preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Що таке розумний будинок

    news_title

    calendar 10.08.2016

    Розумні речі раптово заполонили все навколо: розумні телефони, розумні годинник і браслети, розумні машини, розумні ваги,розумні лампочки- і ще купа іншої техніки обзавелася зачатками інтелектуальних функцій. Хтось вважає, що вся ця катавасія бере початок від смартфонів. Але насправді історія розумних речей почалася набагато раніше, і перші ознаки «розуму» з'явилися зовсім не в телефонів, а у більш ґрунтовних і монументальних споруд — біля будинків.

    Що ж собою являє«розумний будинок»? Це система, яка за допомогою автоматизації різних процесів дозволяє зробити житло більш комфортабельним, економічним і безпечним. Так, одні з перших систем розумного будинку, по суті, були просунутими пультами дистанційного керування, що дозволяють, не встаючи з дивана, включити музику, телевізор, відкрити/закрити штори, включити обігрівач, кондиціонер або навіть викликати поліцію. Поступово ці системи не тільки обзаводилися новими функціями, але і ставали більш інтелектуальними — все більше завдань вони виконували за внутрішнім триггерам, без команд з пульта. Так що сучасний розумний будинок, після початкової настройки багато в чому обходиться самостійно, без наказів.

    Умный дом в общих чертах

    Але все це - загальна інформація. Що ж конкретно ховається під назвою «розумний будинок»? По-перше, це не якийсь один пристрій, а безліч окремих систем (найчастіше від різних виробників), які використовують загальний протокол зв'язку. Це дозволяє їм спілкуватися один з одним, погоджуючи свої дії і доповнюючи їх.

    При цьому є два підходи до побудови розумного будинку. У першому вся техніка, датчики і системи працюють у зв'язці з єдиним «мозком» — комп'ютером, який збирає всі дані, що відбувається в будинку, обробляє їх і застосовує різні прописані в його пам'яті схеми дій. У другому випадку системи працюють без жодного погодження, орієнтуючись на свої датчики і закладені програми.

    Структура системы розумний будинок с централизованным управлением

    Перший варіант значно гнучкіше в налаштуванні і дає більше контролю над ситуацією. Адже він дозволяє використовувати всі доступні системи по одному тригера. Наприклад, ви приїхали додому, відкрили двері, іумный домвідразу активує світло в передпокої, а також включає підігрів підлоги у ванній та активує кондиціонер в робочій кімнаті. Так що, прийнявши душ, ви опинитеся в комфортних умовах для вечірньої роботи або відпочинку.

    Другий варіант не настільки інтелектуальна — в ньому реакція систем обмежена одержуваної ними інформацією. Так, кондиціонер, підігрів підлоги дізнаються про вашу присутність тільки коли ви зайдете у відповідні приміщення. Але у такого рішення теж є свій плюс — незалежні системи більш стійкі до аварій і поломок. Так, якщо у вас зламається керуючий блок освітлення в одній кімнаті, то тільки там доведеться користуватися звичайним вимикачем. А якщо ламається освітлення в системі з централізованим управлінням, проблема проявиться у всьому будинку.

    Схема без центрального блока

    Крім різниці у підходах до побудови системи є відмінності і суто по технології об'єднання елементів системи. Найнадійніший варіант у захищеності і найпроблемніший з побудови - дротове з'єднання компонентів. Тут практично виключена небезпека перехоплення даних з сенсорів і керуючих сигналів. А спроби впровадження в систему розумного будинку найчастіше будуть помітні неозброєним поглядом (по людям, долбающим стіну в спробі дістатися до кабелів управління). У той же час, прокладка проводки під розумний будинок вимагає чимало часу і капіталовкладень (особливо якщо в приміщеннях вже виконана фінішна обробка). А переміщення або додавання нових елементів в систему теж стає окремим головним болем.

    Базовый набор для классического умного дома

    Ще один варіант зв'язку — через електричну мережу. Так, прокладка кабелів спрощується тим, що харчування є практично в будь-якому куточку будинку. Але в таких рішеннях не завжди забезпечується належний захист від впливу керуючих сигналів з мережі поза домом (навіть в системах іменитих виробників). Тому для забезпечення максимальної безпеки може знадобитися встановлення спеціальних фільтрів на вхідних лініях електропередач.

    Локальная панель управления умным домом

    Найбільш простими в установці і найбільше схильними до зовнішніх впливів є системи з бездротовим підключенням датчиків і актуаторов (пристроїв виконують дії по команді). Таку систему легко розгорнути в будь-якому будинку або квартирі, а потім можна так само легко зняти і перенести у нове приміщення. В той же час це найбільш маловитратні рішення як на покупці, так і в інсталяції. Одне з найбільш доступних пропозицій у цьому сегменті у компанії Xiaomi. Вона мало того, що пропонує набори з центрального блоку, набору кліматичних сенсорів і датчиків безпеки, так ще й заклала протоколи взаємодії з розумним будинком майже у всю свою техніку: очищувачі повітря,телевізориуніверсальні пульти управління та інші пристрої.

    Базовый набор элементов для умного дома Xiaomi

    Крім Xiaomi,бездротові системи розумного будинкупропонують і інші виробники, наприклад, Zipato, Fibaro, Vera, miCasaverde і ще десятки брендів.

    Беспроводной умный дом с управлением через смартфон

    Про те, як вибрати, зібрати і налаштувати систему розумного будинку, ми розповімо в наступних статтях у нашому Техноблогу.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close