preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Поговори зі мною, або що таке комп'ютерні персональні асистенти

    news_title

    calendar 11.02.2017

    Професія персонального асистента бере свій початок мало не з первісних часів. І хоч їй і не присвоїли пафосно-жартівливе звання «найдавнішої», але навряд-чи хтось візьметься стверджувати, що в тогочасних ватажків і вождів племен не було помічників займалися вирішенням дрібних проблем. Тепер же свого персонального асистента може отримати кожен. І мова не про людей, а про спеціальних інтелектуальних сервісах.

    Наявність особистого помічника, ад'ютанта, секретаря, радника або асистента, завжди було привілеєм людей з високим статусом. Вище військове командування, керівники вищої ланки, правителі, власники великих бізнесів і всесвітньо визнані науковці — люди, які вирішують так багато важливих питань, що для повсякденної рутини просто не залишаєтьсячасу. І як раз персональні асистенти беруть на себе вирішення всіх другорядних завдань.

    role-peПОдготовка документов - одна из основных задач персонального ассистентаrsonal-assistant_ae160d1d75683f08.jpg

    Втім власний асистент нагоді не тільки таким важливим людям — думаємо мало хто відмовиться делегувати нудну частину своїх повсякденних обов'язків в руки відповідального та виконавчого помічника. І хоча забезпечити кожного жителя Землі особистим людиною-помічником безумовно не вийде (хіба що всі стануть асистентами одне для одного), зате його можна створити віртуального аналога.

    Власне останні кілька років найбільші IT компанії працюють над створенням віртуального асистента. Кожна над своїм власним. У підсумку ми вже зараз маємо чотири змагаються між собою сервісу: Apple Siri, Google Assistant, Microsoft Cortana і Amazon Alexa. А їх буде більше, так як не всі компанії порахували свої розробки достатньо підготовленими для публічного запуску. Насправді навіть ті рішення, які обкатуються на користувачів вже кілька років, теж далекі від завершення. Як визнають самі компанії — їх продукти все ще на найпершому етапі свогорозвитку. А попереду їх чекають ще довгі роки еволюції.

    Собачка Microsoft Bob в Win 3.1 одна из самых превых реализаций некоего подобия помощника.

    Так що ж собою являють віртуальні персональні асистенти? Це сервіси найбільш близькі до визначення «штучний інтелект». Так, повноцінний ІІ ще не створений, але ці програми максимально до нього наближені і використовують велику кількість передових технологій і алгоритмів для взаємодії з користувачем, аналізу його переваг і навіть передбачення його дій. На даний момент всі подібні рішення працюють з «хмарними» технологіями — просто тому, що жодна клієнтський пристрій не володіє необхідними обчислювальними потужностями і накопиченими обсягами даних.

    Додаток на вашому пристрої лише резидентний клієнт, дані якого обробляються десь на серверах компанії, а вже від них вона отримує передбачуваний відповідь. Одна тільки підтримка природного голосового взаємодія з людиною вимагає недюжих технічних можливостей. Що вже говорити про виконання самих запитів і завдань. Розглянемо що ж на даному етапі можуть нам запропонувати наявні варіантиперсональнихасистентів.

    Apple Siri

    Apple Siri

    Це самий перший у новітній історії віртуальний персональний асистент. Спочатку створений компанією Siri Inc, він став невід'ємною частиною продуктів Apple після покупки цього розробника. Почавши свій шлях зі смартфонів, Siri послідовно поширилася на всі продукти Apple, завершивши повну інтеграцію в минулому році, з появою клієнта для настільної MacOS. Смартфонное походження наклало свій відбиток на цей сервіс. Siri c легкістю справляється з завданнями актуальними при роботі в режимі handsfree гарнітури: перемикає музику, викликає названих абонентів, вголос читає пошту і повідомлення. Так само добре додаток справляється з пошуком інформації, оперативно відповідаючи на різні питання. А ось з домашніми турботами Siri не дружить — вимкнути світло або знизити температуру кондиціонування вона може хіба що попросивши допомоги в інших асистентів. На даний моментAppleSiri офіційно кращий поліглот — сервіс розуміє двадцять мов, в тому числі і російська.

    Google Assistant

    Google Assistant це нова реінкарнація персонального помічника від Google. Перший варіант асистента, Google Now, є об'єднанням голосового пошуку (доступного на багатьох мовах, включаючи російську і українську), набору команд управління пристроєм «OK Google» і підказками асистента (які він генерував на основі аналізу даних про ваших переміщеннях і відкритих вподобання). Так, якщо ви купували квитки на кіносеанс, він може нагадати про те, що вже пора виходити. При цьому він враховує ситуацію на дорогах, та може рекомендувати більш оптимальний маршрут.

    Google Assistant

    У Assistant реалізовані всі ті ж функції тільки в більш зручному вигляді. Так, часто замість видачі сторінки з результатами пошуку, Assistant може дати однозначну відповідь на поставлене питання. Ця система розумніші, вона запам'ятовує інформацію, отриману в процесі спілкування і використовує її для видачі більш підходящих результатів. Тобто, якщо Google Now видавав дані пошуку і того що збережено у вашому обліковому записі, то Assistant навчився аналізувати цю інформацію і зменшувати вибірку результатів у відповідності з вашими вподобаннями. Так само, крім управліннясмартфоном, Assistant може керувати вашим розумним будинком, якщо ви використовуєте Google Home. Так, тепер не потрібно повертатися додому, щоб вимкнути праску — за вас це зробить ваш віртуальний персональний асистент.

    Google Home

    Мінусів у обновки два. Перший полягає в тому, що Assistant поки-що доступний на вкрай обмеженому асортименті смартфонів і в системах розумного будинку (в той час як Google Now може працювати на всіх смартфонах з Android 4.1 і вище, в браузері Google Crome і навіть на пристроях Apple). А другий у тому, що список підтримуваних мов поки обмежений англійською, німецькою, португальською та хінді ( Google Now розуміє все, що може розпізнати фірмовий голосовий перекладач).

    Microsoft Cortana

    Microsoft Cortana

    Творіння Microsoft можна, мабуть, назвати самим многоплатформенным асистентом. Cortana інтегрована в настільну Windows 10, мобільний десятку і 8.1?, так само є додатки для Android і iOS. За виконуваного колі завдань цей асистент близький до Siri, але програє за рівнем взаємодії зі сторонніми програмами. За підтримки мов Cortana теж їй програє, хоча все ж виграє у нового Google Assistant — вона розуміє вісім мов. На жаль ні російської ні української серед них немає.

    Amazon Alexa

    Элементы умного дома для Amazon Alexa

    Ця система, на відміну від решти спочатку створювалася як частина розумного будинку. Саме у зв'язку з цим їй набагато простіше даються завдання по дому. Хоча і рішення інших завдань їй теж по плечу: може включитимузику, замовити піцу або викликати таксі — головне активувати підтримку таких дій, встановивши потрібне «вміння». Залежно від використовуваного клієнтського пристрою Alexa може постійно відстежувати голосову активність або реагувати тільки поле натискання відповідної кнопки. Зараз цей асистент переживає період бурхливого зростання популярності. Але на шляху до неї йому може перешкодити малий асортимент мов — Alexa розуміє лише англійський і німецький.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close