preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як вибрати ручний стабілізатор

    news_title

    calendar 19.07.2017

    Пристроїв, які допомагають отримувати більш якісні знімки на ходу, створено чимало. Це і звичайні штативи з швидкою системою установки; і селфи-палки, про яких ви могли прочитати в нашому блозіFunduk.uaраніше, і ручні стабілізатори, про які розповімо сьогодні.

    Як і інші типиштативів, стабілізатори універсальні у використанні: вони однаково добре підходять для екшен-камер, смартфонів, відеокамер і фотоапаратів. Мабуть, не підійдуть вони тільки для професійних і напівпрофесійних дзеркалок, які занадто важкі для такої стабілізації. Для них призначені більш громіздкі професійні аналоги, суміщені з поясними ременями або навіть жилетами.

    steadicam_sdm_15_steadimate_15_with_aero_1270519.jpg

    Що таке стедікам?

    Стедікам– малознайоме слово і незрозуміле, але якщо говорити про нього як про ручний стабілізатор, то уявити собі цей аксесуар набагато простіше. Цей невеликий девайс, який дозволяє згладити різкі рухи камери/смартфона, зробивши таким чином відео більш чітким і стабільним, навіть якщо ви перебуваєте в постійному русі.

    Деякі стедикамы можна встановлювати на стіл або підлогу, завдяки чому вони замінюють собою штативи. Інші ж оснащені довгою розкладний ручкою, що дозволяє використовувати їх як селфи-палиці.

    За своїм принципом роботи такі стабілізатори поділяються на механічні та електронні.

    1volt1117_0.jpg

    Механіка

    Це самий «древній» і гранично простий тип стабілізаторів, який коштує дешево, відрізняється гранично компактними розмірами, не вимагає ніякої підзарядки або обслуговування для використання. Таким гаджетів не страшні складні погодні умови, дощ, пісок або навіть снігова буря (лише б ваша камера або смартфон витримали таке).

    При цьому є й істотний мінус – від вас самого, як володаря девайса, потрібна неабияка витримка і досвід.

    Найбільш прості з аксесуарів розподіляють вагу пристрою, зменшуючи таким чином навантаження на руку і зменшуючи вібрації і рух, але повністю прибрати він їх не здатний. І якщо людина не зловить баланс, не знайде свою точку рівноваги, підсумок зйомки буде сумним.

    Їх дорожчі і технічно просунуті аналоги засновані на системі противаг, зі спеціальними тягарцями, і регульованою довжиною штанги. Така система чимось схожа на стабілізацію всередині дзеркальної камери і працює не менш якісно. На жаль, але девайси виходять громіздкими – купувати такий коштує для екшен-камери або бездзеркалки, якщо ви серйозно захоплюєтеся фотографією, а ось для смартфона або екстремальних умов така система точно не підійде.

    dji-osmo-mobile-3-min.jpg

    Електронні стедикамы

    Електронні ручні стабілізатори з'явилися відносно недавно, але швидко набули популярності. Вони дорогі – і це головний мінус, але зате вони дуже компактні, чудово справляються зі своїми завданнями і майже не потребують зусиль від свого власника. По суті, ви робите все те ж саме, що при використанні селфи-палки (якщо б користувалися нею у складеному вигляді), але якість відео виходить на порядок вище. Єдине, що потрібно зробити заздалегідь – відкалібрувати пристрій, щоб воно працювало так, як вам треба.

    В якості основного датчика в таких стедікамах використовується гіроскоп, так що вони відмінно справляються не тільки в одному положенні, але і при русі руки – наприклад, якщо ви хочете наблизити об'єкт зйомки або зняти панораму.

    Правда, є і обмеження: вам доведеться рухатися суто в заданому діапазоні, а при виході за її межі картинка вийде дерганной, з вібраціями і сильними коливаннями. Цей діапазон визначається досвідченим шляхом, так що перевірте заздалегідь, відразу ж після калібрування пристрою.

    В якості додаткових плюсів виступають рухливі головки, настроюється положення пристрою і навіть висувна ручка.

    Другим істотним мінусом, крім ціни, є далеко не самий широкий вибір таких пристроїв. Кращим на сьогоднішній день вважається DJI Osmo Mobile. До речі, стедикамы – далеко не той випадок, коли варто економити і брати «китайця». У них стоять менш чутливі датчики, так що ви отримаєте не просто меншу свободу руху, але і практично повна відсутність ефекту стабілізації.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close