preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як обрати жорсткий диск у 2019 році

    news_title

    calendar 23.09.2019

    Не дивлячись на активне вдосконалення твердотільних накопичувачів, жорсткі диски все ще не втратили своєї актуальності. Адже коли важлива не тільки швидкість доступу, а ще й ємність - SSD поки що не можуть змагатися з HDD. Втім, при виборі жорсткого диску, не варто орієнтуватися виключно на його обсяг. Є й інші параметри, на які варто звернути свою увагу.
    Почти весь парк диагоналей жестких дисков
    Минуло вже більше 60 років з моменту появи перших комерційних зразків жорстких дисків. Спочатку це були здоровенні пристрої, розміром з пару холодильників (а самі комп'ютери в ті часи займали пару кімнат), але вже до кінця вісімдесятих вони придбали знайомий нам вигляд. Подальший розвиток в основному зосередився на нутрощах дисків. Так що при схожій, в загальних рисах, конструкції, сучасні диски дуже сильно від них відрізняються.
    Механика жесткого диска
    На що ж варто звернути увагу, вибираючи жорсткий диск в 2019 році? Як завжди, відштовхуватися потрібно від ваших потреб і сфери застосування накопичувача. Адже при однакових обсягах, до дисків які використовується для ігор, простої роботи на комп'ютері, що встановлюються у домашніх мережевих сховищах або системах відеоспостереження (які стоїть на захисті вашого ігрового "барлогу") з'являються різні специфічні вимоги. Саме через це, виробники жорстких дисків розділили свою продукцію на різні лінійки, ввівши спеціалізацію по застосуванню. У більшості випадків достатньо взяти накопичувач відповідної лінійки і на цьому закінчити пошуки. Але в деяких специфічних ситуаціях (а ігрові комп'ютери - це просто нескінченне джерело нетривіальних і несподіваних рішень) простого вибору по лінійках може виявитися недостатньо, і потрібно підійти до проблеми більш вдумливо.
    SSHD - смесь жесткого и твердотельного диска
    Взяти, наприклад, ігровий комп'ютер в компактному корпусі або ноутбук з усього одним місцем під накопичувач. Якщо потрібно багато місця, а фінанси обмежені, то найкращим варіантом буде не простий жорсткий диск, а гібридний. SSHD (так вони називаються) складаються з традиційного накопичувача, доповненого невеликим вбудованим твердотілим диском. Програмне забезпечення цього диска резервує на SSD сервіси, які запускаються при старті комп'ютера. За рахунок цього час завантаження комп'ютерів або ноутбуків з гібридними дисками мало відрізняється від часу старту машин з системним твердотілим диском. Так само SSHD може кешувати файли часто використовуваних програм, прискорюючи їх старт. Звичайно, заради такого прискорення потрібно було чимось пожертвувати. І, очікувано, постраждала загальна ємність накопичувачів. На даний момент ємність SSHD в типорозмірі 3,5 дюймів складає максимум чотири терабайта, а в 2,5 дюймів - два терабайта.
    Один емкий диск может обойтись дороже связки из пары дисков с таким же суммарным объемом
    Ще одна "нетипова", хоча і насправді часта ситуація - необхідність максимально наростити ємність дискової системи комп'ютера. Адже на ринку завжди є диски з "оптимальної" вартістю за гігабайт (зараз це діапазон дисків з ємністю 6-8 терабайт). У дисках меншого обсягу гігабайт коштує дорожче, і в дисках більшого обсягу один гігабайт може обійтися набагато дорожче. У підсумку, якщо орієнтуватися на фінанси, вигідніше взяти за одні й ті ж гроші чотири "оптимальних" диска, ніж один один ємний, але в півтора/два рази менший за обсягом.
    Диски для NAS - оптимальное решение если вы решили установить в компьютер больше одного накопителя

    І в цій ситуації важливо взяти незвичайні жорсткі диски, або навіть швидкісні з барракуд/чорних серій, а накопичувачі для NAS. У звичайних дисків є тільки базовий захист від вібрацій, яка не рятує від резонансу при великій кількості одночасно працюючих накопичувачів (у нас бували випадки, коли пара швидкісних дисків постійно входили в резонанс і в підсумку один одного "вбивала"). Диски для мережевих сховищ оснащені найкращим захистом і можуть більш тонко регулювати обороти, не допускаючи входження в резонанс. При цьому, якщо вам важлива швидкість доступу, варто звернути увагу на "PRO" версії накопичувачів, у яких більша швидкість обертання шпинделя і більший розмір вбудованого кешу.


    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close