Обзор VR-шлема Xiaomi Mi VR Headset

Огляд

news_title
 • 19.03.2017
 • 1439
 • 0

На рахунку компанії Xiaomi вже два шолома віртуальної реальності: перший – гранично простий і дешевий, другий – практично в 4 рази дорожче, набагато красивіше. Але чи краще? На це питання ми вирішили знайти відповідь, замовивши собі в редакціюінтернет-магазину Fundukвідразу обидві моделі.

Зовнішній вигляд

Перша модель, Xiaomi Mi VR Play, коштує менше 500 гривень і виглядає відповідно просто. Це типовібюджетні окуляри віртуальної реальностіз системою фіксуючих ременів, відсіком для смартфона на блискавці.

DSC08075.jpg

За матеріалами до цієї моделі претензій немає, але і захоплення вона не викликає. Нічого не заважає, і добре.

Xiaomi Mi VR Headset на противагу їй виглядає дуже стильно. У новій версіїVR-системивиробник використав явно слизанный з Sony PlayStation VR дизайн, причому це проявляється не тільки в конструкції цілому, але і в дрібницях. В даному випадку це плюс, тому що матеріали тут більш ніж просто якісні, посадка – приємна. Правда, тільки в тому випадку, якщо пристрій підійде вам за розміром: навіть в найширшому з положень оголов'я, як виявилося, Xiaomi Mi VR Headset може здавлювати голову.

DSC08089.jpg

Регулюється пристрій не ременями, а жорстким ободом, який налаштовується за допомогою спеціальної кнопки. Налаштування наголів'я точна, чітка, саме по собі воно не розкривається.

DSC08085.jpg

DSC08084.jpg

Внутрішні деталі у Xiaomi Mi VR Headset набагато м'якше і приємніше, ніж у її попередника. Провести в ній можна набагато довше часу, не відчуваючи дискомфорту як такого.

DSC08090.jpg

DSC08091.jpg

Відсік для смартфона в цій моделі є жорсткий, закривається пластиковою кришкою на засувки. Всередині розташований порт USB Type-C, і ось тут починаються проблеми. Якщо ви хочете використовувати Xiaomi Mi VR Headset в повну міру, вам потрібенсмартфон, який буде оснащений саме таким портом і володіти саме такими розмірами, щоб поміститися при цьому у відсіку. Таких небагато, здебільшого цефлагмани все тієї ж Xiaomi. Така вузька «спеціалізація» для бренду типу Xiaomi все-таки здається дивною і кілька дикої.

DSC08092.jpg

Використовувати смартфон без порту Type-C можна, але у такому разі його розміри повинні бути ще менше. Більшість 5 - 5,5-дюймових моделей сюди не поміщаються, а смартфони з меншою діагоналлю – це вже рідкість.

DSC08094.jpg

І навіть якщо ваш смартфон абияк «сідає» всередину, це не гарантує комфорту використання. У більшості випадків вам доведеться притримувати кришкуVR-шоломаруками, картинка частково пливе по деталізації, і це вбиває весь фан він його використання.

Загалом, ви зрозуміли: якщо вам подобається Xiaomi Mi VR Headset, обов'язково перевіряйте його на фізичну сумісність зі своїм смартфоном. Причому не тільки за прописаним виробниками розмірами в характеристиках, але і в реальності.

DSC08082.jpg

Істотна зміна в Xiaomi Mi VR Headset в порівнянні з першою моделлю – з'явилося на верхній панелі коліщатко підстроювання діоптрій. На жаль, але налаштовуються вони не дуже точно і тільки для двох очей разом. Тобто всі, у кого зір хоча б трохи далеко від ідеального, пролітають повз простий налаштування так само, як це було в Xiaomi Mi VR Play. В обох випадках для використання доведеться потанцювати з бубном і наполегливо погортати всім відомий форум 4pda.

DSC08096.jpg

Ще одна відмінність нової моделі VR-системи від старої – пульт в комплекті. Він простенький, компактний, але цілком стильний і навіть зручний. На пульті є дві кнопки і сенсорна панель, що реагує на натискання. Для перегляду фільмів його більш ніж достатньо, а ось для ігор і раніше краще брати більш функціональні джойстики.

У використанні

Обидва шолома працюють з усім відомою і досить зручною програмою Google Cardboard, яка запускається при надіванні пристрою на голову. Додатків в Google Play і відео там же і на YouTube цілком достатньо, щоб можна було розважатися досхочу. Якоїсь особливої різниці в роботі цього додатка на моделі першого і другого покоління немає.

vr5.png

Для Xiaomi Mi VR Play виробник спочатку розробляв фірмове додаток, яке використовувалося переважно в Китаї (де звичайний магазин андроїд не працює), у другій моделі це додаток стало основним для всіх пристроїв, що підключаються через порт USB Type-C. І ось тут виникає заковика – в ньому немає ні російської, ні української, ні англійської мови. Всі меню, всі утиліти, що всі ігри та фільми – суто на китайському. Єдиний варіант – повзти на вже згаданий форум, брати там все, що треба для життя і намагатися налаштувати Mi VR на зрозумілу вам мову. При цьому не факт, що у вас вийде запустити всі програми – у нас вийшло запустити тільки відео, ігри залишилися недоступні. З такою ж проблемою зіткнулися і наші колеги з інших IT-ресурсів.

Відео в новому шоломі йде більш якісно і плавно, ніж у старенької моделі.Гіроскоп тут ідеально справляється зі своїми завданнями: при рівному положенні голови воно близьке до ідеального, при повороті на деякий час втрачається чіткість, але швидко відновлюється. В Xiaomi Mi VR Play зображення дерганное – таке ж, як у більшості очок Google Cardboard. Тобто в цьому плані новинка чітко обходить свого попередника.

Підсумки

DSC08078.jpg

Xiaomi Mi VR Play був сирим, але дешевим. Його основний недолік – відсутність хоч якоїсь можливості налаштування оптики. В іншому ж він аналогічний іншим бюджетним VR-системам з тією різницею, що сидить на голові зручніше багатьох з них.

Xiaomi Mi VR Headset міг би стати чудовою роботою над помилками, і з першого погляду виглядає саме таким. Виробник відмінно попрацював над конструкцією і дизайном – нехай вони і слизаны з іншого пристрою, користувачі би це пробачили при якісному функціоналі та інших перевагах. Але Xiaomi не тільки не усунула головну помилку (діоптрії налаштовуються для обох очей однаково), але і додала парочку новий мінусів. При цьому ціна суттєво зросла, а коло ймовірних користувачів дещо звузився. Все це виглядає не дуже життєрадісно для Xiaomi Mi VR Headset, так що рекомендувати його можна лише власникам відмінного зору і топових смартфонів Xiaomi одночасно.

Всім іншим радимо брати або першу версію (вона хоча б дешева і не така обмежена в плані комунікабельності), або моделі інших виробників.


Товари беруть участь в огляді

Теги

Схожі огляди

news

Огляд

Семь причин обзавестись очками виртуальной реальности

Віртуальна реальність переживає новий сплеск інтересу споживачів і розробників. У цій статті ми зібр...

 • 09.07.2016
 • 734
 • 0
news

Новина

Facebook Surround 360: Очень оригинальная камера от Facebook

Анонси техніки від Facebook виглядають незвично, хоча в світлі останніх новин про VR-системах в цьом...

 • 14.04.2016
 • 647
 • 0
news

Огляд

Обзор шлема виртуальной реальности Ritech Virtual Reality Headset II

Доповнена і віртуальна реальність — один з найбільш гарячих сучасних трендів. З одним з недорогих ва...

 • 27.04.2016
 • 776
 • 0
news

Новина

Все больше интересного в шлемах VR

З кожним днем з'являється все більше цікавого контенту, адаптованого під шоломи віртуальної реальнос...

 • 16.03.2016
 • 834
 • 0
news

Новина

Sulon Q: Больше, чем просто VR-очки

Компанії Sulon Technologies і AMD вирішили створити повністю автономну VR-систему – повноцінний комп...

 • 15.03.2016
 • 924
 • 0
news

Новина

Facebook: Стал объемным

Компанія Samsung продовжує активно просувати технології віртуальної і доповненої реальності. Тепер ї...

 • 11.03.2016
 • 950
 • 0
news

Новина

Xiaomi: Теперь и VR?

Компанія Xiaomi останнім часом випускає все більше незвичайних для неї гаджетів, розбавляючи таким ч...

 • 29.07.2016
 • 487
 • 0
news

Новина

Xiaomi Mi VR: Виртуальная реальность в цветочек и не только

Компанія Xiaomi останнім часом радує техноманів мало не кожен день.Ось сьогодні, наприклад, вона пре...

 • 04.08.2016
 • 470
 • 0
news

Новина

Project Alloy: Сам себе VR

Більшість шоломів віртуальної реальності заточені під використання в парі з основним пристроєм – пла...

 • 17.08.2016
 • 521
 • 0