preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як вибрати монітор

    news_title

    calendar 04.09.2016

    Очі – дзеркало душі людини. Укомп'ютеразамість них монітор. Саме з його допомогою ви бачите «вміст» свого комп'ютера – не залізо, звичайно ж, а програми, файли і все те, чим ми з вами користуємося щодня. Так що ставитися до вибору дисплея варто з усією відповідальністю, серйозністю і строгістю.

    Розмір важливий?

    Один з найбільш простих і, в той же час складних питань, які стоять перед покупцями моніторів – яку діагональ брати? 18? 20? 21? 27? А може, все 30?

    Раніше було трохи простіше: максимальна роздільна здатністьFull HDнакладало свої обмеження: взяв монітор з 21 дюйм – отримав чітку картинку. Розщедрився на 27 або 30 – в якості бонусу отримаєте-розпишіться пікселізація або необхідність сідати подалі від екрану, щоб її не бачити.

    Зараз жемонітори роблять у форматі 4K, а скоро і 8К до нас докотиться. Так що таких складнощів немає. І можна брати настільки велику діагональ, наскільки хочеться (і наскільки грошей вистачить). Мінусів фактично немає, а от як плюс можна отримати більше простору для роботи.

    3180356077_f527082434_b.jpg

    Якщо вам здається, що дивитися на такий дисплей не дуже зручно, зверніть увагу на моделі з вигнутим екраном. Тоді вам точно не доведеться постійно крутити головою, щоб побачити правий або лівий кут: виробники підбирають такий радіус кривизни екрану, щоб було видно все і відразу, без зайвих зусиль.

    computer-1504469_1920.jpg

    Крім розміру, також варто звернути увагу на формат екрану. 5:4 і 4:3 виробляються суто для робочих і навчальних цілей, дивитися фільми або проходити ігри не дуже зручно – зверху і знизу залишаються чорні смуги. До того ж такі екрани не заточені під мультимедіа за своїм іншим характеристикам. Для розваг варто вибирати моделі з дисплеєм форматів 16:9 і 16:10.

    Також у виробників зрідка зустрічаються нестандартні моделі – наприклад, з екранами формату 21:9. Вони заточені під роботу в багатовіконному режимі, коли вам потрібно розмістити поруч два або навіть три вікна. Це простіше, зручніше і дешевше, ніж поєднувати кілька моніторів.

    Дозвіл

    Трохи вище ми вже згадали про дозвіл, тепер же зупинимося на ньому трохи докладніше.

    У сучасному моніторі картинка може видаватися у форматі HD (1366х768 або 1280х720 в залежності від формату екрану), HD, Full HD (1920х1080), WQHD (2560x1440) і UltraHD (4K або 3840x2160). Дозвіл 8К тільки набирає обертів в Китаї і Японії, до нас ця технологія прийде не раніше наступного або навіть 2018 року.

    workstation-405768_1920.jpg

    Природно, чим вище дозвіл, тим більш деталізованою буде картинка. Але гнатися за форматом 4К на екрані діагоналлю 18-23" точно не варто: об'єкти будуть занадто дрібними, буде працювати як мінімум незручно. Перегляд відео у такому випадку неприємних відчуттів просто не компенсує, тим більше, що не так багато фільмів і передач зараз випускається у форматі UHD.

    На великому екрані 4К і WQHD виглядають органічно і проблем не створюють.

    Розмір пікселя – дрібниця, на яку варто звернути увагу. Чим менше це значення, тим більш цілісною буде картинка на екрані. Ця характеристика доповнює собою дозвіл екрану. З двох моніторів з однаковим розміром і роздільною здатністю варто вибрати той, у якого пікселі дрібніше.

    Матриця і підсвічування

    Переходимо до ще одного дуже важливого набору технічних параметрів. Від типу матриці і підсвічування, яка її доповнює, залежить, наскільки якісним буде зображення на екрані.

    З підсвічуванням все просто: CCFL, заснована на люмінесцентних лампах, поступово відходить в минуле,LEDдає якісне світіння. Порівнювати візуально монітори і ставиться до них упереджено варто тільки в тому випадку, якщо ви вибираєте з бюджетників. У пристроях середньої цінової категорії і еліті проблем вже не спостерігається.

    Однак, зауважимо, що оглядатимоніторпри купівлі або отриманні доставки все-таки варто – як мінімум, на предмет битих пікселів. Краще розібратися з цією проблемою відразу, ніж потім мучитися з доказом виробнику, що це саме шлюб, а не ваша вина.

    З матрицями все трохи складніше. Їх можна розділити на три основних види - TN+film, IPS і MVA/PVA. Все інше – їх підвиди, так що по своїм властивостям вони схожі з основними типами.

    TN – це найпростіші матриці, що використовуються в бюджетних моніторах-трудягах. Ці представники офісного та навчального фронту не здатні на природну передачу кольору і широкий діапазон контрастності, кути огляду у них далеко не кращі. В якості основних плюсів – низька собівартість (що робить ціну на влаштування такої привабливої) і малий час відгуку. Воно дозволяє уловити динаміку у фільмі або грі. Правда, з-за інших характеристик насолодитися нею не вийде.

    Матриці MVA і PVAкоштують дорожче і відрізняються меншою швидкістю реакції, але при цьому у них трохи краще перенесення кольорів, вони видають дуже хороший діапазон контрастності і в цілому виглядають добре.

    IPS відрізняються від них трохи меншим запасом контрастності, але трохи більш приємною передачею кольору в цілому.

    Для розваг і роботи з графікою підходять монітори обох цих типів, відкинути в бік варто хіба що TN. Профі радимо звернути увагу на заточені суто під графіком моделі з матрицями P-IPS і S-PVA. Вони працюють з максимально широким колірним охопленням, а в комплектацію виробники часто включають необхідні аксесуари – починаючи від «капюшона» для захисту від відблисків і закінчуючи калібраторами.

    Якщо ж ви збираєтеся працювати тільки з документами, витрачатися на такі моделі не варто вам вистачить і базових можливостей матриці TN+film.

    Втім, якщо вам все ж хочеться отримати щось трохи краще за якістю картинки, вклавши в це не занадто багато грошей, і тут є варіант. Шукайте монітори з екранами E-IPS і C-PVA – це бюджетні варіанти матриці, що знаходяться на стику цінових категорій і при цьому вельми приємні за своїми характеристиками і візуальному ефекту.

    Комунікації

    dvi-992630_1920.jpg

    Отже, з характеристиками власне екрану ми розібралися, тепер треба подумати про те, щоб новий дисплей підходив до вашого комп'ютера або ноутбука. У сучасних моделях ви можете знайти:

    VGA – найпростіший аналоговий роз'єм, який є майже у всіх телевізорах і комп'ютерах. Це основний плюс. Мінус полягає в тому, що при такому підключенні неможливо досягти високої якості зображення.

    DVI – найпоширеніший з цифрових роз'ємів, зустрічається часто, але передає тільки графічний сигнал.

    HDMI – його аналог, який крім картинки здатний транслювати звук і сигнали управління.

    DisplayPort – ще один різновид цифрового порту, яка завдяки якісній передачі зображення і звуку так улюблена дизайнерами і видеомонтажерами. У звичайному житті покупка більш дорогого монітора заради порту DP не виправдовує себе, але якщо він є – цілком може стати в нагоді на майбутнє.

    Крім цього, в моніторі можуть бути порти SCART, S-Video иAV для використання його замість телевізора; USB-хаб для підключення аксесуарів або навіть флешок для прямого виводу інформації на дисплей; і навіть аудіороз'єми для акустики.

    Конструкція

    computer-491760_1920.jpg

    Ще один момент, на який варто звернути увагу – це корпус монітора. По-перше, він повинен подобатися вам візуально. Виробники використовують матовий і глянсовий пластик різних кольорів, металеві окантовки, сенсорні і механічні кнопки, оригінальне підсвічування тощо. Тут просто вибирайте те, що вам більше подобається візуально.

    З точки зору зручності використання у звичайному житті варто звернути увагу на те, щоб екран монітора можна було нахиляти. Чим більше нахил вгору і вниз, тим більше у вас шансів розташуватися перед дисплеєм з максимальним комфортом.

    Якщо ви вибираєте монітор не для розваг вечорами, а для тривалого використання протягом дня, працюєте з графікою і документами, варто вибрати модель з рухливо-поворотної підставкою. Так ви зможете підняти дисплей або опустити його, повернути його по горизонталі вправо або вліво, провернути на 90 або 180 градусів, щоб поглянути на роботу під іншим кутом і додати собі більше робочого місця, наприклад, по вертикалі, ну і, звичайно ж, нахилити дисплей – точь-в-точь як у звичайному моніторі.

    Додаткові плюшки

    Наостанок розповімо про додаткові бонуси, які можуть бути або не бути в моніторі.

    • 3D-режим – для відтворення об'ємної картинки; конвектор зустрічається рідко, ця функція зазвичай покладено на ПК

    • Вбудований тюнер – щоб використовувати замість телевізора; може бути аналоговим або цифровим

    • Вбудована акустика – тут все зрозуміло, для виводу звуку; правда, зазвичай динаміки в моніторах низької якості і для насолоди музикою не годяться.

    • Режим PiP – або, інакше кажучи, картинка в картинці; дозволяє виводити зображення з декількох джерел одночасно. Також є варіант «картинка поруч з малюнком» - суть та ж, розташування на екрані - інше.

    • Частота оновлення 120-144 Гц – автоматом вказує на те, щоб перед вами геймерський монітор, заточений під динамічні сцени.

    • Роз'єм для замку кенсінгтон – невеликий порт, який дозволяє «прикувати» монітор, щоб його не вкрали. Стане в нагоді, якщо ви встановлюєтемоніторв публічних місцях або живете в гуртожиток.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close