preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як влаштований кіберспорт в Україні

    news_title

    calendar 02.12.2018

    В нашій серії кіберспортивних зграєю ми вже пройшлися по безлічі тем — від того, як взагалі з'явився кіберспорт, до улюбленого спорядження їдуть кіберспортивних комад. А сьогодні ми розповімо вам як влаштований кіберспорт саме у нас, в Україні.

    Трохи передісторії

    У пострадянських країнах зародження кіберспорту було утруднене із-за вкрай низького рівня комп'ютеризації та фактичного нерозуміння суспільством культури відеоігор. За кордоном вже кілька поколінь минулих зросла на аркадних автоматах, ігрових консолях і іграшках з перших ПК. А у нас люди максимум були знайомі з примітивними електромеханічними автоматами, які сприймалися як розвага для дошкільнят.

    Загрянув в экран компьюера в клубе, в 80 случаев из 100 там был Counter-Strike

    Якісь зрушення почалися з появою комп'ютерних клубів, які стали в цілях реклами проводити містечкові турніри з найпопулярніших мережевих ігор. Quake, Counter-Strike, StarCraft, Warcraft, NFS, FIFA були найчастішими дисциплінами в таких турнірах, а головним призом — безкоштовне час за комп'ютерами.

    Спочатку клубу було досить просто організувати змагання, щоб познайомити навколишніх геймерів з своїм залом і парком комп'ютерів і підняти відвідуваність. Але коли самих клубів стало більше, турніри стали використовувати для перетягування клієнтів у конкурентів. І тут з'явився сенс в організації клубних команд з чемпіонів власних турнірів. Учасникам таких команд виділялося безоплатне час для тренувань, а іноді навіть платили якісь гроші. Тому досить швидко призові годинник втратили свою актуальність, і в турнірах стали розігрувати гроші або техніку.

    Клубы такого формата тоже устраивали турниры, после чего, примерно через пол месяца, начинали активно расширяться.

    Поступово з розрізнених клубних змагань стали формуватися міські турніри, в яких брали участь як кращі місцеві команди, так і гості з інших міст, регіонів і навіть країн (якщо призові були досить істотні). І таке укрупнення змагань стало сигналом для заходу в Україну міжнародних турнірів, таких як WCG. Власне наші команди вже брали участь у змаганнях на міжнародному рівні. Але до формування хоч якийсь власної змагальної системи, організація національних турів була просто не можлива. І, можна сказати, з цього моменту український кіберспорт став не просто розвагою, а цілком реальним заняттям (хоча і не мали офіційного спортивного статусу).

    Звідки гроші у кіберспорті

    З укрупненням турнірів, їх проведення стало не по силам одиночних клубів (та й самі клуби з часом втрачали актуальність і прибутку). Але до цього моменту кіберспорт розвинувся настільки, що став цікавий рекламодавцям, виробникам комп'ютерного обладнання та індустрії ставок на спортивні змагання. Компанії стали спонсорувати змагання, щоб зробити їх більш видовищною і залучити до цього молодого напрямку ще більше інтересу. Хоча особливо залучати і не потрібно, адже відеоігри стали для молоді настільки ж природні і цікаві, як і традиційний спорт.

    Большие турниры, лиги и сезонные игры требуют мощного финансирования

    Спонсори різного рівня в основному підтримують команди «на плаву» в межтурнирное час. А головний заробіток команди отримують за перемоги в турнірах. Тут лідерами по призовому фонду є самі компанії-розробники ігор. Коли гра стає кіберспортивної дисципліною кількість гравців починає рости як на дріжджах. Вони вливають гроші і час на її розвиток, купуючи додатковий контент і витрачаючи години на відточування своїх навичок. Так що розробники не скупляться, намагаючись багатомільйонними призовими фондами залучити до свого проекту як можна більше геймерів.

    Механізми спонсорства

    Повернемося до спонсорів. Їх участь у кіберспорті може бути абсолютно різним, в залежності від запитів і фінансових можливостей. Самі мінорні сонсоры просто хочуть розміщення своїх логотипів на формі учасників команди. Майже як банерна реклама для геймерської аудиторії.

    Командная форма просто пестрит логотипами спонсоров

    Виробники ігрової периферії можуть крім фінансових вливань запропонувати команді свою продукцію. Або ж за додаткові гроші зобов'язати їй користуватися — адже при успішних виступах, слава переможця закріпитися і за їх мишками/клавіатурами/навушниками.

    Мышь и коврик здесь явно спонсорские

    Великі спонсори можуть стати титульними — команда буде виступати під їх назвою, стати обличчям компанії для молодіжної аудиторії. Такий вид спонсорства поширений в азії, хоча подібні переименвания зустрічалися і серед європейських і американських команд.

    Некоторым спонсорским турнирам тесно даже на таких больших аренах.

    Дуже великі спонсори крім підтримки індивідуальних команд, організовують власні турніри. Вони можуть проводити як ситуативні мігруючі промо-турніри за участю спонсорованих кіберспортсменів (у нас такий формат час від часу використовує Lenovo, Acer, MSI). Так і масштабні міжнародні змагання (такі щорічно влаштовує Intel, ASUS, MSI). Зазвичай призові фонди у таких турнірів поменше, ніж у тих, які влаштовують розробники ігор. Зате самих змагань більше і вони проходять сезонами круглий рік.

    Быстрая оперативная память и Na.Vi.

    Особливо успішні команди, які продемонстрували видатні результати і перетворили своє ім'я в синонім перемоги, можуть отримати спонсорську пропозицію про виробництво якої-небудь продукції брендованої командного символікою. З вітчизняних команд таку пропозицію отримували Na.Vi., в чиї кольори фарбувалася продукція Kingston, Steelseries, і чий логотип можна знайти на кріслах DXRacer.

    Турніри з кіберспорту в Україні

    Спочатку у кіберспортивних змагань в Україні була одна проблема — відсутність майданчиків придатних для проведення серйозних фіналів. Під них доводилося окупировать які-небудь не зовсім підходящі клуби, або знімати концертно-спортивні приміщення. Але з відкриттям клубу «Київ Кіберспорт Арена», справа зрушила з мертвої точки. За спонсорської підтримки ентузіастам вдалося створити комерційно успішний комп'ютерний клуб орієнтований на кіберспорт та проведення турнірів. І цей клуб став прикладом для з'явилися по великих містах аналогів. Так що на даний момент в Україні є гарна клубна база для підтримки і розвитку кіберспорту.

    Киев Киберспорт Арена в относительно спокойные часы

    Київська Арена в першу чергу завантажена власними заходами. Адже це одночасно і штаб-квартира найбільшої української кіберспортивної турнірної і новинний організації StarLadder. Вони курирують кілька турнірів світового рівня, і їх фінали найчастіше відбуваються саме в Арені.

    Кибеспортивный турнир в НСК Олимпийский

    Втім час від часу турніри проходять і в Олімпійському і в палаці Україна (скандальний Kyiv Major по Dota 2). Все залежить від масштабу події і кількості бажаючих побачити його наживо.

    Як взяти участь у змаганнях кіберспортивних

    Як же взяти участь у кіберспортивних змаганнях? На смом справі легко - все завдяки інтернет. У більшості турнірів і ліг відбіркові матчі перенеслися з клубів на інтернет сервери. Досить насмотреть найближчу новичковую лігу, зареєструватися (у деяких це не безкоштовно), і показати свій скілл. Якщо виступати успішно і демонструвати високий рівень гри, то можна швидко перейти в лігу напівпрофесіоналів, а там вже і до про-ліги недалеко. Головне вчитися, тренуватися і знайти собі однодумців.

    До речі, у нас є і напівформальні киберспортивные школи, де можна повчитися у гуру кіберспорту. А якщо їх вразити, то й отримати запрошення в команду (але для цього потрібно бути дуже талановитим гравцем).

    Є ще один варіант входу в кіберспорт, цестрімінг. Якщо у вас високий скілл і стріми збирають багато глядачів, є великі шанси отримати запрошення від якої-небудь команди. Втім, якщо з ігровими навичками у вас не склалося, але у вас добре підвішений язик, то не обов'язково грати самому. Можна ходити і стримить з локальних оффлайн турнірів. Або піти далі і взятися коментувати онлайн трансляції з великих кіберспортивних змагань. Хороших коментаторів у нас теж дефіцит, і нові обличчя/голосу зовсім не будуть зайвими.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close