preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд VR-окулярів Lenovo Explorer

    news_title

    calendar 20.02.2018

    У момент своєї появи змішаної системи і віртуальної реальності не викликали шаленого захвату у звичайних користувачів. Так, вони були цікавими, але не дуже зручними, не дуже реалістичними і при цьому вельми недешевими. Компанія Microsoft Жваво випустила своєї шолом змішаної реальності Microsoft Hololens, але на жаль – масовим рішення так і не стало. На щастя, виробник не став ховати ідею в дальній ящик, а навпаки – зробив відкриту платформу Windows Mixed Reality, на основі якої інші виробники техніки змогли випускати VR-пристрої з невисокою ціною і оригінальними можливостями.

    Сьогоднішній наш гість – саме з них числа. Зустрічайте у техноблогуFunduk.uaперший шолом віртуальної реальності від Lenovo.

    Зовнішній вигляд

    DSC01375.JPG

    Lenovo Explorer поставляється у великій коробці, за розміром нічим не поступається упаковок сучасних ноутбуків. Всередині неї ховається власне шолом з довгими кабелями, два контролера, а також комплект аксесуарів – батарейки, ганчірочка з мікрофібри для догляду за оптикою, все необхідна документація.

    DSC01376.JPG

    Конструкція окулярів значна і масивна на вигляд, але насправді Lenovo Explorer дуже легкі. З ними на голові можна грати дійсно довго, не відчуваючи втоми або тяжкості.

    DSC01403.JPG

    DSC01394.JPG

    Про повному комфорті у випадку зVR-системамиговорити рано, але інженери з Lenovo явно доклали до цього зусиль. Окуляри оснащені не ремінцем, а спеціальної жорсткої потиличної дугою, яка регулюється ось цим «болтом».

    DSC01390.JPG

    DSC01391.JPG

    DSC01400.JPG

    Фіксація виходить точною, пристрій не зісковзує, його не потрібно постійно поправляти під час гри, а як додатковий плюс – передню частину очок можна підняти, щоб озирнутися в реальному світі, не знімаючи при цьому Lenovo Explorer з голови повністю. Для цього в девайсі є спеціальні рухливі шарніри.

    DSC01393.JPG

    Всі внутрішні частини системи доповнені м'якими товстими накладками, на основній частині така накладка максимальна, так що пристрій не тисне, не дряпає шкіру і навіть не сплутує і не видирає волосся.

    DSC01397.JPG

    З-за щільного прилягання і щільних накладок, у гарнітури є невеликий мінус – періодично вона запотіває зсередини. Відбувається у двох випадках: ви наділи пристрій занадто низько і дихайте всередину нього; ви граєте вже кілька годин поспіль.

    Все відмінно в Lenovo Explorer і з практичністю. Всі деталі її корпусу виконані з матового пластика, так що пристрій не заляпується від частого використання.

    DSC01378.JPG

    До речі, з такого ж матеріалу виконані і комплектнігеймпадиале у випадку з ними матові корпусу – це ще й запорука того, що девайси не будуть вислизати з рук при активній грі.

    DSC01392.JPG

    Всі дроти у Lenovo Explorer розташовані так, щоб не заважати користувачеві – на зовнішньої частини праворуч. Проводів у пристрої трохи – сигнальний, для з'єднання зноутбукомабо ПК, а також перехідник для гарнітури.

    Кабель довгий – цілих 4 метри, так що свободу пересування нічого не заважає. Враховуючи, що одним з достоїнств Lenovo Explorer як раз і є велика свобода (завдяки вбудованим, а не зовнішніх датчиків), це можна вважати однією з сильних сторін девайса.

    Можливість підключення навушників, як таку, можна вважати плюсом, а от відсутність при цьому регулятора гучності – невеликий мінус. Якщо вам потрібно відрегулювати гучність або вимкнути на пару хвилин звук, вам доведеться робити це на комп'ютері.

    DSC01399.JPG

    Від деталей, що впливають на комфорт і практичність, перейдемо до технічних компонентів. Всередині VR очок Lenovo встановлені два 2.89-дюймових дисплея з сумарним дозволом 2880х1440, частотою оновлення 90 кадрів в секунду, FOV 110°. Поєднання діагоналі екраном і дозволу здається навіть завищеними, але варто розуміти, що дисплеї, розташовані дуже близько до очей, так що зображення виходить з помітним «зерном», так що очікувати ідеальною і реалістичною деталізації не варто, але це поки що краще, що здатні запропонувати подібні технології.

    До того ж, до невеликої зернистості швидко звикаєш, як би дивно це не звучало, а дисплеї у Lenovo Explorer позбавлені проблеми з затримкою картинки – особливо добре це помітно в шутерах і екшенах.

    DSC01396.JPG

    Між екранами, у шолома прихований датчик наближення: як тільки ви одягаєте пристрій на голову, відразу ж автоматом запускається програмне забезпечення для VR, щоб вам не потрібно було робити ніяких додаткових дій.

    DSC01386.JPG

    Комплектні контролери – референсні, так що оригінальності від них чекати не варто. Вразити своїм зовнішнім виглядом вони можуть хіба що людини, яка раніше не мала справи зVR-геймпадамияк такими.

    DSC01379.JPG

    Відносити це до недоліків навряд чи не варто – контролери насправді зручні, з відмінними ухватистыми ручками, світлодіодними індикаторами, шнурками додаткової фіксації на зап'ястях і всіма необхідними кнопками.

    DSC01380.JPG

    DSC01381.JPG

    Тут є тригери, «захоплення», аналоговий стік, більша пятипозиционная кнопка з сенсорною поверхнею, клавіші "Меню" і Windows, тривале натискання на яку дозволяє включити або вимкнути їх.

    DSC01383.JPG

    Загалом, грати з такими джойстиками дуже зручно, так що міняти їх варто хіба що на щось зовсім вже круте і оригінальне – наприклад, спеціальний автомат для шутерів або VR-кермо для автосимуляторів.

    DSC01382.JPG

    До речі, комплектні батарейки призначені саме для джойстиків - у кожного з них встановлюється по 2 елементи.

    Можливості

    Одним з найбільших мінусівсистем віртуальної і змішаної реальностівважаються високі технічні вимоги, які висуваються до комп'ютерів. Але насправді, все не так вже погано. Для мінімальної вправної роботи Lenovo Explorer необхідний процесор рівня Intel Core i5-7200U або могутніше, від 8 ГБ оперативної пам'яті; графіка при цьому може бути навіть інтегрованої (для відео або навчальних програм), але якщо ви хочете грати саме – краще брати з дискретною відеокартою рівня GeForce 965M або Radeon RX 460/560. Крім цього, вам буде потрібно ОС Windows 10, 10 ГБ постійної пам'яті на диску і повний набір комунікацій - HDMI 1.4 або DisplayPort 1.2, USB 3.0 Type-A або Type-C, підтримка Bluetooth 4.0.

    news
    news
    news
    news
    news
    prev next
    news
    news
    news
    news
    news

    Спочатку Lenovo Explorer заточена під використання в середовищі Windows Mixed Reality, але її також можна підв'язати до Steam, де вибір і якість додатків на рівень вище.

    Настроювання пристрою гранично проста – достатньо включити «Портал змішаної реальності», далі все відбувається в автоматичному режимі.

    Далі – ви можете отримати доступ до віртуального будиночка, в якому можна розмістити вікна-віджети програм, а також безліч програм Microsoft Store. Серед них чимало безкоштовних, так що почати свою подорож по світу віртуальності можна без постійного вкладення грошей. При цьому додатки якісні – зокрема, рекомендуємо звернути увагу на HoloTour, Jaunt VR, Next VR, Dreams of Dalí иFeel The Night.

    Кількість програм та ігор в SteamVR і зовсім зашкалює, і їх кількість постійно зростає. До речі, тут є не тільки розваги та освітні утиліти, але також і програми для роботи – наприклад, для створення тривимірних макетів і проектування інтер'єрів.


    Що стосується суто ігрового досвіду, він виходить таким вражаючим, що взагалі забуваєш про нереальності того, що відбувається. В цьому плані рекомендуємо випробувати Eagle Flight і DOOM, правда – останній тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в міцності ваших нервів. Все-таки реалістичні величезні монстри поруч з собою витерпіти готовий далеко не кожен.

    Реалістичності вражень сприяють вбудовані датчики, завдяки їм ніщо не обмежує гравця до пересування, і можна просто забути про те, що треба дотримуватися «межі ігрового поля». Чотириметрового кабелю достатньо, щоб вільно рухатися по кімнаті середньостатистичної, так що носити рюкзак за спиною заради гри теж не доведеться - хоча можна зробити і так, якщо хочете рухатися ще вільніше.

    DSC01402.JPG

    Підсумки

    Lenovo Explorer – відмінне пристрій, з якого варто починати знайомство зі світом віртуальної реальності. ЦейVR-шоломдійсно зручний, він забезпечує свободу дії, виводить якісний звук і гідної якості зображення і при цьому коштує не надто дорого (близько 15000 грн). Звичайно, частина його «вау-ефекту» заснована на оригінальність і якість сучасних VR-технологій як таких, а значить – той же результат вам забезпечить будь-який з його аналогів. Але вибір подібних девайсів як таких, та ще й з такою ціною, поки що не великий, а в Lenovo Explorer немає ніяких проблем з якістю виконання, так що, якщо ви вже готові зануритися в світ змішаної або віртуальної реальності – його вже точно варто брати.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    Товари беруть участь в огляді

    close