preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Історія компанії Motorola

    news_title

    calendar 24.04.2018

    Сьогодні ми продовжуємо нашу серію екскурсій до витоків найбільших IT компаній. Минулого разу ми познайомилися зі зльотом, падінням і відродженням Nokia. А сьогодні ви дізнаєтеся основні віхи життя її головного американського конкурента — компанії Motorola.

    Тот самый

    Моментом зародження Motorola прийнято вважати 1928 рік, коли брати Поль і Джозеф Гэлвины в Чикаго, штат Іллінойс, менш ніж за тисячу доларів (якщо точніше, то за 750) придбали завод по виготовленню «знищувачів батарейок». По суті це були блоки живлення з спеціальними адаптерами. З їх допомогою можна було живити портативні радіоприймачі від мережі, економлячи батарейки при їх використанні будинку.

    Радіо-експансія

    Ідея бізнесу була безпрограшною. Але вже через пару років, у зв'язку з розвитком технологій, «знищувачі батарейок» втратили свою актуальність. Підприємство мало всі шанси припинити своє існування, якби не ідея скопійована Полем Гэлвином у досвідчених радіоаматорів. Ті встановлювали саморобні радіоприймачі у своїх авто, і Поль дав завдання своїм інженерам розробити недороге і універсальне автомобільне радіо, з яким поїхав на найближчу виставку виробників радіо. Звідти він повернувся з замовленнями, що дозволило утримати компанію на плаву.

    Первое автомобильное радио Motorola

    У пошуках незабутнього імені для приймача, Поль зупинився на Motorola. Motor від слова motocar (автомобіль), а ola як кальку з популярного в ті часи бренду грамофонів Victrola (зовсім недавно, на сплеск популярності iPhone, схожа напасти була з додаванням в початок назв букви «i»). Незабаром (в 1943) - це назва придбав таку популярність, що компанія змінить своє початкове назву «Galvin Manufacturing Corporation» на Motorola.

    Автомобільні радіоприймачі розходилися дуже добре. Особливо вагомими виявилися замовлення від муніципалітетів і поліцейських департаментів штату Іллінойс. Отримавши непоганий прибуток, компанія почала розширювати асортимент радіо-продукції. До 1940 році компанія дозріла для відкриття власного центру досліджень і розробок, який очолив один з піонерів FM-радіо, Ден Нобель. У цьому ж році Motorola випустила перший в світі уоки-струми (портативну рацію).

    На фронте и в тылу, радио ваш спутник

    З початком другої світової війни Motorola стала застосовувати свої напрацювання для створення військової електроніки та приймальнопередаючих станцій. А найвагомішим внеском компанії став випуск портативної ручної рації AM SCR-536, забезпечувала зв'язок союзних військ на оперативному просторі.

    Та сама армейская рация

    У 1946 році компанія стала партнером телефонного підрозділу компанії Bell в Іллінойсі. Разом вони збудували перший сервіс радіо-телефонії в Чикаго. До 1947 році Motorola так розрослася, що обзавелася приставкою «Inc.» - incorporated. До цього часу вона виробляла безліч різної радіо продукції і випустила свій перший телевізор.

    Через п'ять років Motorola відкрила своє перше закордонне виробництво в Торонто, штат Онтаріо, Канада. Ще через два роки, в 1954 році, в місті Фенікс (штат Арізона) був відкритий дослідний центр напівпровідникових технологій. І вже через рік компанія представила перший високовольтний германієвий транзистор. У тому ж році Motorola отримала свій логотип «крила летючої миші».

    Телевизор Motorola не чета современным моделям, но тогда это был очень хороший аппарат

    З 1958 року компанія почала співпрацю з NASA, забезпечуючи комунікаційні рішення для космічних місій, в тому числі і для посадки на місяці. Розширювалася робота і з військовим, державним замовленням. Було створено безліч рішень для служб забезпечення громадської безпеки і широкої публіки.

    У 1960 році Motorola випустила перший в світі транзисторний бездротовий телевізор з великим екраном (по тим часам екран в 19 дюймів був ого-го яким досягненням). Через три роки компанія представила першу кинескопную трубку з плоским екраном. Ще через рік відкрився перший R&D за межами США, в Ізраїлі.

    Продукция Motorola уже побывала на луне

    Пам'ятним моментом 1969 року стала висадження першої людини на поверхню Місяця. Трансляція відомої фрази «один маленький крок для людини, і великий стрибок для людства» (і вся інша зв'язок місії) забезпечувалася передавачами Motorola.

    Перші кроки в мобільному зв'язку

    1973 рік став поворотним не тільки в історії Motorola, але і в розвитку засобів зв'язку всього світу. В цьому році компанія представила свій перший перший портативний мобільний телефон. Виглядав він майже як цегла, але представляв для тих часів просто фантастичні можливості.

    Дигатель революции персональных компьютеров собственной персоной

    Ще через рік з випуском власних процесорів компанія почала експансію в цифрову техніку, а телевізійне продала підрозділ японської корпорації Matsushita (нині відомої під ім'ям Panasonic). Випущений у вісімдесятому році 32-бітний процесор MC68000 став двигуном комп'ютерної революції — на його основі було створено практично всі перші покоління персональних комп'ютерів від Apple, Commodore, Atari, Sun і Hewlett Packard.

    DynaTAC 8000X и его оздатель - Мартин Купер

    Через десять років після створення першого мобільника, в 1983 році, Motorola нарешті випустила свій комерційний (вільно продається) телефон DynaTAC 8000X. Не дивлячись на час розмови 30 хвилин і десятигодинну зарядку, цей апарат став хітом свого часу. Паралельно компанія розширювала свою діяльність на інші радіотехнічні області: супутниковий зв'язок, модеми, кабельну продукцію.

    MicroTac

    У 1989 році Motorola випустила MicroTAC - найлегший і компактний телефон свого часу. Прогрес порівняно з DynaTAC був просто приголомшливим. Через два роки, на виставці в Ганновері Motorola продемонструвала першу працюючу мережу стандарту GSM.

    StarTAC - первый шестидесятимиллионник

    У 1996 на зміну MicroTAC прийшов StarTAC. І хоча він коштував цілих 1000 доларів, модель отримала просто шалену популярність. Всього було продано більше 60 мільйонів екземплярів. Але успіх був недовгим і вже в 1998 році Motorola втратила титул самого прдаваемого виробника — її обійшла висхідна зірка Nokia.

    Motorola V60 - один из первых трехстандартных телефонов

    Наступним проривом компанії стала «розкладачка» V60, що вийшла в 2001 році і завоювала всесвітню популярність завдяки підтримці відразу трьох стандартів мобільного зв'язку: GSM, TDMA і CDMA. Ще одним знаковим телефоном тих років стала модель A760 в якій Linux вперше з'явився на мобільному телефоні.

    Бритвомания та її наслідки

    Писк моды - Motorola RAZR в золотом цвете

    Але на саму вершину популярності Motorola піднеслася завдяки зовсім іншого телефону. Найвідомішою моделлю произвоителя став RAZR V3 – тонка і стильна "розкладачка", яка стала на кілька років мало не еталонної дзвонилка. Щоправда, цей успіх, замість того, щоб вивести Motorola на перші місця, наоборт – підірвав її сили. Кілька років, поки лінійка RAZR розкуповувалася як гарячі пиріжки, компанія не особливо дбала про розвиток дизайну і технольогий своїх телефонів. У підсумку, коли потік грошей від продажу "бритв" впав, Motorola почали гарячково шукати що ж нового запропонувати покапателям.

    У внешнего покрытия PEBL была очень необычная фактура

    У спробах повернути успіх, Motorola випустила безліч різних телефонів. Але жоден з них не зміг отримати такий самий рівень популярності що був у RAZR. Втім серед цього потоку траплялися дійсно цікаві моделі. Приміром, схожий на камінчик PEBL, або моноблочна варіація на тему "бритв" SLVR L7.

    Aura R1 - телефон с которым сложно было расстаться

    У 2008 році вийшла Motorola Aura R1 – преміум телефон у форм-факторі ротатор. Повністю металевий корпус, сапфірове скло і круглий екран – цей апарат можна було прийняти за продукт інопланетних технологій. Але до того часу вже вийшов iPhone і споживчий інтерес змістився до сенсорних смартфонів. Так що Аура залишилася практично незатребуваною.

    Фишкой первых DROID была необчная заставка и тема оформления

    Роком пізніше компанія вийшла на ринок смартфонів з моделлю DROID 1 – єдиної з перших моделей з предустановленым Android 2.0. Оснащений сенсорним екраном і висувною QWERTY клавіатурою він був жаданої мрією багатьох гиків.

    Отголосок эры кнопочных телефонов - непрактичный FlipOut

    Продовжуючи експериментувати з клавіатурними моделями, Motorola випустила незвичайний квадратний смартфон FlipOut, який працює під управлінням Android 2.1.

    Стекло, металл и карбон - это Droid RAZR

    В десятому році Motorola запустила лінійку флагманів DROID X, які виділялися великими (як для того часу) діагоналями екранів і непоганими камерами. Також у 2011 світ побачила ще одна цікава модель – найбільш тонкі на той час смартфон, частина назви якого запозичили у "бритв": DROID RAZR. Всі ці новинки хоч і радували користувачів, але не дозволили компанії вийти з піке. У 2010 вона була змушена продати свій підрозділ устаткування для стільникових мереж об'єднання Nokia Siemens Networks.

    Motorola стає Moto

    Штаб-квартира

    Але виручений від продажу мільярд не міг покрити всі збитки компанії, так що в 2011 році вона розділилася на дві частини. Motorola Solutions зайнялася виключно виробництвом радіообладнання. А Motorola Mobility – телефонним бізнесом.

    Motorola Mobile переходит под контроль Google

    В середині цього ж року Google заявляє про намір придбати телефонний підрозділ, а вже на початку 2012 операція була успішно завершена. За великим рахунком пошуковому гігантові не нужены були свої потужності для виробництва мобільних пристроїв – з ними він раптом починав конкурувати зі своїми партнерами за проектом Android. Але це був вимушений крок, викликана оголошенням Microsoft про купівлю Nokia. Отримавши патентний пул фінського виробника, Microsoft міг затягати по судах партнерів Google. А придбання Motorola Mobility дозволило отримати не менш вагомий пакет патентів, убезпечивши себе і партнерів від можливих нападок.

    Motorola успела даже повыпускать некоторые модели Google NEXUS

    Motorola пробула під крилом Google всього два роки, переосмисливши за цей час свою лінійку пристроїв і почавши випуск серій Moto X, G, E. Також дизайнери компанії змогли виробити свій власний впізнаваний стиль. Так що до 2014 року Motorola вже почала своє відродження, і її з радістю придбала компанія Lenovo.

    Союз Motorola и Lenovo

    У самій Lenovo вже був власний досить успішний і раскрученый мобільний бізнес. Деякий час смартфони Motorola і Lenovo Mobile продавалися паралельно, і конкурували між собою. Але в підсумку виробник прийняв рішення перевести всі свої мобільні розробки під бренд Moto. В результаті зараз проектування і розробка смартфонів здійснюється компанією Motorola, а їх виробництвом і дистрибуцією займається Lenovo.

    Без работы на перспективу, запустить такой амбициозный продукт как Moto Mods было бы невозможно

    Таке об'єднання відкрило перед брендом нові горизонти. Motorola стала робити більше цікавих і проривних рішень. Чого варто тільки лінійка смартфонів Z, з додатковими аксесуарами MotoMods. Та й в цілому апарати виробника триматися на передньому рубежі технологій. Звичайно таких хітових моделей як RAZER V3 ми ще не бачили. Але може і не потрібно, враховуючи як плачевно закінчився бенефіс минулого чемпіона продажів.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close