preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Великий лікнеп: все, що ви хотіли знати про колекційних фігурках

    news_title

    calendar 24.04.2019

    Запасіться терпінням: сьогодні Funduk.ua – реально великий і місткий лонгрид проколекційних фігурках. Поговоримо про їх історії, різноманітності і про все, що з ними пов'язано.

    Що таке колекційні фігурки

    Для початку давайте визначимося з тим, що саме можна і потрібно називати колекційної фігурою. У самому простому і поширеному варіанті це опис має на увазі під собою тривимірні моделі, що зображують персонажів коміксів, ігор, манги, комп'ютерних ігор, фільмів і так далі.

    Більшість таких фігурок випускаються лімітованим накладом: від декількох штук до декількох сотень. І дуже часто виробники наділяють кожну власним серійним номером, який говорить про оригінальність, приналежність до серії і, власне кажучи, робить фігурку такого цінного. Без неї фігурка втрачає у своїй фактичної вартості, хоча це анітрохи не знижує її цінність для самого власника і не применшує її гідності.

    news
    news
    news
    prev next
    news
    news
    news

    Раз вже ми заговорили про вартості, відразу зазначимо, що в більшості своїйколекційні фігурки– штука не дешева. І це явно не розвага для дітей. Вартість в бюджетному сегменті стартує з 10-20 доларів, а в топовому може досягати декількох сотень. І це – не кажучи вже про фігурки ручної роботи або випущених в єдиному екземплярі. Вони можуть оцінюватися в кілька тисяч доларів і бути доступними тільки справжнім колекціонерам.

    На вартість фігурки дійсно багато в чому впливає її рідкість. Найчастіше це спеціально випущений маленьким тиражем примірник, але іноді фігурка стає рідкісною випадково. Наприклад, у великому тиражі червоний, чорних і білих драконів зустрічається один пісочного відтінку. В принципі, спочатку він може бути помилковим, які не пройшли вчасно відбракування. Але в підсумку серед фанів така фігурка цінується більше за інших, тому що її аналогів у світі немає або зовсім мало.

    На вартість фігурки впливають і її розміри. Тут все просто: чим більше – тим дорожче. Крім того, на вартість значною мірою впливають якість опрацювання, деталізація і фарбування, а також матеріали, з яких зроблена фігурка, наявність або різноманітність додаткових аксесуарів.

    У підсумку, всі фігурки можна розділити на три основних класу:

    • Звичайні

    • Делюкс

    • Преміум

    В магазинах, в роздрібному продажі, найчастіше зустрічаютьсяфігуркиперших двох категорій – просто тому, що їх випускається найбільше. За моделями преміум-сегменту доведеться як слід поганятися.

    При цьому у бюджетних, що у дорогих колекційних фігурок призначення, в цілому, однакове – стояти на полиці або на столі і радувати свого власника. І додаткові можливості або їх наявність аніскільки не залежать від вартості.

    Що таке екшен-фігурки?

    Раз вже ми заговорили про додаткові можливості, відразу до них і перейдемо. Фігурки, які здатні на щось, крім прикраси полиці, називають action figure. Вже з одного тільки назви можна зрозуміти основна відмінність таких моделей – вони рухаються. А от як саме – залежить від матеріалу, з якого зроблена фігурка.

    Велика частина фігурок – пластмасові. У цього матеріалу є безліч різновидів, але основна риса загальна – жорсткість конструкції. Всі рухи засновані на системі шарнірів, які дозволяють персонажу приймати різні пози. Крім того, багато хто з таких фігурок здатні утримувати додаткові предмети – наприклад, озброєння. А у деяких змінюються частини тіла.

    7f1829be0604fde89f49d6e1480abba8_XL.jpg

    Всіекшен фігуркиможна розділити на два основних типи:

    • Стандартна action figure – з декількома основними місцями артикуляції (руху), наприклад, рухомими руками або ногами;

    • Просунуті ultra action figures – з додатковими шарнірами, які дозволяють згинати, нахиляти фігурку, повертати її голову або пальці.

    Як ви розумієте, друга категорія фігурок куди більш цікава і, відповідно, більш дорога. Але з такими фігурками дійсно можна пограти: просто міняти їх пози під настрій або навіть граючи у себе на столі сцени із фільм, ігор і коміксів.

    Крім пластикових, існують ще гумові екшен-фігурки. Їх частини рухаються за рахунок гнучкості самого матеріалу, а деякі моделі ще і тягнуться, змінюють свою форму. Такі часто зустрічаються серед супергероїв або монстрів – адже саме пластичний матеріал добре відображає їх можливості та особливості.

    Крім того, в деякому сенсі цього слова доекшен-фігуркамможна віднести «башкотрясов» - фігурки, які можуть трясти головою, стоячи на приладовій панелі в машині або коли ви клацаєте їх по носі.

    Історія колекційних і екшен фігурок

    Спочатку колекційні фігурки на Заході (в США і Європі) з'явилися як доповнення до коміксів. Виходила нова новела – і до неї в комплект випускалася лімітована серія фігурок персонажів. Сталося це приблизно в 70-тих роках минулого століття.

    dc figurine collection.jpg

    Але передісторія почалася трохи раніше. Зародження фігурок сталося завдяки Дону Левіну з Hasbro, який придумав зробити ігрові «ляльки» для хлопчиків – у вигляді моряків, піхотинців і т. д. Наступною серією стали астронавти, засновані на прототипах НАСА, з дуже реалістичними скафандрами, мініатюрними транспортними засобами і рухомими суглобами. По суті, це були повноцінні екшен фігурки, але не приурочені до якоїсь поп всесвіту.

    У більш звичному вигляді колекційні іекшен фігуркиз'явилися завдяки компанії Mego, яка придумала робити фігурки супергероїв і до 1976 року утримувала лідерство на ринку. Вже трохи пізніше до неї приєдналися DC, Marvel і інші виробники.

    история коллекционных фигурок.jpg

    Одними з перших героїв, які отримали свої фігурки стали Диво-Жінка, Бетмен і Людина-павук, ще одна колекція була випущена за з'явилася в той час сазі «Зоряні війни». Вона і стала першою прародителькою фігурок серед фільмів.

    Коли саме всі ці фігурки стали суто колекційними і почали цінуватися фанами – не відомо. Швидше за все, це сталося з самого початку і поступово наростало природним шляхом. У підсумку, до 90-м років на Заході склався цілий культ. Ну, а ми з вами після падіння СРСР отримали його вже в готовому вигляді – із широким вибором персонажів, варіацій форми і матеріалів.

    VOLKS Акихабара.jpg

    До речі, на Сході шлях появи фігурок був дещо іншим, але зародження у них схоже – тільки не від коміксів, а від манги. І популярність – чи не вище, ніж в Америці. У Токіо ви можете зустріти величезні магазини, які торгують суто фігурками. Одна з найвідоміших таких закладів - VOLKS Акіхабара. Семиповерхова будівля цього магазину заповнено тільки фігурками, так що ви цілком можете собі уявити їх вибір.

    В Україні, на жаль, таких магазинів поки що немає. Більшість мереж продають фігурки тільки через інтернет, і якщо з бюджетними серійними варіантами типу funko такий варіант ще можна вважати виправданим, то з більш дорогими серіями – точно ні. Дорогу статуетку завжди хочеться оглянути й помацати перед покупкою, щоб уявляти собі відразу і якість її виконання, і деталізацію, і міміку персонажа. У цьому плані наш шоу-рум Funduk в ТЦ Городок представляє чи не унікальну можливість, і ми дуже радимо нею скористатися.

    Різноманітність колекційних і екшен фігурок

    Як ми вже написали раніше, колекційні і екшен фігурки сильно відрізняються один від одного за своїми розмірами, якістю виконання і багатьом іншим моментам. І це не просто суб'єктивні моменти, деяка класифікація.

    Найпростіші й дешеві - trading figures або, як їх називають в Японії, гатягатя. Це мініатюрні фігурки, які продаються у закритих упаковках і коштують дуже недорого – від кількох десятків гривень. Якщо ви тільки починаєте збирати фігурки і хочете подивитися, як вам це зайде – цілком можна почати з такого варіанту. А ще він підходить для дітей: недорого, завжди цікаво – що ж попадеться всередині, і можна мінятися з друзями. У нас в Funduk.ua теж є такіфігуркиі ми самі не знаємо, який саме герой коміксів ховається всередині кожного пакетика або коробочки.

    trading figures.jpg

    Друга різновид фігурок – розміром до 10 см. Це базова колекція, на яку звертає увагу велика частина колекціонерів. Ці фігурки поставляються і у відкритих і закритих коробках, в більшості своїй виробники дають нам можливість заздалегідь зрозуміти, хто саме ховається всередині. Виняток – Японія, де велика частина коробок з такими фігурками повністю закрита, а справжні колекціонери відразу після випуску серії замовляють від п'яти до десяти коробок, а потім змінюються непотрібними їм персонажами на форумах.

    І, нарешті, найбільші – від 15 см і вище. Максимуму тут немає, у продажу є фігурки по 80 см і навіть більше. Само собою, ці моделі дорогі і тут вже ніхто не підсуне вам «кота в мішку»: фігурки поставляються в напівпрозорих упаковках, щоб можна було детально розглянути, що саме ховається всередині.

    Крім того, існує певний поділ фігурок з всесвітах, до яких вони належать і по брендам. З першими все просто, особливо, якщо в магазині є система фільтрів.

    NECA фігурки.jpg

    З другими все трохи складніше – виробників фігурок сьогодні дуже багато, так що запам'ятати їх все не вийде. Ось список тих, які є у нас у продажу Bethesda, Blizzard, Dark Horse, Select Diamond Toys, Exquisite, Jazwares, JINX, Kotobukiya, Loot Crate, McFarlane, NECA, Schleich, Funko, Gaya, Good Smile, Hasbro, WePlay. Це основні західні бренди, крім них є ще кілька десятків азіатських, які випускають фігурки по манзі і культових комп'ютерних ігор. На жаль, але придбати їх офіційно в Україні набагато складніше, тим більше якщо мова йде про преміум-колекціях. Так що варіант тільки один: замовляти на свій страх і ризик з Японії. Ну, або їхати туди за фігурками самостійно.

    Що стосується представлених у нас західних брендів, пам'ятати приблизно список варто з однією основною метою: щоб розуміти, що перед вами саме якісна ліцензійна статуетка, а не «китаєць». Таким чином ви зможете бути впевнені в якості і цінності вашого придбання.

    funko pop.jpeg

    Як ви можете зрозуміти по брендам і цінами, в Funduk представлені фігурки бюджетного і середнього цінового сегменту, найдорожчими серед них є Kotobukiya, Good Smile, Select Diamond Toys, Jazwares. Ціфигуркивиділяє максимальну якість деталізації і велика схожість з оригінальними персонажами. Втім, було б помилковим казати про те, що бюджетні моделі не так гарні: наприклад, ті ж Funko при своїй скромній вартості виконані дуже якісно і оригінально. І серед них є не тільки милі «чибики» з серії Funko Pop, але і схильні до реалізму колекції.

    фигурки Nendoroid.jpg

    І, до речі, «чибики», трохи схожі на сімейство Pop є і у більш дорогих брендів – наприклад, у Good Smile є серія Nendoroid – фігурки з величезними головами і коротенькими тулубами.

    Якщо з фігурок масового виробництва ви вирішите перейти на колекционки преміум-класу, вам варто запам'ятати кілька ключових особливостей. Ці фігурки просто не можуть коштувати дешево (інакше це звичайна підробка), продаються упакованими у декілька коробочок з ущільнювачем, мають оригінальну, якісно зроблену підставку. Самі фігурки виготовлені з високоякісного матеріалу – гуми, пластику, полівінілхлориду, гуми, текстилю, полистона або металу. А ще у фігурки преміум-класу обов'язково повинен бути сертифікат.

    фігурки гараж кіт.jpg

    Ну і наостанок. Крім цього розмаїття є щефигурки гараж кит– моделі, які потрібно збирати і розфарбовувати самостійно. Так що є просто так збирати колекцію вам здається занадто нудним заняттям і ви хочете чогось більш творчого – вам варто звернути увагу саме на них.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    Товари беруть участь в огляді

    close