preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд смартфона Lenovo Moto Z і модулів Moto Mods

    news_title

    calendar 03.02.2017

    «Колонки на місце!» - ні, не звучить.Може буде краще: «Акумулятор на місце!» Ні, змінні акумулятори є і у інших смартфонів.«Камеру на місце!» Знову якось дивно — у нього що, немає камери? Проектор на місце!» Про! Ідеально! Про що це ми? Звичайно ж, про Lenovo Moto Z — захисника смартфонної всесвіту. І зараз ми познайомимо вас з ним.

    Виробники комп'ютерів потихеньку йдуть до того, щоб позбавити користувачів можливості змінювати конфігурацію куплених пристроїв. До цього їх підштовхує не тільки бажання перевести клієнтів від дешевого покомпонентного апгрейда до повної заміні ПК, але і все зменшуються габарити комп'ютерної техніки. Ноутбуки, моноблоки, неттопи — в їхніх нутрощах залишається все менше місця для самодіяльності. На противагу їм, розробники смартфонів навпаки — мріють про модульних кишеньковихгаджетах. І хоча в мобільній техніці зайвого місця просто бути не може, вони не припиняють експериментувати.

    Google project Ara

    Так, Google деякий час тому працював над проектом смартфона під кодовою назвою Ara. У ньому передбачалася можливість заміни багатьох базових комнонентов альтернативыми модулями з такої ж або іншого функціональністю. Так що при бажанні можна було б викинути все блочки та створити ультрадолгоиграющий смартфон, замінивши всі непотрібні компоненти модулями батарей. Або ось LG G5 зі своїм варіантом модульності, який не зміг здобути популярність із-за високої ціни на апарат і дурної конструкції. Для заміни або підключення модуля в ньому потрібно було вимикати смартфон. А творці концепції Moto Mods, використаної в Lenovo Moto Z, пішли іншим шляхом. Вони запропонували систему з модулями, подсоединяемыми буквально на льоту, і подключающимися до смартфону без затримок і перезавантажень. Ми повернемося до цієї системи трохи пізніше, а поки швидко пробіжимося по самомусмартфону.

    Комплектація

    Lenovo Moto Z комплектация

    Незважаючи на те, що Lenovo Moto Z - смартфон флагманського класу, комплект поставки у нього не дуже багатий. У компактній коробці, крім самого апарату, ви знайдете мініатюрну інструкцію з експлуатації, перехідник з USB-C на аудіоджек, «ключ» відкриває люк SIM карти, пластиковий «бампер» та зарядний пристрій. Цікаво, що в цьому смартфоні чомусь відмовилися від популярного останнім часом набору з блоку живлення і USB-кабелю. Таке рішення дозволяло і зарядити смартфон і нормально його підключити до комп'ютера для швидкого перекидання даних, плюс воно економило місце в поїздках. Замість цього з Lenovo Moto Z ми отримуємо зарядку з незнімним «шнурком», так щоUSB кабельдоведеться купувати окремо.

    Дизайн і ергономіка

    нижний торец Lenovo Moto Z

    Вперше (та й в наступні рази теж) взявши в руки Lenovo Moto Z, дивуєшся, наскільки ж цей смартфон тонкий. З товщиною корпуса трохи більше п'яти міліметрів він балансує на тонкій грані між зручністю і небезпекою порізатися. Жарт. Насправді до того, щоб порізатися про торець корпусу Moto Z ще дуже далеко, але ось у руці він більш-менш лежить тільки за рахунок ширини апарату. А якщо у вас маленька долоня, утримувати його може бути не комфортно. В іншому, за габаритами смартфон йде врівень з конкурентами з аналогічною діагоналлю.

    фронтальная панель Lenovo Moto Z

    На лицьовій панелі під 5,5 дюймовим екраном розміщений дактилоскопічний сканер, який використовується як для розблокування, так і для блокування дисплея. Над екраном — решітка розмовного динаміка, ширококутна камера і фронтальнаспалах.

    нижний торец Lenovo Moto Z

    Торці Lenovo Moto Z явно не перевантажені. На нижньому розмістився роз'єм USB-C. На правому — кнопка включення і клавіші регулювання гучності. А на верхньому — висувний лоток для SIM-карти. Звичного аудиоджека в апарата немає: для нього просто не знайшлося місця в корпусі такої товщини. Так що перехідник з USB-C на аудіо в комплекті явно не зайвий.

    кнопки Lenovo Moto Z

    Але найбільше запитань виникає до кнопок. Не зовсім зрозуміло, як дизайнери Lenovo і Moto таке пропустили, але всі три кнопки однакового розміру, висоти і з однаковою відстанню між ними. І те, що на кнопці харчування додані зарубки, анітрохи ситуацію не рятує. Так, замість розблокування екрану можна випадково викрутити гучність на максимум. Або ж навпаки — вимкнути смартфон в спробі зробити гучність трохи меншою. Благо ситуацію частково рятує сканер відбитків під екраном, який позбавляє від частого звернення докнопки харчування.

    Задняя панель Lenovo Moto Z

    Тильна панель в цьому смартфоні — та деталь, яка відрізняє його від апаратів інших виробників. І мова не про те, що вона прикрашена тканиною. А про те, що тканина — це частина змінної накладки, під якою ховається справжня «спинка» смартфона. Під накладкою ховається глянцева (катастрофічно приваблива для відбитків і бруду) панель, у верхній частині якої розміщено виступає блок камери, а в нижній — майданчик з шістнадцятьма пружними контактами.

    без накладки камерный блок Lenovo Moto Z выпирает просто катастрофически

    Камерний блок зроблений таким виступають не тільки і не стільки із-за того, що оптика в менший об'єм не вмістилася б. А для того щоб камері не заважали накладні панельки, так і щоб розмістити кільцевий магніт, який одночасно виконує роль окантовки камери.

    контактные площадки Lenovo Moto Z

    Через контактнумайданчикздійснюється двостороннє «спілкування» між смартфоном і модулями. Також, рівно в її центрі знаходиться виїмка з ще одним магнітом, стабілізуючим положення приєднуються панелей і модулів.

    Lenovo Moto Z

    Рідкоземельні магніти і правильне їх розміщення творять чудеса. Накладні панелі і модулі сидять на смартфоні як влиті. Вони не відвалюються від трясіння ні від бовтанки, і при цьому вони дуже легко знімаються. Не потрібно нічого піддягати нігтями або прикладати більше зусиль для завершення засувок. Зрушив нижню частину накладки вбік, підчепив звільнився куточок - і ось, вже все готово. При цьому всьому у такого способу з'єднання є ще один бонус — гаджет не боїться падінь. Коли немає жорсткого з'єднання, то і ламатися, за великим рахунком, нема чого.

    Використання та продуктивність

    Хоча Lenovo Moto Z і тонше інших виробників смартфонів, але за характеристиками ні в чому їм не поступається. Qualcomm Snapdragon 820 у зв'язці з чотирма гігабайтами оперативної пам'яті здатний продемонструвати вражаючу продуктивність, та ви й самі це бачите за результатами тестів. 64 Гб вбудованої пам'яті має вистачити для початкового етапу використання апарату. А оцінивши швидкість роботи внутрішнього накопичувача і забивши його під зав'язку своїми фото та відео, можна замислитися про придбаннякарти пам'яті— цей смартфон підтримує моделі ємністю до 2 ТБ.

    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    prev next
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news

    В Moto Z встановлений дуже чіткий і яскравий 5,5-дюймовий AMOLED-дисплей з роздільною здатністю QHD (2560 x 1440 пікселів). Раніше такі екрани викликали серйозні затрудения у процесорів, які просто не справлялися з промальовкою зображення з таким дозволом. Але Snapdragon 820 так швидко все відпрацьовує, що цей апарат навіть толком розігрітися не встигає. При цьому і час роботи у нього збереглося прийнятне: близько шести годин в тесті PC Mark — у звичайному режимі цього відповідає цілого дня роботи. Якщо ж акумулятор розрядиться раніше, його можна дуже швидко позарядить — смартфон підтримує фірмову технологію швидкісний зарядки TurboPower.

    скорость интернета на Lenovo Moto Z при подключении в режиме MIMO

    В повсякденному використанні Lenovo Moto Z показав себе дуже добре. Якість прийому мобільного що, щоWi-Fi мережіу моделі дуже хороше. Якщо у вас двохдіапазонний роутер з підтримкою MIMO, то цей смартфон — саме той пристрій, що зможе вичавити з нього максимум швидкості (можна оцінити по скріншотам). Якість передачі голосу при розмові просто відмінне. Гучність дзвінка прийнятна, а ось вібро-мотор не самий потужний (хоча дивно що такий обсяг змогли вопхнуть хоча б такий).

    Moto Mods

    Lenovo Moto Z и Moto Mods

    Ось ми і дісталися до самого цікавого — модулів Moto Mods. Разом з смартфоном до нас на огляд прийшов цілий набір сумісних з ним панелей. Починаючи від різноманітних варіантів заміни стандартної тканинної заглушки, іменується не інакше як Style Shell і закінчуючи аксесуарами додають апарату нові можливості.

    Style Shell

    Lenovo Moto Z со Style Shell под дерево

    Почнемо з самих численних модів — Style Shell. Це найпростіші аксесуари дозволяють додати вашому смартфону трохи індивідуальності. Виробник випускає такі панельки з шкіряним покриттям, оформленням під дерево або покриті тканиною. В принципі, хоч Style Shell випускається менше, ніж стандартних панельок, але назвати їх зовсім індивідуальним продуктом не можна. Якщо ви хочете зробити свій смартфон дійсно унікальним, можна взяти Style Shell за основу і оформити його у власному стилі (хоч перетворити у вишиванку). Благо вкрай проста конструкціяпанелькидозволяє її свердлити, обклевать і всіляко знущатися без ризику пошкодити крихку начинку смартфона.

    Incipio offGRID Power Pack

    Incipio offGRID Power Pack

    Відкритість платформи і дозволяє стороннім виробникам приєднуватися до створення модулів для смартфонів лінійки Moto Z. Особливо це помітно по асортименту модулів зовнішніх батарей, яких набагато більше однієї штуки. У нас на огляді був Incipio offGRID Power Pack — тонкий додатковий акумулятор ємністю 2220 мАч (тобто ще плюс 85% до вже наявної в смартфоні 2600 маг батареї). Це модель з простою фактурної прогумованою поверхнею, а ще є варіанти з дизайнерськими малюнками і навіть вбудованою бездротовою зарядкою. А без бездротової підзарядки offGRID Power Pack заряджається разом з самим смартфоном через зв'язують їх контакти.

    Lenovo Moto Z с установленным Incipio offGRID Power Pack

    З досвіду використання у цієї батареї немає підтримки технології TurboPower, тому швидко зарядити її не вийде (тільки сам смартфон) і його потрібно ставити на зарядку на ніч. Підживлення самого смартфона цим модулем відбувається не постійно, а як тільки він втрачає частину заряду. Тому протестувати час роботи звичними інструментами неможливо (для тестів видає помилку, якщо під час розрядки смартфон раптом почалипідзаряджати), тому екстраполюючи результати тестування з вбудованою батареєю ми отримуємо ще плюс один день звичайного використання апарату.

    JBL Soundboost

    JBL Sounboost

    Цей модуль розроблявся спільно з відомої компанією JBL. Він об'єднує в собі невелику зовнішню батарею (1100 мАч) і додаткові колонки. Звучать вони істотно голосніше, ніж власний динамік смартфона, але тихіше ніж Bluetooth - колонки порівнянних розмірів. Якість звучання в принципі непогане, хоча баси виходять надмірно бубнящими.

    Lenovo Moto Z с установленным JBL Sounboost

    Щоб динаміки не гули даремно в поверхню столу, розробники передбачили невелику відкидну підпірку, що дозволяє поставити смартфон в горизонтальне положення. Так він цілком здатний озвучити велику кімнату або галявину в лісі.

    JBL Sounboost с открытой подставкой

    Hasselblad True Zoom

    Hasselblad True Zoom

    Як зрозуміло з назви, цей модуль створювався спільно з професійним фотобрендом Hasselblad. Відповідно, у цій накладці вони постаралися реалізувати всі переваги доступні звичайної фототехніці. В результаті ми отримуємо напівжорсткий чохол для смартфона з приєднаним модулем, зручний хват, окрему двухпозиционную кнопку спуску, ксеноновий спалах, управління зумом, кнопку швидкого виклику камери і звичайно ж фотомодуль здесятикратним оптичним наближенням. Так, це єдиний модуль, який перекриває власну камеру смартфона і замінює її собою.

    Hasselblad True Zoom с активированной оптикой

    Основна перевага Hasselblad True Zoom очевидно з назви модуля: це десятикратний оптичний зум. Змагатися з таким аргументом складно, але зазвичай для фотографії це не сама важлива річ.

    Два кадра снятые из одной и той же точки. Слева без зума, а справа с десятикратным приближением.

    Набагато важливіше фінальне якість знімка, і тут у Hasselblad True Zoom не все райдужно. І на нашу думку винен у цьому не 12 МП фотосенсор, а все та ж оптика. Справа в тому, що вкрай складно зробити оптичну систему з десятикратним збільшенням настільки компактною. Ще складніше домогтися від неї якісної передачі кольору, високою світлосили і, в той же час, утримати ціну в межах розумного. Розробники пішли на компроміс, зорієнтувавши розробку на те, щоб ціна модуля вписалася в психологічно комфортні 300 доларів.

    что смотрится практически идеальным, так это снимки в чернобелом режиме

    І тут вони перехитрили самі себе, так як в результаті Hasselblad True Zoom отримав недостатньо світлосильну оптику, яка губить ідею цього модуля на корені. Діафрагма в 3,5-6,5 навіть вкамерахз більшої за розміром матрицею формату APS-C позначається на якості кінцевих знімків. А при сенсор розміром 1/2.3 дюйми такі показники виливаються в погану передачу кольору (хоча відпрацювання контрасту дуже навіть хороша). До того ж, якщо знімати в RAW форматі (модуль створює файли з розширенням DNG), можна помітити спотворення, що вносяться оптикою.

    Исходная фотография из RAW файла - видно виньетирование и цветовые искажения по краям снимка

    Так, на знімку з дорожніми знаками (знятому в ширококутному режимі) ясно видно сильне віньєтування (затемнення і навіть потрапляння обідка об'єктива на знімок) з лівої сторони кадру. Який результат можна отримати в телеположенні, навіть уявити страшно.

    З відеозйомкою теж не все так однозначно. Радує вже сама можливість зумування в процесі зйомки. Але при цьому не можна бути впевненим, що камера зможе навестися на різкість в теле-режимі. А ось в ширококутному положенні все просто чудово. Є навіть можливість використання цифрової стабілізації. Правда це актуально під час зйомки без проводок. Інакше зображення в кадрі буде залипати на одному місці, а потім раптово перескакувати по ходу руху камери.

    Слева - камера смартфона. Справа - камера модуля

    За фактом якість знімків Hasselblad True Zoom виявляється нижче, ніж у смартфона (у якого оптика зі світлосилою 1.8). Так, з ним зручніше знімати, особливо коли потрібнаспалах(тут ксенонка дає сто очок вперед світлодіодним спалахам). Але викладати 300 доларів за модуль робить кадри гірше, є лише якщо вам конче потрібен зум. Інакше це гроші на вітер.

    DSC03996.jpg

    Сподіваємося, в наступній реінкарнації фотомодуля розробники врахують цей промах і зроблять його набагато краще (а не погіршать штатну камеру смартфона). Так, ціна на нього може виявитися такою ж, як і на сам смартфон (або навіть в два рази вище), але це буде аксесуар, про купівлю якого дійсно будуть мріяти і на нього збирати. А в теперішньому стані його продажу можуть навіть не окупити витрати на розробку.

    Moto Insta-Share Projector

    Moto Insta-Share Projector

    І ось прийшла черга останнього з Moto Mods, які потрапили до нас на огляд. Це незвичайне для смартфона, рішення — проектор. Здавалося б, ну навіщо він потрібен? А спробувавши Moto Insta-Share Projector у справі, починаєш шкодувати, що такої штуки немає під твій телефон.

    Lenovo Moto Z c Moto Insta-Share Projector

    Проектордодає смартфону 125 грам ваги і 11 міліметрів товщини (справедлмивости заради, повна товщина у нього тільки по центру, а так корпус смартфона з цим модулем виходить зручно скошений вгору і вниз), що далеко не всім здасться зручним. Тому в комплекті з ним йде м'який чохол для зберігання і перенесення. При використанні чохла в якості бонусу ми зберігаємо об'єктив проектора в чистоті, а так само бережемо від псування самий головний (і дорогий) компонент пристрою — лампу.

    Moto Insta-Share Projector

    Використовувати Moto Insta-Share Projector дуже легко — подсоединяешь його до смартфону, відкриваєш вбудовану підставку (з нею його зображення можна проектувати хоч на стіну, хоч на стелю), тривалим утриманням кнопки живлення на модулі включаєш проектор, після автопідстроювання геометрії картинки корректируешь фокусування. Ручна настройка зведена до мінімуму.

    Lenovo Moto Z с работающим Moto Insta-Share Projector

    Звичайно в такому маленькому корпусі не можливо отримати яскравості показники кінопроекторів, і ми отримуємо проектор з усього лише 50 люмен. Але навіть це - велика підмога, якщо потрібно влаштувати презентацію або за натхненням організувати міні-кінозал. При денному освітленні видно нічого не буде (хіба що відстань до екрану мінімально), але досить добре зашторити вікна, або використовувати гаджет вночі на природі, і цей проектор покаже себе з кращого боку.

    Рекомендований максимальний розмір екрану для цього проектора обмежується 70 дюймами. А з досвіду використання зображення чудово видно і при розмірах зображення три на два метри. Так, може трохи проглядатися фактура фону (ясна річ що він повинен бути білий і без малюнків), але це вже практично домашній кінотеатр, з відповідним ефектом занурення в сюжет відео (абоігри). Для таких отримання великого зображення не треба оминати смартфон дуже далеко від екрану — у проектора коефіцієнт збільшення 1,2, а значить, кожен метр до екрану збільшує діагональ на 1,2 метра.

    Недоліків у модуля не багато. По-перше, вбудованого в нього акумулятора вистачає лише на годину роботи (все ж лампа на 50 люменів досить ненажерлива). По-друге, з-за мініатюрного кулера, що охолоджує лампу, доводиться постійно викручувати гучність. Тут була б актуальна можливість об'єднати одночасно декілька модулів — щоб і зробити звук голосніше, і батареї вистачало на довше :)

    Підсумки

    В останні роки у Motorola не особливо вдавалисяфлагманські смартфони. Начебто і непогані характеристики, і приємний дизайн. Але серед конкурентів завжди знаходилися моделі, які за рахунок нових технологій обходили апарати Moto. І ось, Moto Z з модулями Moto Mods дуже ефектно обставляють всіх суперників, виводячи виробника на передові позиції з першим конструктивно вдалим модульним смартфоном. Залишається сподіватися, що така вдала ідея отримає підтримку і продовжить розвиватися — будуть з'являтися більш потужні смартфони з підтримкою Moto Mods, та й асортимент модулів продовжить розширюватися.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close