preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд двохдіапазонного гігабітного роутера Mercusys AC12G

    news_title

    calendar 16.03.2020

    Одна з важливих складових успіху у іграх - це швидкість мережі. Можна бути ідеально влучним і продумати геніальний план перемоги, але все це не допоможе, якщо ваша мережа страждає від банальних лагів. І якщо саме вони не дають розкритися вашим ігровим талантам, то саме час зайнятися оновленням локальної мережі. І саме сьогодні у нас на тесті один з найдоступніших гігабітних двохдіапазонних Wi-Fi роутерів з представлених на ринку - Mercusys AC12G. Подивимося, що ж нам може запропонувати пристрій за 800-1000 гривень.

    Зміст

    Зовнішній вигляд та ергономіка

    Комплект поставки Mercusys AC12G

    Комплект поставки Mercusys AC12G цілком звичайний: роутер, блок живлення, гігабітний патч-корд, інструкція і гарантійка. Загалом, все що потрібно для початкового підключення та налаштування маршрутизатора.

    Цей дизайн використовується ще у двох роутерах виробника

    Mercusys відносно новий гравець на ринку роутерів, і асортимент продуктів, що випускаються під цією маркою поки-що невеликий. Але, незважаючи на це, вже є три роутера з практично ідентичним дизайном, що відрізняється лише колірними акцентами. Так-так - просто близнюки якісь. Головне, знаючи цей нюанс, звертати в магазині увагу не тільки на картинку на коробці, а й на точну назву моделі. Інакше відправившись купувати одну модель, можна помилково придбати зовсім іншу. А характеристики у них суттєво відрізняються.

    news
    news
    news
    news
    prev next

    Роздивимось детальніше зовнішність Mercusys AC12G. За габаритами це традиційний середньоформатний роутер. Є чотири незнімні (але поворотні) антени.

    Глянсовий "Х" - доволі суперечливе рішення з точки зору практичності

    Верхня панель виготовлена ​​з практичного матового чорного пластику і "прикрашена" глянцевим "Х". Пил на цій вставці збирається так само добре, як і на матовому пластику, але, на додачу до цього, глянець відмінно збирає відбитки пальців. Рішення суперечливе, але виглядає "веселіше" ніж просто повністю матова поверхня.

    Mercusys AC12G фронтальний вид

    Нижня частина корпусу виконана з сірого пластику, що візуально робить роутер тонше, хоча насправді висота корпусу у нього - добрих три сантиметри.

    Ряд індикаторів на Mercusys AC12G

    На передній торець виведено чотири світлодіодні індикатори. Кожен з них показує активність одного з компонентів пристрою: системи, включеного Wi-Fi, з'єднання з інтернетом (WAN) та локальної мережі (LAN). Відключити цю індикацію неможливо, та виробник завбачливо поставив світлодіоди зменшеної яскравості, за що йому плюс у карму.

    Mercusys AC12G вид ззаду

    Всі роз'єми і кнопки зібрані на задньому торці роутера. І, при погляді на їх асортимент, нас відвідало перше розчарування. Нехай тут немає USB - це не всім потрібна опція, яка дуже рідко зустрічається у недорогих пристроїв. Але чому роз'ємів Ethernet всього три? Виходить, що пару потужних ігрових комп'ютерів ще можна підключити, для телевізора (одного) гніздо знайдеться, а другий телевізор або NAS підключати вже нема куди. Тож, якщо у вашій локальній мережі більше трьох дротових клієнтів, доведеться на додаток до Mercusys AC12G докуповувати п'яти/восьми портовий гігабітний комутатор.

    Від'єднання кабелів у Mercusys AC12G ускладнено

    Ще один дивний нюанс ергономіки цього маршрутизатора ви помітите тільки коли захочете його перенести, або відключити від нього одного з дротових клієнтів. Проблема в тому, що верхня частина корпусу роутера ширше нижньої, а порти в Mercusys AC12G розміщені фіксаторами вгору. Тож при відключенні кабелю потрібно дуже сильно вивернутися, щоб розблокувати фіксатор.

    Вентиляція у Mercusys AC12G є тільки знизу

    Знизу у Mercusys AC12G є як ніжки для установки на стіл/полку, так і пази для підвішування на стіну - відмінне універсальне рішення. Але нас більше зацікавили отвори вентиляції. Вони є тільки знизу. Ні на боковинах, ні зверху додаткових вентиляційних граток не передбачено. Відповідно повноцінна вентиляція досягається тільки при підвішуванні роутера на стіну. А встановлений горизонтально на стіл/поличку, у спекотну погоду, він буде перегріватися. Можливо таке рішення було достатнім для однієї з моделей-близнюків, але Mercusys AC12G вочевидь потребує кращого охолодження. Адже навіть при 25 градусах Цельсія в кімнаті і далеко не максимальних робочих навантаженнях, температура корпусу роутера тримається на 37,6. А яка температура компонентів всередині - можна тільки здогадуватися.

    Можливості

    news
    news
    prev next

    Але досить про зовнішність, перейдемо до вмінь цього роутера. І як театр починається з вішалки, знайомство з роутером починається з його налаштування. У Mercusys немає мобільного додатку і всі операції виконуються через браузер (напис на наклейці знизу роутера підказує, що панель налаштувань знаходиться за адресою mwlogin.net). І не важливо, заходите ви з підключеного по кабелю комп'ютера, або приєдналися по wi-fi зі смартфона - інтерфейс залишиться незмінним. Він відмінно підходить для ПК і дуже недоречний для смартфонів. Дивно, адже на сайті самого Mercusys відмінний адаптивний дизайн. А про те, щоб зробити адаптивним такий самий сайт-інтерфейс їх роутера - ніхто і не подумав. Будемо сподіватися, що у наступних поколіннях роутерів (а може і наступних прошивках для цього) адаптивність все ж додасться.

    news
    news
    news
    prev next

    Колірну схему ми чіпати не будемо (смаки у всіх різні, і шанувальники такого дизайну теж знайдуться), а пробіжемося по налаштуванням. Під час першого підключення нам пропонують пройти процедуру швидкої конфігурації: задаємо пароль для доступу у адмінку (логіну тут немає, що трохи послаблює захист пристрою), вказуємо параметри підключення до інтернету, і прописуємо базові налаштування для обох діапазонів Wi-Fi. Всього три сторінки і переважна більшість користувачів може з чистою совістю закривати конфігуратор: "інтернет працює, мережа є, що ще потрібно?"

    Але ми, геймери, народ допитливий і просто не можемо не пошукати приховані налаштування, щоб отримати ачівку "найшвидший інтернет". Отже, після початкової конфігурації ми опиняємося у інтерфейсі "базових налаштувань". Тут пара знайомих сторінок: на вкладці "мережа" - налаштування підключення до провайдера, а у "бездротовому режимі" приховані параметри Wi-Fi. І одна нова - "управління пристроями". На ній можна побачити перелік підключених клієнтів (з їх поточними швидкостями) і відразу заблокувати небажаних. Фактично, більшого від цієї "бази" і не потрібно - головне щоб недосвідчена людина випадково свій інтернет не зламала.

    Як бачите, у цьому варіанті нічого інтернето-прискорювального нема, тож переходимо у "додаткові налаштування". І ось перед нами традиційний інтерфейс роутера. Перераховувати всі пункти меню не будемо, лише згадаємо найцікавіше. Так, нас трохи спантеличило, що у Mercusys AC12G є батьківський контроль і блокування окремих адрес/мереж, але немає налаштувань роботи фаервола, як і його включення/вимикання. Окрім цього, можливості роутера складно назвати обмеженими - тут є і прокидування портів, і робота з DDNS для запуску доступного зовні сервера - гідний асортимент, як для такого цінового рівня.

    І саме головне питання огляду - що Mercusys AC12G може запропонувати нам у сенсі швидкостей. Почнемо з дротової мережі. Тут наш піддослідний демонструє відмінні показники, видаючи доступний максимум з урахуванням завантаженості каналу інтернет провайдера. Судячи з результату, у роутера є чесний гігабіт.

    З мережею 5 ГГц все просто - вона є і видає пристойну швидкість. І хоч цей радіодіапазон гірше передається крізь залізобетонні стіни, все ж велика початкова швидкість дозволяє отримувати в далеких закутках квартири (перешкода в 4-5 залізобетонних панелей) швидкість вище, ніж отримуєш на 2,4 ГГц біля самого роутера.

    Ще тут у плюс грає мала завантаженість діапазону - порівнюючи з катастрофічною ситуацією з кількістю точок доступу у діапазоні 2,4 ГГц, на 5 ГГц наша мережа просто страждає від самотності.

    У діапазоні 2,4 ГГц, через завантаженість радіоефіру, роутер автоматично обмежується шириною каналу 20 МГц, що зменшує максимальні швидкості до рівня 100 Мбіт/с. Втім, потужні антени дозволяють забезпечити мінімальне падіння швидкості навіть при роботі крізь перешкоди.

    Так початкові 94 Мб/с знижуються до 43 Мб/с. Хоча на тривалих навантаженнях (скачування гри в Steam) швидкість виходить на вражаючі для таких умов 8 МБ/с.

    Якщо ж хочеться вичавити максимум з діапазону 2,4 ГГц - можна вручну поставити ширину каналу 40 МГц і відразу бачити півтора кратний приріст швидкості.

    Звичайно при роботі через стіни результат не настільки вражаючий (через перешкоди від інших мереж), але все ж іноді це саме ті частки відсотка, які відділяють перемогу від поразки при грі по мережі.

    Підсумки

    Висновки прості. Так, Mercusys AC12G далеко не ідеальний роутер. У нього не ідеальне охолодження, є потенційні проблеми з безпекою (админка тільки по паролю, некерований фаєрвол (якщо він є), немає обмеження часу очікування неактивності в адмінці), і не такі великі можливості конфігурування у порівнянні з конкуренттами з в два-три-чотири рази більшою ціною. Але, незважаючи на це, Mercusys AC12G безперечно один з кращих варіантів по співвідношенню ціна/швидкість, і навіть з автоматичними налаштуваннями він цілком готовий позмагатися з апаратами вищого класу. Так, він не конкурент для монстрів з MU-MIMO 3х3 або 4х4, але в іншому цілком придатний варіант, особливо якщо ви вибираєте між чистим 2,4 ГГц і дводіапазонним роутером в ціновій категорії до тисячі гривень.

    Плюси

    • демократична ціна
    • гигабітне дротове підключення
    • робота у двох Wi-Fi діапазонах в режимі 2х2
    • потужні антени
    • прості налаштування

    Мінуси

    • тільки три порти внутрішньої провідної мережі
    • немає налаштувань безпеки
    • слабка вентиляція

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close