preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як перевірити телевізор при покупці

    news_title

    calendar 03.07.2018

    Чим дорожче пристрій, тим більшим може бути страх, що з ним після покупки щось виявиться не так. Смартфон хоча б в сервісний центр відвезти простіше, а з телевізором, тим більше великої діагоналі – ціла морока. Як убезпечити себе і не пролетіти при покупці в звичайному або, тим більше, в інтернет магазині, ми зараз і розповімо в новому лайфхаке від техноблогаfunduk.ua.

    Як перевірити телевізор при доставці?

    Якщо ви купуєте телевізор у звичайному магазині і берете модель з вітрини, швидше за все, продавець винесе її вам зі складу в заводській упаковці. І тут головне не посоромитися попросити його розпакувати пристрій, щоб оглянути його на різні пошкодження.

    При доставці (з інтернет магазину або кур'єрською службою з роздрібного) також не варто соромитися. Кур'єр зобов'язаний дати вам можливість переконатися в тому, що замовлення доставлений в цілості й схоронності.

    В першу чергу, варто оглянути саму коробку: якщо на ній є сильні вм'ятини або розриви, швидше за все, девайсу теж дісталося при перевезенні.

    Далі розкриваємо упаковку і оглядаємо власнетелевізор. Уважно огляньте всі панелі на предмет подряпин, сколів, потертостей, вм'ятин або навпаки – вигнутих деталей корпусу. Також вас повинні насторожити гвинти зі слідами розтину – це означає, що куплене пристрій вже було в сервісному центрі.

    Також уваги заслуговують аксесуари. По-перше, перевірте їх наявність як таке: в коробці з телевізором повинні бути кабелі підключення, пульт управління, підставка, інструкція. При цьому пульт ДУ також варто оглянути на предмет дрібних побутових пошкоджень, щоб переконатися, що ви купили саме нове, а не відновлене пристрій.

    До речі, все це також відноситься до питання «як перевірити телевізор на новій пошті або будь-який інший кур'єрської служби». У відділенні зазвичай є стіл, а його співробітники зобов'язані надати вам скотч і різак для акуратного розтину і запечатування пристрою – щоб ви могли безпеки транспортувати його до себе додому. Але краще все-таки замовляти ТБ з доставкою додому – так і вам буде комфортніше, і девайсу безпечніше.

    Как проверить работоспособность телевізора при покупке

    Включення пристрою

    Далі необхідно включитителевізорна працездатність як таку. Для цього включаємо його в розетку електромережі і вмикаємо кнопкою на самому пристрої, вимикаємо і повторюємо все те ж саме з пульта управління (не забувши, звичайно ж, вставити в нього батарейки).

    Наступним вашим дією повинна стати перевірка портів і роз'ємів. Якщо ви проводите її будинку, ви можете використовувати HDMI, RCA, аудіопорти і USB, в разі перевірки в магазині візьміть з собою флешевый накопичувач з відео високого дозволу, аудіофайлами і зображеннями для перевірки на биті пікселі.

    При запуску відео та аудіофайлів варто звернути увагу на:

    • Якість картинки в цілому, включаючи кути огляду, передачу кольору, рівень яскравості;

    • Якість звучання, відсутність у ньому сторонніх шумів і запас максимальній гучності;

    • Наявність битих пікселів;

    • Засвічення екрану.

    З якістю звучання і картинки все просто – орієнтуйтеся на власні уподобання – подобається / не подобається. Ну, а про останніх двох пунктах ми зараз детально розповімо.

    Как проверить телевизор на битые пиксели

    Як перевірити телевізор на биті пікселі

    Пікселі – це саме ті «частинки», які задіяні для відображення картинки на екранітелевизора. І їх дуже багато – наприклад, вFull HDприховано більше 2 мільйонів точок, кожна з яких формується з трьох суб-пікселів (червоного, синього і зеленого кольорів). Іноді виробники заради поліпшення гами додають ще четвертий суб-піксель.

    Що ж може піти не так? Один з пікселів в цілому або одна з його частин може не працювати, тобто не світитися. А так як за правилами допускається деяка кількість бракованих пікселів, то ви просто не зможете повернути або замінити такий пристрій. Загалом, перевірку краще зробити до покупки.

    Для того, щоб побачити непрацюючі або неправильно відображаються точки, необхідно завантажити в телевізор зображення з певною картинкою (ви легко знайдете їх в інтернеті), а потім обстежити дисплей з близької відстані. Можна навіть з лупою. Ваша мета – знайти точки, які будуть світитися не тим кольором, що окружающиеся, виділятися із загальної картинки або зовсім – виглядати як чорні або білі точки.

    Це вимагає чимало часу, тим більше що деякі дефектні пікселі проявляють себе не відразу, а, як мінімум, за півгодини роботи. А є й такі, які працюють правильно або неправильно в залежності від роботи сусідніх суб-пікселів. Тому вам знадобиться не одна, а декілька різноманітних картинок, а також чимало терпіння і міцні нерви.


    Як перевірити телевізор на засвітки

    Засвітки – друга за критичності проблема, яка є вLED‑телевізорів. Уникнути її можна двома способами:

    • Взяти плазмовий або OLED ТБ

    • Перевірити пристрій при купівлі

    Правда, виконати перевірку ви зможете тільки в домашніх умовах, адже для неї знадобиться повністю темне приміщення – наприклад, передпокій з вимкненим світлом.

    Для перевірки на засвітки виставляється максимальний рівень яскравості. Якщо ручного налаштування вашої моделі немає, вибирайте налаштування типу «яскравий», «динамічний» і тому подібні. При цьому необхідно відключити всі системи поліпшення і оптимізації картинки, щоб уникнути автоматичної корекції яскравості.

    Ідеальною картинкою для такого роду тестування стане кадр з яскравими елементами, наприклад, білі написи на чорному. Оглядати дисплей варто з різної відстані і різних кутів огляду, при цьому деякі мінімальні засвітки цілком припустимі, а ось критичні ви точно не пропустите.

    Крім того, в числі проблем з підсвічуванням можуть виявитися бандинг, засвітки і тінт або неоднорідне відтворення кольору.

    Перевірити на однорідність можна, затока картинку з тільки одним відтінком. Її також можна скачати в мережі або підготувати самостійно.

    Під «тинтом» зазвичай розуміють нерівномірний або неякісне відтворення білого кольору. Для перевірки на це спотворення достатньо подати на екран біле або сіре поле. Якщо телевізор працює некоректно, ви побачите смуги або плями. Зазвичай вони пофарбовані в рожевий або зеленуватого кольору і розташовані недалеко від краю дисплея. Саме туди варто дивитися в першу чергу.

    І, нарешті, бандинг – це поява на екрані смуг іншого відтінку. Перевіряється він також за допомогою картинки одного кольору (зазвичай це сірий, зелений чи фіолетовий).

    ***

    Отже, тепер ви знаєте, як перевіритителевизорпри покупці в інтернет магазині, і в звичайному роздрібному. Сподіваємося, ця інформація вам дійсно знадобиться, а новий телевізор буде радувати вас якісною роботою протягом багатьох років.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close