Семь причин обзавестись очками виртуальной реальности

Огляд

news_title
 • 09.07.2016
 • 733
 • 0

Віртуальна реальність переживає новий сплеск інтересу споживачів і розробників. Раніше поріг входження її використання був високий — потрібен був потужний комп'ютер і дорогущіVR шоломі контролер. Зараз же, крім сучасній реінкарнації класичного дорогого рішення, є дешевий спосіб спробувати віртуальність «на смак» - VR-окуляри, які використовують обчислювальні можливості і екран вашого смартфона. Звичайно, щодо деталізації та опрацювання зображення смартфонная віртуальна реальність програє комп'ютерної, але і їй є чим вас здивувати. У цій статті ми зібрали сім варіантів застосування віртуальної реальності на смартфоні, які неодмінно вас зацікавлять.

Google Cardboard

Почнемо з невеликого уточнення: стаття спирається на асортимент додатків дляGoogle Cardboard. Це найпоширеніше VR-рішення орієнтоване на Android смартфони. Аналогічні програми є і в інших системах, але у Google, все ж, самий різноманітний і цікавий каталог. Google Cardboard об'єднує в собі єдиний центр запуску всіх встановлених Cardboard-сумісних програм і розділ VR -додатків з магазину Google Play. Відразу після установки нам доступно кілька демо-роликів, які в загальних рисах змальовують можливості віртуальної реальності, демонструючи різні варіанти її використання - від перегляду фотографій до інтерактивних подорожей в казкові світи.

Fulldive

Так що ж робитьвіртуальну реальністьпо-справжньому захоплюючою? В першу чергу, звичайно ж, розважальний контент. І найдоступніший варіант — це відео. Досить щоб на смартфоні був встановлений клієнт YouTube і Google Cardboard, щоб отримати прямий доступ до каналу сферичного відео. Тут ви знайдете і музичні кліпи, і захоплюючі дух записи зі спортивних змагань, і відео-гіди по архітектурним шедеврам і відомим історичним місцям, і сферичні фільми різної спрямованості. Загалом, це розвага не на один день і навіть місяць. Але це ще не все. Адже VR-окуляри — ідеальне рішення для перегляду фільмів у3D. Не потрібно йти в кінотеатр або купуватителевізор 3D. ВстановлюєтеFulldiveабо його аналог, і отримуєте в VR окулярах реальне роздільне відео на кожне око. Це гарантує повноцінний обсяг зображення, а не як в кінотеатрах з різнокольоровими очками. При цьому видимий розмір віртуального 3D екрани вийде ніяк не менше 50 дюймів. Єдина проблема — це те, що тривимірне відео займає багато місця на диску, але тут вже нічого не поробиш.

Wild West VR
Другий тип розваг — це ігри. І якщо спочатку проектів адаптованих для VR було трохи, то зараз є з чого вибрати. Якщо вам подобається фентезі, історії про Гаррі Поттера, загадки і логічні задачки, то вам доведеться по душіWizard Academy VR. Якщо ви любите вестерни і пострелушкі, то рекомендуємо придивитися доWild West VR. Любителям незвичайних гонок і раннери повинні сподобатисяLamper VR: Firefly RescueабоInCell VR. Шанувальникам фільмів жахів теж знайдеться чим поживитися — хоча бVR Silent HomeабоDark Walls VR. І це тільки верхівка айсберга. Ігор багато, і кожен знайде щось своє.

Google Street View

Третій вид розваг трохи перегукується з першими двома — це програми, в яких можна відправитися в подорож по реально існуючих або вигаданим місцях. Головне, що нам дає VR технологія, це можливість йти в будь-якому напрямку. Приміром, уGoogle Street Viewможна відправитися в даний подорож по всьому світу — адже автомобілі цього сервісу багато де побували. АLanterns for Google Cardboardдозволить розслабитися і побродити по берегу річки з плаваючими і ширяючими в небі китайськими ліхтариками. Дуже заспокійливо видовище.

vTime for Google Cardboard

І, звичайно ж, у наш час неможливо говорити про розваги і не згадати соціальні мережі. І поки що Facebook все ще веде розробку VR-інтерфейсу для своєї соцмережі, деякі швидкі новачки вже запустили свої клієнти. Той жеvTime for Google Cardboard– дуже цікаве і перспективне рішення для організації зустрічей друзів у віртуальній реальності. Цікаво, що мережа об'єднує не тільки користувачів Cardboard, але і тих хто використовує «дорослі» VR системи. Так що соціальні мережі продовжують об'єднувати людей, і в цьому випадку.

Google Cardboard Camera

Ще одне популярне сучасне розвага — ділитися фотографіями красивих пам'ятних місць. ЗGoogle Cardboard Cameraможна піти далі і ділитися сферичними панорамами. Вони на відміну від простих панорам дають можливість як би опинитися в фотографируемом місці, а не намагатися скласти уявлення про пейзаж, проматывая туди-сюди довге панорамне фото. Цікаво також поглянути на світ очима інших користувачів програми, переглядаючи відзняті краєвиди з усіх кінців світу.

Planner 5D

І якщо ви вирішили, що VR – це виключно розваги, ви серйозно помиляєтеся. Звичайно, ще мало серйозних програм використовують унікальні можливості пропоновані віртуальною реальністю, але бізнес поступово адаптується і починає впроваджувати нові, цікаві рішення. Крім розважально-навчальних рішень, VR відмінно стає в нішу моделювання і оформлення інтер'єрів. Адже набагато наочніше показати клієнту не просто схему, а дати йому прогулятися по квартирі або будинку в тому ж Planner 5D. А можна самому створити будинок своєї мрії і потім ділитися ідеями зі своїми родичами і друзями.

А наступним масовим варіантом використання віртуальної реальності стануть VR-вітрини. Вже зараз є технології 3D сканування, що дозволяють оцифровувати товари за хвилини. Є і прототипи магазинних вітрин, у яких можна «покрутити в руках» і повивчати товари (у тому числі і приміряти на себе одяг). Так що через рік-два не потрібно буде йти в фізичний магазин, а можна буде відвідати його з дому, просто одягнувши свої VR окуляри.

Ось такі різнобічні застосування у VR технологій, а в майбутньому нас чекає поява нових, ще більш цікавих і захоплюючих варіантів їх використання. Спробуйте віртуальну реальність раз, і ви надовго залишитеся під враженням від побаченого. Приємних вам подорожей у світ VR.

Теги

Схожі огляди

news

Огляд

Семь причин обзавестись очками виртуальной реальности

Віртуальна реальність переживає новий сплеск інтересу споживачів і розробників. У цій статті ми зібр...

 • 09.07.2016
 • 733
 • 0
news

Новина

Facebook Surround 360: Очень оригинальная камера от Facebook

Анонси техніки від Facebook виглядають незвично, хоча в світлі останніх новин про VR-системах в цьом...

 • 14.04.2016
 • 646
 • 0
news

Огляд

Обзор шлема виртуальной реальности Ritech Virtual Reality Headset II

Доповнена і віртуальна реальність — один з найбільш гарячих сучасних трендів. З одним з недорогих ва...

 • 27.04.2016
 • 775
 • 0
news

Новина

Все больше интересного в шлемах VR

З кожним днем з'являється все більше цікавого контенту, адаптованого під шоломи віртуальної реальнос...

 • 16.03.2016
 • 831
 • 0
news

Новина

Sulon Q: Больше, чем просто VR-очки

Компанії Sulon Technologies і AMD вирішили створити повністю автономну VR-систему – повноцінний комп...

 • 15.03.2016
 • 922
 • 0
news

Новина

Facebook: Стал объемным

Компанія Samsung продовжує активно просувати технології віртуальної і доповненої реальності. Тепер ї...

 • 11.03.2016
 • 947
 • 0
news

Новина

Xiaomi: Теперь и VR?

Компанія Xiaomi останнім часом випускає все більше незвичайних для неї гаджетів, розбавляючи таким ч...

 • 29.07.2016
 • 486
 • 0
news

Новина

Xiaomi Mi VR: Виртуальная реальность в цветочек и не только

Компанія Xiaomi останнім часом радує техноманів мало не кожен день.Ось сьогодні, наприклад, вона пре...

 • 04.08.2016
 • 469
 • 0
news

Новина

Project Alloy: Сам себе VR

Більшість шоломів віртуальної реальності заточені під використання в парі з основним пристроєм – пла...

 • 17.08.2016
 • 520
 • 0