preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як змусити старий смартфон працювати нормально і відкласти покупку нового

    news_title

    calendar 28.10.2016

    Ех, були часи, коли дерева здавалися вище, трава зеленіша, амобільні телефониу всіх навколо були суцільно кнопкові «дзвонилки». І жили ці телефони без будь-яких проблем роками і п'ятирічками. А міняли їх в основному після безповоротної смерті апарату, або ж коли він зовсім вже устаревал. І те, що йде на спочинок мобільник працював так само спритно, як і в день своєї покупки, і могла, в разі чого, підмінити свого наступника. Але коли на мобільний зв'язок прийшли такі хороші і універсальні смартфони, вони принесли з собою в наші кишені проблему таких же хороших і універсальних комп'ютерів. І полягає вона в тому, що чим старше пристрій і встановлена на ньому операційна система, тим більше воно гальмує. Якщо ж ви часто ставите й видаляєте програми, то можна за півроку-рік довести швидкий і сучасний апарат до нестерпно моторошних гальм, коли навіть відповісти на дзвінок вдається не з першої спроби. Боротися з цими гальмами можна кількома шляхами — купити новий смартфон або скористатися парою рад, описаних у цій статті.

    Так, швидше за все, вашомусмартфонувсе ще можна повернути колишню жвавість і чуйність. Потрібно всього лише почистити систему від сміттєвих даних і оптимізувати роботу встановлених програм. Для початку ми розповімо про простих і легко реалізованих способи прискорення смартфона і поступово перейдемо до найрадикальніших (і не завжди сумісних з гарантією) рішенням.

    Підчищаємо хвости

    Clean Master

    Отже, найпростіший спосіб боротьби з гальмами на смартфоні — це програми для очищення системних (прихованих від користувача) областей пам'яті смартфона від сміттєвих даних, залишених наявними і вже віддаленими програмами. Одним з лідерів цього напряму є програма Clean Master (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard). Крім чистки «хвостів» за програмами і видалення дублікатів фотографій, це додаток має і множетво інших талантів. Воно допоможе знайти і втихомирити особливо ненажерливі додатки (займають пам'ять і надмірно навантажують процесор). Очистить оперативну пам'ять від непотрібних фонових завдань. Дозволить встановити захисний пароль для обмеження доступу до програм з конфіденційною інформацією. А також, при запуску ігор, автоматично почистить оперативну пам'ять і розвантажить процесор, щоб дати додатком максимум доступних ресурсів. При цьому, якщо вам потрібна просто зачистка сміття, утиліту після прибиральних заходів можна з чистим серцем вилучити і повернути тільки тоді, коли знову з'явиться потреба в її допомоги.

    Вайп всьому голова

    Якщо очищення системи за допомогою утиліт не допомогла, тоді варто спробувати скиданнясмартфонадо заводських налаштувань. Попередньо потрібно подбати про створення резервної копії всіх своїх даних. Бажано не зводити контакти, повідомлення та програми в одну купу, а розбити їх на окремі копії. Причому програми додатково розділити за важливістю. Це дасть більшу гнучкість при відновленні звичного оточення на смартфоні і дозволить відмовитися від якого-небудь, якщо після його установки апарат починає нещадно гальмувати. Чистка смартфона скиданням даних — це ще й чудовий привід для перенесення відзнятого фото і відео в архів на комп'ютері. Чим більше вільного місця в пам'яті пристрою, тим менше на ньому відчувається вантаж прожитих років.

    Повернення до витоків

    Часто буває, що проблеми з чуйністю у смартфонів виникають після встановлення оновленої прошивки. Причому оновлення всередині однієї версіїAndroidзазвичай безболісні, а от перехід на нову версію може вилитися в підвищення задумі апарату. Розробники менш ретельно тестують нову версію системи, ніж ту, що встановлювалася на смартфон під час його релізу. Також менш скрупульозно підходять і до оптимізації інтерфейсу системи. У цьому немає злого умислу, просто найбільш досвідчені фахівці вже зайняті роботою над новинками, а старі смартфони переходять під відповідальність молодих працівників.

    Звичайно, є шанс, що очищення пам'яті смартфона допоможе впоратися з проблемами. Але, швидше за все, доведеться повертатися на попередню версію прошивки, з якоїсмартфонлітав як метелик. В одних випадках це можна провернути штатними засобами, в інших — доведеться повозитися з пошуком інструкцій з перешивке. Головне, що при встановленні офіційною версією прошивки дія гарантії припиняється.

    Звичайно, перед відновленням прошивки потрібно не забути зробити резервну копію всіх даних смартфона, так як в процесі установки його пам'ять буде очищена.

    Трошки покопаємося під капотом

    Цілком можливо, що нова версія Android вам більше до душі, і ви не хочете від неї відмовлятися. Тоді найпростіший шлях (після скидання до заводських налаштувань — спробувати оптимізувати систему зсередини. Для цього знадобиться розблокувати завантажувач і отримати root (адміністраторські права доступу). Ці дії вже можуть позбавити вас гарантійного сервісного обслуговування. Це залежить від того, чи можливо повернути завантажувач до заблокованого стану чи ні. Якщо ні — плакала ваша гарантія. Але якщо справа дійшла до таких способів прискорення смартфона, то, швидше за все, ваш телефон досить старий, щоб закінчилася навіть розширена дворічна сервісна підтримка.

    В сам процес рутирования системи ми заглиблюватися не будемо — він може мати індивідуальні особливості залежності від виробника і конкретної моделі апарата. Так що краще інформацію про нього пошукати на спеціалізованих сайтах або форумах. Ми ж пройдемося по програмах, які допоможуть домогтися від смартфона найкращої продуктивності.

    AdAway

    Для початку можна поставити AdAway. Це блокувальник реклами як той же AdBlock. Тільки працює він не тільки в браузері, а на рівні всієї системи. З ним можна забути про докучливих рекламних блоках безкоштовних програмах, ще більш настирних push повідомлення. Разом з цією рекламою підуть і гальма викликані її показом — затримки на підвантаження картинок з рекламних серверів і обробку отриманих зображень в інтерфейсі смартфона.

    Greenify

    Далі можна попрацювати над списком автоматично стартують програм та програм, що запускаються з подій. Вони можуть не проявляти свою активність в інтерфейсі системи, але в той же час затормаживать систему, з'їдаючи потрібні ресурси. З рішенням цих проблем допоможе програма Greenify. Ця програма може відправляти програми в глибокий сон і регулювати періодичність синхронізації різних сервісів. У підсумку, потрібні, але ненажерливі програми можна тримати в «сні» (в якому вони не займають системні ресурси), і повноцінно використовувати їх можливості саме тоді, коли вони потрібні.

    McTweaker

    Ще більше прискорити роботусмартфонаможна використавши програму для твіков (оптимізації різних системних налаштувань). Для цього можна скористатися програмою McTweaker. За допомогою цієї програми нам стають доступні такі низькорівневі налаштування режими перемикання частоти процесора, пріоритети програм і сервісів, робота системного сервісу звільнення пам'яті, параметри віртуальної машини, файлової системи і ще безлічі інших параметрів. Розібравшись з усіма параметрами, можна так відбудувати смартфон, що він буде нітрохи не повільніше, ніж сучасні флагмани.

    Пакетний тюнінг

    Якщо ж вас не влаштовує ні стара прошивка, ні нова, має сенс придивитися до сторонніх. Це збірки операційної системи створені іншими користувачами і групами ентузіастів. В них в якості основи може використовуватися як офіційна прошивка, так і сторонні універсальні проекти, такі як CyanogenMod. Ці прошивки можуть орієнтуватися як на максимальну продуктивність смартфона, так і на запровадження якихось додаткових функцій, раніше відсутніх в оригінальній прошивці (поліпшеної роботи зі звуком, більш просунутих фото і відео можливостей). Часто такі прошивки наслідують зовнішнього вигляду і поведінки інших виробників смартфонів.

    Як і у всіх серйозних кроків щодо оптимізації продуктивності, почати треба зі створення резервної копії ваших даних. Хоча ні. Спочатку потрібно уважно кілька разів прочитати інструкції з перешивке вашого смартфона. Усвідомивши ступінь ризику (порушивши послідовність установки можна отримати неробочий апарат) і зрозумівши процедуру установки, робимо резервну копію даних. Далі скидання налаштувань, рут і встановлення нової прошивки. Перед відновленням даних варто перевірити стабільність роботи системи — поганяти тести продуктивності, пофотографувати і перевірити підключення до мережі. Щоб у разі якихось проблем відразу повернутися до офіційного програмного забезпечення або спробувати встановити іншу прошивку.

    Міняємо двигун

    Якщо ж ваша мета-добитися максимуму від наявного заліза, то разом з установкою сторонньої прошивки можна поставити і спеціально оптимізоване ядро системи. Ця операція схожа зі звичайною прошивкою і дозволяє змінити самі глибинні налаштування системи встановленої на смартфоні. Добре оптимізоване ядро вичавить з процесора максимум що з нього можна було б отримати. Ясна річ, що ці операції теж ведуть до втрати гарантії. І перед ними потрібно дуже уважно вивчити порядок перепрошивки і обов'язково зробити резервну копію даних.

    Як напуття

    Наприкінці хочеться побажати вам успіхів у нелегкій справі відродження до життя вашого староговірного смартфона. Вам потрібно трохи терпіння, витратити пару годин на вивчення інструкцій з рутированию і перепрошиванню. Попотіти пару десятків хвилин в очікуванні перезавантаження після оновлення прошивки або установки твіков. І вас чекає радість від того, що все вийшло і працює як треба. Ну, або, якщо зірки не на вашому боці, похід в магазин за новим смартфоном. Ви ж не забули зробити резервну копію даних із смартфона?

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close