preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Історія Meizu: Високо злетів «китаєць»

    news_title

    calendar 11.06.2018

    На ринку сучасних мобільних пристроїв є кілька брендів, яким вдалося за кілька років стати чи не культовими. Про один з них, Xiaomi, ми вже писали в техноблогу funduk.ua раніше, а сьогодні розповімо про ще одному «чарівному китайця» - Meizu.

    Складності з назвою

    Перше і дуже вдале рішення, яке прийняли творці Meizu – саме таке ім'я бренду. Ні, правда – вона запросто читається жителями будь-якої країни, легко запам'ятовується і не викривлюється – на відміну від того ж Huawei, якому довелося непросто перший час на території Росії і України, або Xiaomi, який до цих пір багато хто не можуть правильно вимовити.

    Правда, без нюансів все ж не обійшлося – переводять Meizu зовсім по-різному. Першу частину слова mei перекладають і як чарівний, і як демонічний, і як двк. При цьому з zu розбіжностей не виникає – сім'я, група людей. Так що можна перекладати і як «група гиків», і як «зачароване покоління» - залежно від того, що вам ближче.

    З чого все починалося?

    Добре, переходимо власне до історії. І почнемо ми з того, що заснував компанію людина, начебто ні до смартфонів, ні до створення техніки як такої відношення не мав. Хуан Чжан (Huang Zhang) спочатку був кухарем, потім докером, а потім кілька років пропрацював в аудиокопании Soken. Але всю дорогу у нього було одне захоплення – купувати і юзати різні гаджети, а потім писати про них в інтернеті під псевдонімом Джек Вонг. Хобі не найрідкісніше, насправді, але ось шлях від користувача до розробника проходять далеко не всі. Хуан Чжан його подужав, причому, що цікаво, без якихось інвестицій, на власні гроші, близько 100 тисяч юанів.

    meizu-mx.jpg

    На жаль, але першого помітного продукту, який підірвав ринок Meizu створити не вдалося. Першим, випущених в 2003 році, девайсом став плеєр – китайська копія Cowo iAudio CW300, з приводу якої до цих пір ходять суперечки. Одні звинувачують компанію у плагіаті, інші говорять про можливу угоду між брендами і допомогою у виробництві.

    meizu-mx.jpg

    Рік тому компанія випускає трохи ще два плеєра – Meizu ME і Meizu MI, зловивши хвилю зароджувався в той час формату MP4 і випустивши MEIZU MiniPlayer. До речі, з кожною новинкою дизайн стає все більш оригінальним і цікавим.

    Крім цікавого дизайну корпусу в цей момент техніка від Meizu обзавелася привабливим інтерфейсом в меню і, судячи з усього, відмінною службою підтримки. Бренд мало не моментально вносив правки у програмне забезпечення, часто випускав оновлення, і це вивело Meizu на хвилю успіху – про компанії заговорили, її пристрої стали популярними. Правда, поки що тільки в Китаї.

    151_59a27c560a36ebc88be5d0dc27d3a4a6.jpg

    У 2006 році компанія випустила один із своїх останніх мп3-плеєрів Meizu E3c, отримав «повний фарш» з технічної точки зору і модний у той час суцільнометалевий корпус. І тут же представила мініатюрний медіаплеєр Meizu M6, якому вдалося неймовірне – побити по продажам у Китаї iPod!

    DANE_ELEC_DA_M4_04_MZ3_MEIZU_4GB_M4_Miniplayer_1233195649000_549491.jpg

    За сучасними мірками його можливості виглядають не те, щоб скромними, а просто смішними – 2,4-дюймовий екран з роздільною здатністю 320х240 точок, з підтримкою відео, електронних книг і аж двома іграми.

    Рік тому компанія вирішила оновити девайс, не сильно помінявши його технічно, але замінивши блискучу задню панель на більш практичну і зносостійку – так народилася M6SL. Другим вийшов у 2007 році плеєром став M3 або Music Card, який повинен був аналогічним Meizu M6 чином перемогти iPod Nano.

    На жаль, цього йому не вдалося. Як не вдалося виробника випустити і відповідь iPod Touch – большеэкранный Meizu M7. Що саме сталося – достеменно не відомо, але більш ніж зрозуміло, що в цей момент історія Meizu ризикувала завершитися, толком не розпочавшись.

    Геть плеєри, даєш смартфони!

    На щастя для нього самого, виробник знову зумів зловити хвилю і різко переключився з плеєрів насмартфони. Можна було б назвати це божевільним везінням або чуттям, але все набагато простіше – в цей самий момент Apple представила свій перший iPhone.

    У підсумку, в 2007 році, буквально протягом місяця після виходу «яблучного смартфона» Китай побачив анонс аналога від Meizu.

    При цьому анонс довгий час так і залишався анонсом, адже Meizu M8 (саме так називалася представлена новинка) спочатку готувалася як плеєр на основі Windows SE. Простіше кажучи, розробникам довелося залишити тільки назва, а все інше робити з нуля!

    Попутно доводилося вирішувати купу питань з програмним забезпеченням: у компанії не було якісних сенсорних екранів, не було зручною програмної основи, не вдавалося створити ідеальний інтерфейс. В результаті, вихід першого смартфона від Meizu постійно відкладався, але в підсумку таки відбувся. Працювала новинка на основі Windows CE, в ній були дисплей діагоналлю 3,3 дюйма з роздільною здатністю 720х480 пікселів, 3 Мп камера з підтримкою запису відео і модуль Bluetooth. І дизайн, ну дуже нагадують про iPhone.

    337671.jpg

    І тут компанію чекало звинувачення в серйозних порушеннях. По-перше, прямо на виставці CeBit стенд Meizu закрили за використання неліцензійного MP3-кодека в плеєрах. По-друге, почалася битва за порушення авторських прав з Apple, і це створило чимало галасу. Незважаючи на чималі ризики для бренду як такого, а також його партнерів, все це зробило своєрідну рекламу, зокрема - як цілком конкурентоспроможного суперника Apple. І з цього моменту про Meizu заговорили не тільки в Китаї, але і у всьому світі.

    Судові терки були дуже довгими, але це не зупинило Meizu, і вже в 2011 році вона представила свій новий смартфон з цілком логічним назвою Meizu M9. Споріднення з iPhone поменшало, з'явився свежерожденный Android 2.2 з зручною оболонкою, а також непогану за тих часів залізо – процесор 1 ГГц, 512 МБ оперативної пам'яті, 3,5-дюймовий екран з високим дозволом (960х640 точок) і камера аж на 5 Мп. Модель вийшла дуже вдалою, так що по продажам чи не обійшла свого знаменитого попередника.

    Рік потому Meizu представила не тільки ще один смартфон, назвавши його MX, але і власну графічну оболонку – Flyme OS. Система вийшла красивою, простий і дуже зручною, так що не дивно, що вона існує досі, розвиваючись в ногу з сучасністю.

    Meizu MX.jpg

    Сам же смартфон ще більш цікавим за своїм можливостям – причому настільки, що її помітили міжнародні журналісти-оглядачі. Огляди посипалися один за іншим, і багато – з хвалебними відгуками. На саме справі, це не було дивним - всередині Meizu MX стояв топовий по тим часам двоядерникSamsungExynos 4210, матриця була заснована на матриці ASV виробництва Sharp, а 8-мегапіксельна камера видавала дійсно якісні знімки.

    Далі нас чекало ще дві новинки-«неновинки» - тобто, оновлені версіїфлагмана: більш потужна версія Meizu MX 4-core з процесором Samsung Exynos 4212 і Meizu MX2 з аудіочіпом Wolfson. Правда, в останній крім нового звукового чіпа були також поліпшені екран і інтерфейс, так що в почивании на лаврах слави виробника ніби як і не звинуватиш.

    Третє покоління Meizu MX3 побачило світ ще рік потому, отримав цілих 5,1 дюйма екрану, під які була додатково оптимізована система (все та ж Flyme OS). Комплектуючі також «підросли» - чіп змінився на Samsung 5410 Octa 1600 МГц, графіка PowerVR SGX544, запас оперативної пам'яті становить 2 ГБ. До речі, ця модель стала першою, в якій з'явилися модифікації - Meizu MX3 був представлений в чотирьох варіантах - з 16, 32, 64 і 128 ГБ постійної пам'яті.

    Далі Meizu все також не експериментувала (і не експериментує) ні за назвою, ні з величезною кількістю моделей, так що в 2014 році світ побачило тільки дві новинки - базовий Meizu MX4 і Meizu MX4 Pro, з ще більш крутими характеристиками.

    m1.jpg

    Лише з 2015 року бренд починає розширювати свій асортимент за рахунок моделей інших сегментів – бюджетних Meizu M1 Note і Meizu M1 Mini, а потім і Meizu M2 Note. Новинки коштували менше 200 доларів, при цьому були нітрохи не менш цікавими зовні, ніж флагмани і володіли вельми гідними характеристиками. Так за Meizu закріпилася ще одна ніша, своє місце в якій бренд утримує і досі.

    Набирати обертів за кількістю випущених моделей компанія почала тільки з 2016 року, але «штампувальником» новинок, як Xiaomi, вона досі так і не стала. Так само як і не стала охоплювати безліч ніш одночасно, хоча нові класи у неї все ж з'явилися – фаблеты,смарт-годинникмобільні батареї, навушники, акустика. Простіше кажучи «смартфони і все, що з ними їдять».

    post-20-0-34768200-1487250263.jpg

    У минулому, 2017 році компанія зробила ривок у бік нових технологій, поки ще слабо представлених в інших смартфонах, оснастивши свої флагмани Pro 7 і Pro 7 Plus не тільки здвоєними камерами, але і додатковим екраном для повідомлень. Рішення вийшло цікавим, нехай і дещо неоднозначним. Також в минулому році Meizu випустила свій перший смартфон на Snapdragon - Meizu 6 Note. І нехай новаторського в ньому виявилося зовсім нічого, така співпраця обіцяє багато цікавих новинок в майбутньому.

    До речі, про нього. У цьому, 2018 році компанія збирається випустити як мінімум власнийгеймерський смартфоні повністю безрамочного флагмана Meizu 15. Тобто, підводячи певний підсумок, в особі Meizu світ отримав не просто чергового «китайця», шампующего смартфони сотнями, а компанію, яка здатна випустити щось незвичайне, новаторське і цікаве, як і належить справжній «сімейці гиків».

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close