preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як вибрати телеприставку або медіаплеєр

    news_title

    calendar 01.07.2016

    Перегляд телепередач повільно, але вірно відходить на другий план при використаннітелевізора. Поширення комп'ютерів і пов'язаних з ними джерел якісного відеоконтенту поступово переводить ТБ з розряду простих приймачів телесигналу в список споживачів медіа-контенту. І якщо зі смарт-ТВ доступ до цих нових джерел вже підтримується самим апаратом, то власникам не дуже старих, але «не розумних» дисплеїв доводиться підключати їх до комп'ютерів або медіаплеєрів. Для вибору підходящої телеприставки потрібно знати і враховувати деякі нюанси цих гаджетів. А також порівнювати їх можливості зі своїми вимогами. У цій статті ми допоможемо вам з усім цим розібратися.

    Медіаплеєри бувають різні: від крихітних гаджетів розміром з флешку, до великих пристроїв, призначених для установки в стійку дляHi-Fi обладнання. Розрізняються вони не тільки розміром, але і своїми можливостями, а також підтримкою різних інтерфейсів підключення. Якщо у вас вже є телевізор, змінювати який ви у найближчому майбутньому не мають наміру, то як раз з інтерфейсів і варто почати пошук підходящої телеприставки — як би ні був крутий медіаплеєр, він буде марний, якщо не знайдеться сумісного роз'єми на обох пристроях.

    hd1_big_green_back.jpg

    Друга характеристика, на яку варто звернути увагу при виборі — підтримувані способи підключення до мережі. Якщо у вас вдома лише Ethernet, для повноцінного використання приставки з бездротовим інтернетом вам знадобиться докупити і встановититочку доступуабо бездротової роутер. Якщо у вас тільки Wi-Fi, для медіаплеєра без Wi-Fi треба буде докупити зовнішню бездротову мережеву карту з Ethernet інтерфейсом (наприклад, побував у нас на огляді TP-LINK TL-WR702N).

    maxresdefault.jpg

    Наступний важливий пункт при виборі телеприставки — підтримувані формати зображення. Якщо у вас ще старий аналоговий телевізор, то важливо, щоб медіаплеєр міг видати зображення SD-якості в сумісному з телевізором стандарті. Більш сучасні телевізори можуть вимагати підтримки HD Ready (720p, 1280x720), більш просунутогоFull HD(1080p, 1920x1080) або самого нового Ultra HD (4K, 2160p, 4096x2160). Телевізору зі старим стандартом зображення підійде плеєр з такої ж або більш новою технологією. Зворотне поєднання стандартів теж буде працювати, от тільки якості зображення на екрані ТБ вийде гірше, ніж могло б бути. Якщо ваш телевізор підтримує3D, то при виборі плеєра також варто орієнтуватися на продукцію з підтримкою його відтворення.

    Відсіявши варіанти, не підходять по основним характеристикам, ми переходимо до питання підтримки потрібних нам функцій. Варіантів тут безліч — і наявність цифрового тюнера, і вбудована веб-камера і підтримка IPTV (інтернет-телебачення), і клієнти до популярних онлайн кінотеатрах, і ігри, і навіть прикладні програми. У кожного ці вимоги, і дати якісь загальні рекомендації по ним неможливо. Головне - отримати відтелеприставкимаксимум того, що вам потрібно. А на додаток до порад з вибору ми підготували для вас невеликий гід по різновидам медіаплеєрів.

    175475_2254_draft.jpg

    Почнемо з самої компактної різновиди медіаплеєрів. Смарт-стіки зовні більше всього схожі на звичайні Flash накопичувачі, з однією різницею — замість USB вони оснащуються HDMI-роз'ємом. Частина таких пристроїв можуть живитися від цього ж роз'єму, а інші комплектуються USB-кабелем і мініатюрним блоком живлення, щоб можна було підключити до електромережі або скористатися вільними роз'ємами USB телевізора. Нерідко зустрічаються і моделі з вбудованими кард-рідерами та USB гніздами для підключеннязовнішніх накопичувачів. Це дозволяє використовувати навіть такий маленький медіаплеєр для перегляду фото і відео, знятих під час відпустки. В основному, контент смарт-стіки отримують з інтернету або з вашого комп'ютера або мережевого сховища (якщо воно підтримує режим медіа-сервера).

    Вони можуть управлятися як звичайним ІК-пультом, так і бездротовими клавіатурою з мишкою або навіть через додаток для смартфона. Практично всі смарт-стіки підключаються до мережі інтернет за допомогою Wi-Fi, роз'єм для проводового інтернету зайняв би в них занадто багато місця. Також практично всі компактні медіаплеєри використовують Android. Це означає, що вам стають доступні ігри, соціальні мережі і прості веб-сайти, музичні сервіси відео з YouTube, і навіть Skype. Загалом — майже все, що і напланшетіабо смартфоні, тільки на великому екрані.

    apple-tv-gallery4-2015.jpg

    Невеликі стаціонарні медіаплеєри (розміром трохи більше смартфона) вже можуть оснащуватися гніздом для проводового інтернету. Так само у них зазвичай кілька різних гнізд для підключення до телевізора (можуть бути і аналогові інтерфейси). Часто всередині тут варто все той же Android, хоча можуть потрапляти моделі і з спеціалізованим ПЗ на базі Linux. В Android моделей менше розважальних можливостей (немає ігор і клієнтів соцмереж), але зате відмінно опрацьовані інтерфейс і відтворення медіа-контенту.

    125799.jpg

    Більш просунуті (і великих за габаритами) моделі пропонують ще більш широкі можливості підключення. Тут нерідко можна зустріти не тільки цифрові і аналогові інтерфейси для ТБ, але і порти для взаємодії з зовнішнім аудіо-підсилювачем та іншими компонентами домашній медіа-системи. Користуючись перевагами корпусу більшого розміру, виробники оснащують телеприставки вбудованими накопичувачами (або майданчиками для установки жорсткого диска) і оптичними приводами (BlueRay або DVD). Це дозволяє викачувати на медіаплеєр відео і музику (вбудованим клієнтом або через комп'ютер), щоб переглядати навіть без підключення до інтернету. Якщо ж пристрій оснащений широкомовним або кабельним тюнером, то можна записувати прямий ефір або використовувати функцію TimeShift (ставити трансляцію «на паузу», якщо вам потрібно відлучитися). У цю категорію телеприставок, крім пристроїв на Android і спеціалізованому ЗА потрапляють і мультимедійні міні-комп'ютери на Windows. За функціональним можливостям вони трохи краще моделей на Android, але за рівнем споживання електроенергії сильно програють їм.

    Підсумки

    Ось такі буваютьтелеприставки. Як бачите, навіть з короткого списку їх різновидів вже можна приблизно визначити пристрій, який вам підійде. Складайте список бажаних функцій і починайте прицінюватися до варіантів. З хорошою телеприставкой телевізор відкриється вам з абсолютно нового боку.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close