preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Чому ноутбук не бачить навушники

    news_title

    calendar 16.08.2018

    У сучасному світінавушникиперетворилися в самого цього супутника людини. Як ще відгородитися від галасливого міста, щоб послухати музику, подивитися цікавий відео-блозі або поспілкуватися з рідними? Втім, іноді не менш важливо захистити навколишнє середовище від своїх надміру галасливих захоплень — агресивної музики, екшен ігор і пересичених ефектами блокбастерів. Загалом, без навушників жити дуже складно, а іноді й просто неможливо. І все б нічого, але іноді техніка отказываетмя працювати спільно, і перед нами постає питання: "чому комп'ютер не бачить навушники". РедакціяFunduk.UAзібрала свій досвід і перевірені на практиці рекомендації, щоб допомогти вам визначити джерело проблеми і успішно її усунути.

    І почнемо ми з першопричин, а саме, питання "чому". Варіантів відповіді на нього просто сила-силенна. Ми постараємося охопити їх усі, почавши з найпростіших і нешкідливих.

    Причин того почему наушники не работают с ноутбуком может быть очень много.

    Неправильний метод підключення

    І перший можливий варіант нестиковки, це спосіб підключення. Найчастіше з ним стикаєшся при використанні нової, незнайомій, техніки. Сучасні навушники з підключення діляться не тільки на дротові і бездротові, а ще і по безлічі різних стандартів. Так, бездротові можуть бути з підтримкою Bluetooth, радіо-каналу, Wi-Fi або взагалі пропрієтарного бездротового протоколу. При цьому той же Bluetooth буває різних версій і до того ж можуть використовуватися різні профілі. Так що якщо навушники використовують один тип зв'язку, а інший ноутбук, то немає нічого дивного в тому що вони один одного не бачать.

    Как ни странно, но мини-джек с легкостью можно воткнуть в большинство портов на борту ноутбука

    Схожі проблеми можуть бути і з дротяними навушниками. Одна з причин чому ноут не бачить навушники - то що їх підключили невідповідний роз'єм. Навіть у нас траплялося, що стерео-джек навушників як-то сам собою опинявся в роз'ємі живлення ультрабука, хоча правильне гніздо у комп'ютера є, тільки з іншого боку корпусу. Якщо задуматися, то просто дивно, як часто коннектори навушників виявляються не в тих гніздах комп'ютера. Хоча все логічно, враховуючи різноманіття роз'ємів навушників: найчастіше зустрічається 3,5 аудіо-джек, який існує в декількох варіантах распіновкі, USB (з вбудованою звуковою картою або спеціально для пристроїв розрахованих на таке з'єднання), micro-USB, USB Type C, Lightning і більш рідкісні варіанти проводового підключення.

    Обнаруить недостачу драйверов можно в административной панели

    Проблеми з програмним забезпеченням

    Другий варіант, актуальний для навушників з власної звуковою картою або іншими активними компонентами, це неготовність підключення комп'ютера до цих активних компонентів - то є банальна відсутність драйверів. В такому випадку відповіддю на питання «що робити якщо ноутбук не бачить навушники» буде рада встановити необхідні драйвери. Знайти їх можна в комплекті поставки гарнітури або на сайті виробника (розділі підтримки). Для роботи бездротових навушників можливо знадобиться оновити драйвера самого ноутбука, і зокрема його бездротових модулів зв'язку.

    Он не взял зарядное устройство и скоро наушники станут невидимы для ноутбука

    Розряджена батарея

    Третій варіант актуальний для бездротових навушників і дротяних моделей з активними компонентами з незалежним живленням (тобто батарейки або акумулятори). Для них одним із варіантів відповіді на «чому ноут не бачить навушники» буде рада перевірити заряд акумулятора або батарей. Адже якщо пристрій знеструмлено, то і підключити його не вийде.

    Обидно разобрать наушники и обнаружить, что на ноутбуке был выключен звук

    Некоректні налаштування звучання

    Четвертий банальний — можливо звук в системі встановлений на нуль або повністю зупинений. Іноді система запам'ятовує останні налаштування для подключавшихся пристроїв і автоматично відновлює їх. В результаті приєднання навушників ми можемо отримати тишу, хоча на колонках звук тільки що був.

    У разных наушников разные характеристики

    Технічна несумісність

    П'ятий варіант, електрична несумісність, актуальний для дротяних навушників. Адже вони можуть відрізнятися не тільки роз'ємами, а ще і принципом роботи випромінювачів. Навіть найпоширеніші, динамічні, навушники можуть бути несумісні з-за різного опору котушок в динаміках. І якщо моделі з надто високим опором безпечні для іншої техніки (хоча в них звук буде ледве-ледве чути), то навушники з дуже низьким опором можуть перевантажити підсилювач (і в крайньому випадку його спалити, якщо немає захисту від короткого замикання) та ще й пошкодити слух. А крім цього є ще й електромагнітні, п'єзоелектричні, стрічкові і різні варіанти орто-/ізо-динамічних випромінювачів. Деякі з них цілком здатні працювати і з звичайним сигналом, для деяких його потрібно коригувати, а частина таких моделей без окремого підсилювача для навушників і зовсім не запрацюють.

    разрыв кабеля может быть не таким явным

    Поломка чи несправність пристрою

    З шостим варіантом все складніше. Причиною, чому ноутбук не бачить навушники, може виявитися поломка. Частіше це поломка дроти, хоча проблема може бути і в гнізді на ноутбуці. Схожі проблеми можуть виникати і з бездротовими навушниками. З тією лише відмінністю, що ремонт бездротових модулів ви довірите фахівцям, а ремонт кабелю з «зламом» можна зробити і самому.

    Обновления системы тоже могут таить в себе

    Збій в роботі операційної системи

    Сьомий варіант причин «невидимості» навушників, це некоректна робота операційної системи або драйверів звукової карти. Іноді оновлення системи призводять до не очевидним внутрішнім змінам принципів роботи драйверів, і будь-які навушники просто перестають визначатися. При цьому також можливе виникнення проблем і з вбудованими колонками. У нас був випадок, що оновлення системи «перевернуло» роботу звукової карти: поки навушники не підключені звук йшов на аудіо-роз'єм, а при їх приєднання звук переключався на вбудовані динаміки.

    Восьмий варіант самий проблемний — це якщо вийшла з ладу звукова карта. У такому разі звуку н буде не тільки на навушниках, а і в колонках. До того ж перестануть працювати і мікрофони.

    Що робити, якщо ноутбук не бачить навушники

    У випадку, якщо комп'ютер не бачить навушники, найголовніше завдання — визначити в чому джерело проблеми. Можливо ситуацію можна виправити їх своїми силами, а, може, доведеться звернутися за допомогою до фахівців.

    З провідними моделями насамперед перевіряємо в той чи роз'єм ми їх підключили. Якщо гнізда збігаються, то перевіряємо гучності. Якщо повзунок не на нулі, а звуку немає, то дивимося автономне живлення активних компонентів. Якщо індикація живлення є, то підключаєм навушники до іншого пристрою з таким же роз'ємом (таким чином перевіряємо цілісність кабелю). Звук спочатку ставимо на мінімум і поступово доводимо до максимуму. Якщо на максимумі з'явився тихий звук, то або у моделі високий опір або пошкоджений кабель — перевіряємо пошуком в інтернеті (звичайна звукова карта може нормально «розгойдати» навушники з опором до 60 Ом, для великих значень потрібен додатковий підсилювач). Якщо звуку немає — несемо навушники в ремонт, так як у них зламався один з компонентів.

    smartphone-791076_1920.jpg

    Якщо з іншою технікою навушники працюють, то перевіряємо роз'єм ноутбука, підключивши інші навушники. Якщо в них звук є, то можлива індивідуальна несумісність штекерів або тимчасове «залипання» контактів роз'єму. Перевіряємо і в разі чого несемо в сервіс на чистку. Якщо при підключенні навушників звук перемикається як-то дивно, чи система постійно мовчить, то несемо ноутбук в сервіс на ремонт.

    З бездротовими навушниками принцип той самий, тільки додатково перевіряємо регулювання гучності на навушниках а в інтернеті шукаємо не їх опір, а бездротові протоколи і профілі підтримувані навушниками і ноутбуком.

    Ось і все що ми можемо вам порекомендувати для випадків, якщо ноутбук не бачить навушники. Сподіваємося, ці поради будуть вам корисні. Приємного вам прослуховування навушників і нехай техніка ламається як можна рідше.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close