Як і належить сучасному ігровому ноутбуку, він тонкий і максимально легкий (2,5 кг). З вимкненимпідсвічуванням лептоп виглядає настільки строго і скромно, що їм запросто можна користуватися під час діловій зустрічі або в офісі. Ну, а якщо ви увімкнути всі led-компоненти - перед вами буде дуже яскравий зразок геймерського ноутбука.

    Причому підсвічування тут є не тільки в клавіатурі або логотипі на кришці, а й на окантовці днища - практично по всьому периметру. Виглядає це дійсно розкішно і незвично, і з включеним підсвічуванням відразу ясно, що перед вами не просто ноутбук, а дійсно потужна ігрова станція.

    IMGP1512.jpg

    При створенні ROG Strix Scar 15 інженери ASUS працювали спільно з дизайнерським бюро BMW, тож тут є і деякі риси, характерні цій марці. Але мова не про заточеність під фанатів автогонок і автомобілів цього бренду, а просто про красу і стиль в цілому. Не будемо довго розповідати, просто покажемо всі нюанси, і ви зможете оцінити привабливість ROG Strix Scar 15 G532 самостійно.

    У числі оригінальних деталей серії ROG Strix Scar 15 варто виділити шарніри, що піднімають екран високо над клавіатурою - практично на той самий рівень, на якому він знаходиться в мінімальному положенні сучасних моніторів цього ж бренду. Для додаткового підвищення рівня виробник використовував широку окантовку знизу, всі інші рамки - мінімальні по своїй ширині.

    IMGP1507.jpg

    До речі, в цій окантовці прихована й система з двох мікрофонів, завдяки яким ROG Strix Scar 15 забезпечує якісний запис звуку. Тому з цим ноутбуком ви зможете спілкуватися в іграх без гарнітури, і якість звуку буде більш ніж просто приємною.

    З деякої точки зору до дизайнерських елементів можна віднести і клавіатуру. Принаймні, вона тут виглядає дійсно красиво, особливо - з включеним підсвічуванням. При цьому будемо чесними: в ASUS гналися скоріше не за привабливістю, а за зручністю для геймерів (і особливо - фанатів шутерів). Тут є розширений пробіл, винесені вниз кнопки навігації (Стрілки), злегка збільшений Ctrl і інші важливі в шутерах аспекти.

    IMGP1513.jpg

    Самі по собі кнопки також відмінні, нехай навіть перед нами і традиційна для ноутбуків мембрана. Вони неймовірно чуйні, швидкі і чіткі в своєму натисканні, з незалежною обробкою натискань, а також роздільнм налаштуванням підсвічування. Поверхня зовсім злегка увігнута, оксамитова на дотик. Тобто ваші пальці зможуть швидко літати по кнопках, але не будуть з них зісковзувати. Крім того, тут реалізована технологія ROG Overstroke, яка збільшує кількість дій в хвилину завдяки більш швидкій реакції перемикача, до повного «контакту». Загалом, це саме те, що хочеться бачити у вбудованій клавіатурі ігрового ноутбука. Але в цілому - це така саме клавіатура, що і раніше використовувалася в ноутбуках цієї серії.

    Є тут і традиційна для цього бренду панель додаткових кнопок, в яку увійшли клавіші регулювання гучності, потужності системи охолодження, а також кнопки відключення мікрофона і швидкого доступу в центр налаштувань ROG. Окремо ж винесена і кнопка включення ноутбука, тому ви точно не натиснете її випадково.

    Єдиний огріх клавіатури також звичний для ноутбуків ASUS, як і її плюси. Мова про нерівномірне підсвічування: латиниця тут світиться набагато яскравіше, ніж кирилиця, яку видно з деякою натяжкою. Але зате тут є українська розкладка, що явно плюс в порівнянні з лептопами інших брендів.

    IMGP1505.jpg

    До тачпаду претензій немає, хоча доведеться звикнути до того, щоб не затримувати в його правому верхньому куті палець надовго, інакше ви ризикуєте викликати нампад. Сам по собі сенсорний нампад - це крута фішка, і вона неймовірно зручна, коли використовуєш ASUS ROG Strix Scar 15 G532 для роботи. Але перший час вона здатна знатно потріпати нерви - поки не звикнеш до способу виклику панельки і її виключення.

    В цілому ж тачпад великий, чуйний, відмінно працює з мультитач, а кнопки тут і зовсім окремі, що особисто я вважаю плюсом в порівнянні з вбудованими компонентами.

    IMGP1514.jpg

    З точки зору конструкції у ноутбука також все відмінно. Його верхня панель (кришка екрану) виконана з металу, що надає конструкції жорсткість. Всі інші панелі - пластикові. Але пластик тут настільки міцний і якісний, що випробування на міцність типу вигину, продавлювання або невеликих ударів ROG Strix Scar 15 G532 проходить на відмінно. Тобто навіть він одного разу зісковзне у вас з колін або ви випадково стукне сумку з ним, з вашим другом нічого не трапиться. Про якість збірки в разі ASUS говорити не доводиться, у них з цим як зазвичай все просто чудово.

    Ще один цікавий момент полягає в тому, що всі панелі у ROG Strix Scar 15 G532 матові, з оксамитовим фінішем, але відбитки пальців на них практично не залишаються. Виняток - тачпад, ось його доводиться протирати частіше за інше, якщо ви хочете утримувати свій ноутбук в чистоті і порядку.

    IMGP1499.jpg

    Екран ROG Strix Scar 15 G532 - це одна з тих штук, заради яких вже можна купити цей ноутбук. Нещодавно ми розповідали про моніторі ASUS з частотою 360ГЦ, так ось цей лептоп не сильно поступається йому по швидкості. У цій моделі використана матриця з частотою оновлення 300 Гц, і вона дійсно швидка і динамічна. Що правда, тут істотно менше «дисплейних» фішок, і час відгуку трохи більше - на рівні 3 мс, але в цілому - це дійсно розкішне і швидкісне рішення для ігор.

    Інші характеристики не підкачали. У ROG Strix Scar 15 G532 дисплей IPS з діагоналлю 15,6" і роздільною здатністю FHD (1920x1080), 141 ppi, заявлений виробником колірний обхват - 100% sRGB, і це дійсно виглядає правдоподібно по тестах і особистим враженням. При цьому кути огляду і напівматовий фініш екрану також не підкачали.

    IMGP1501.jpg

    До речі, відмінним у ASUS ROG Strix Scar 15 G532 вийшов і звук. В цьому ноутбуці динаміки розташовані не на дні, а на боковинах, та й самі по собі видають нехілий запас гучності укупі з потужними басами і не заваленими середніми і високими частотами. Для повного занурення в гру, звичайно ж, краще використовувати гарнітуру, але в цілому з вбудованою акустикою цього лептопа можна не просто грати, а й отримувати від гри задоволення.

    IMGP1504.jpg

    Раз вже ми згадали боковини, розповімо про те, що є цікавого на них. На лівій бічній панелі виробник розташує три порти USB Type-A. Сюди можна увіткнути все флешки, кабель від мишки і інші аксесуари і периферію, і вони не будуть вам заважати під час гри.

    IMGP1506.jpg

    На панелі праворуч портів немає, окрім хіба що гнізда для Keystone II - мініатюрного NFC-гаджета, в якому можна зберігати всі налаштування і призначені для користувача дані. Його ж можна використовувати в якості ключа шифрування, що відкриває доступ до прихованого розділу з найбільш важливими даними на жорсткому диску. Поза корпусу ноутбука Keystone II зберігається в спеціальному брелоку, тож вам не доведеться тягати його в кишенях і переживати про те, щоб він не загубився.

    IMGP1502.jpg

    Всі інші порти і роз'єми сховалися на задній панелі, разом з рештками охолодження: HDMI, USB 2.0 і Type-C 3.2, мережевий роз'єм і живлення. В цілому, типовий набір, якого буде достатньо для повноцінного використання, але розширеним його вже точно не назвеш.

    Можливості

    Ну, а тепер найцікавіше - те, чим ROG Strix Scar 15 G532 підкуповує навіть більше, ніж екраном на 300 Гц. Це, звичайно ж, його конфігурація - адже не дарма в представництві ASUS нам його видали на тест в парі з монітором ROG Swift 360, як одну з моделей, здатних вільно і на високих fps працювати з ним.

    Отже, що ж приховано всередині? Топовий процесор Intel Core i9-10980HK, з 8 ядрами, 16 потоками і частотою 2,4 ГГц (максимальна 5,3 ГГц, кеш L3 16 Мб, техпроцес 14 нм), графікою NVIDIA GeForce RTX 2070 Super з 8 Гб власної пам'яті покоління GDDR6 , а також 32 ГБ оперативної пам'яті DDR4 (двоканальна, до 3200 мГц).

    Запас постійної пам'яті, до слова, також не підкачав, її у нашого гостя 2 ТБ, обидва у вигляді SSD M.2 NVMe PCIe дисків, в режимі RAID 0. Завдяки такому рішенню ноутбук працює з даними на гранично високій швидкості, і вам не доведеться чекати завантаження ігрових даних - все відбувається швидко і природно.

    Розповідати про те, як добре ROG Strix Scar 15 G532 справляється зі своїми ігровими завданнями - справа непроста, тому що все зводиться до нескінченного захоплення. Але це дійсно той ноутбук, який видасть вам максимальний рівень fps, нехай навіть це не модель з відеокартою Max-Q або 2080 Super. Навіть більше того, тут є нехілий такий доробок на ігри найближчих декількох років, без істотного падіння fps і в усі тому ж режимі 260-360 Гц. Тобто купувати ROG Strix Scar 15 2020 року випуску коштує тим, хто хоче хоча б на пару років забути про апгрейд або заміні ігрової системи, а просто насолоджуватися своїм геймерским життям.

    Щоб не бути голослівними, наводимо деякі значення тестування в іграх і, звичайно ж, скріншоти бенчмарков - щоб ви могли самостійно оцінити, на що ROG Strix Scar 15 здатний в справі. Отже: Fortnite: 101 fps (якість Epic), Apex Legends: 121 fps (настройки Very High), Doom Eternal: 176 fps (максимальна якість графіки, Vulkan).

    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    prev next
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news

    До мережного з'єднання претензій також немає, в цьому ноутбуці стоїть модуль Wi-Fi Intel 802.11ac, гігабітний, з підтримкою ROG Rangeboost, тому якщо у вас якісне з'єднання від провайдера, то ніщо не змусить ваш ноутбук лагати з точки зору доступу в інтернет.

    Мабуть, єдине, чим ROG Strix Scar 15 G532 не здатний дивувати в плані своєї працездатності - це його автономність. В цьому ноутбуці стоїть батарея на 66 Вт*ч, і це дає до 5 годин в режимі звичайного використання, але в іграх це буде тільки година-півтори, та й то - ні з максимальною віддачею з точки зору потужності. Так що тут все звичайно і стандартно, але винятків з цього правила в світі ігрових ноутбуків ми ще не зустрічали.

    Підсумки

    ROG Strix Scar 15 G532 - ноутбук, максимально наближений до ідеалу. Швидкий, компактний, з відмінним звуком і екраном, в міру галасливою ​​системою охолодження і неймовірним ігровим досвідом. Це дійсно гарна модель, і ми від щирого серця рекомендуємо її до покупки.

    Є тільки один нюанс, на який варто звернути увагу: тут не обійшлося без сильних конкурентів. Наприклад, MSI GS 66 Stealth або MSI GE66, з аналогічним екраном, більшою ємністю батареї (99 Вт-ч) або графікою GeForce RTX 2080, а також трохи скромнішим цінником. Але у них немає частини фішок ROG Strix Scar 15 G532 і є кілька суттєвих огріхів з точки конструкції зовні і внутрішньо. Тому вибирати вам припаде до того, що вам все-таки важливіше, якому бренду ви довіряєте більше і скільки грошей ви готові витратити на покупку, адже всі три цих ноутбука - штука зовсім недешева.

    Одне вірно: якщо ви виберете ROG Strix Scar 15 G532, то ви в ньому точно не розчаруєтеся, це одна з кращих моделей з точки зору якості, потужності, міцності і ергономіки і вже точно відмінний претендент на звання кращого ігрового ноутбука 2020 року випуску.

    Плюси

    • Якісний IPS екран 300 Гц

    • Потужна, відмінно збалансована конфігурація

    • Відмінна ігрова клавіатура

    • Оригінальне рішення підсвічування

    • Тачпад з сенсорним нампадом

    • Оригінальні шарніри, високо піднімають екран

    • Якісна акустична система

    • Логічне розташування роз'ємів

    • Ключ-брелок Keystone II

    Мінуси

    • Гучна система охолодження

    • Нерівномірне підсвічування латиниці і кирилиці

    5.png

    Медаль.jpg

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close