preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як вибрати акустику для телевізора або домашнього кінотеатру

    news_title

    calendar 08.07.2017

    Скільки разів, обговорюючи черговий блокбастер, ви чули, що «найкращі дивитися його в кінотеатрі, а вдома враження зовсім не ті»? Впевнені, що не раз і не два. І зазвичай з такою думкою не посперечаєшся. Адже навіть якщо ви всією душею ненавидите вічно хрустких їжею, голосно балакунів і перекривають зображення на екрані відвідувачів кінотеатру, все одно враження від фільму в ньому будуть на порядок вище, ніж якщо ви подивитеся стрічку будинку на3Dтелевізорі. Можна було б подумати, що причина в розмірах екрану. Але навіть якщо сісти зовсім поруч з ТБ, так щоб зображення перекривало все поле зору, ефект не зрівняється з театральним. Домогтися порівнянних вражень вийде тільки якщо згадати, що кінокартина це не тільки відеоряд, а ще й звукова доріжка. І як раз якісний звук — це той секретний інгредієнт, який перетворює звичайний перегляд фільму у кінотеатральний.

    В кинозале каждые три ряда кресел оснащены собственной парой боковых колонок для эффектов.

    Так-так, безліч динаміків, розміщених по периметру залу, і багатоканальна звукова доріжка не тільки дозволяють занурити глядача в самий центр відбуваються на екрані подій, а й значно підсилюють враження від різних спец ефектів. Втім, такий же результат можна отримати і вдома. Для цього досить обзавестися спеціальною акустикою, призначеної для створення об'ємного звучання. І в цій статті, редакція Funduk.ua зібрала всі рекомендації по підбору таких систем.

    Схема системы 5.1

    Отже, почнемо ми з того, які зустрічаються схеми побудови 3D акустики. Класичне рішення, це системи 5.1. Складаються вони з п'яти колонок і одного сабвуфера (спеціалізованої колонки призначеної для відтворення низькочастотних звуків в діапазоні від 30 до 150 Гц). Поки вуфер забезпечує глибину ефектів, додаючи вібрації на межі чутності людського вуха, інші п'ять колонок власне забезпечують об'ємний звук. Для цього вони розміщуються за схемою: одна на центральний канал, дві створюють фронтальну стереопару і ще дві забезпечують позиціювання об'ємних ефектів. В принципі такого набору акустики в більшості випадків вистачає

    71.pngСхема системы 7.1

    Більш сучасний і просунутий варіант передбачає використання набору акустичних систем формату 7.1. По суті це той же 5.1 до якого крім тилових колонок додали ще пару бічних динаміків. У такої схеми звук ще об'ємніші і нічим не поступається кинотеатральному. Правда додаткова пара колонок ускладнює встановлення акустики в приміщенні. А ще знайти контент з звуком формату 7.1 досить складно — чомусь досі фільми і концерти в основному йдуть зі звуковою доріжкою 5.1. А для систем з великою кількістю колонок (9.1, 11.1 тощо) і зовсім фільмів вдень з вогнем не знайти, що в поєднанні з астрономічними цінами на такі рішення робить їх купівлю практично безглуздою.

    Вибір 5.1 або 7.1 — рішення суто індивідуальне. Тут відразу потрібно враховувати знайдеться у вас місце для правильного (відповідного схемою) розміщення всіх компонентів системи. Якщо у вас невелика кімната, то й 5.1 вмістити складно. А якщо ви можете відвести під домашній кінозал велику кімнату цілком, то без роздумів беріть систему 7.1 — вона і з більш старим форматом впорається і дасть більше вражень якщо попадеться кіно зі звуком у новому форматі.

    Полочная акустика

    Самі колонки можуть бути в підлоговому виконанні або у «полочном». Перший варіант ідеально підходить, якщо у вас в кімнаті досить багато вільного місця для того, щоб їх правильно (за схемою) розставити і при цьому між колонкою і слухачем не було ніяких перешкод. Поличкові компоненти можна розміщувати на меблях, докупити до них підставки і використовувати як підлогові, або закріпити на стінах за допомогою спеціальних кронштейнів. У загальному випадку, поличкові рішення за рахунок гнучкої установки виявляються зручніше. Але якщо вам важлива висока потужність акустики, то тут перевага у підлогових варіантів, так як в такому виконанні розмір корпусу і кількість динаміків колонки практично не обмежені.

    Система с напольными колонками

    Крім кількості каналів і формату колонок, акустика для домашніх кінотеатрів може бути активною і пасивною. Активний варіант — це коли в кожній колонці вбудований власний підсилювач потужності. Такі колонки дорожче і складніше в установці (так як крім аудіо-кабелю до них потрібно підвести і електричну мережу). Але при цьому у них зазвичай краще фільтрація сигналу і вони більш збалансовано звучать (з-за того, що підсилювачі спочатку враховують особливості кожної колонки). Пасивна акустика обходиться зовнішнім підсилювачем. А це означає, що крім цифрового процесора (який розкладає записаний сигнал по каналах) для їх роботи потрібен багатоканальний підсилювач потужності. Втім у пасивних рішень є свої переваги: їх легше встановлювати, вони не прив'язані до підсилювача (а значить, купуючи підсилювач новіші, можна залишити полюбилися колонки) і вони менш вибагливі у зверненні.

    Бюджетная многоканальная акустиика с интегрированным усилителем

    В бюджетних моделях не потрібно ламати голову над підбором сумісних компонентів, так як зазвичай всі вони вже входять в комплект поставки у вигляді одного окремого блоку, а то і зовсім вбудовані в сабвуфер. Правда, найчастіше, якість звучання таких рішень залишає бажати кращого. Але зате у вас є готовий до застосування набір. Більш дорога техніка передбачає можливість підбору різних компонентів для створення системи адаптованої до ваших смаків і приміщенню. В них використовуються не тільки окремий підсилювач і цифровий процесор, але і саму акустичну систему можна зібрати по частинах (використовуючи колонки з різних модельних рядів, а то й зовсім різних виробників). Вибір компонентів залежить суто від ваших уподобань щодо звуку і дизайну. Головне стежити, щоб всі колонки, відібрані для домашнього кінотеатру, мали однаковий опір і порівнянну потужність.

    Перейдемо до технічних характеристик акустичних систем. Вибираючи набір колонок важливо звернути увагу на їх сумарну номінальну потужність. Цей параметр потрібно підбирати не за принципом чим більше — тим краще, а враховуючи площу приміщення в якому ця система буде розташовуватися. Так, в кімнатку на 16 квадратних метрів не варто підбирати колонки могутніше 60 — 80 Вт. На стоваттные системи варто звернути увагу якщо розмір приміщення в межах 20-30 квадратів. Якщо ж кімната ще більше, то тут потрібно дивитися в бік 150 Вт і вище. Обмежувати потужність акустики потрібно для того щоб уникнути травм слуху при тривалому (або навіть короткочасному) використання системи на максимальній гучності.

    В меру чувствительные колонки - залог их долговечности

    У акустики, крім потужності є й інші характеристики описують їх особливості. Так, ви напевно стикалися з тим, що при однаковому опорі і потужності одна пара колонок може звучати помітно голосніше іншої моделі. І якщо подивитися на їх характеристики, то ви побачите, що у «гучних» колонок вище чутливість: параметр відображає звуковий тиск розвивається колонкою при потужності сигналу в один ват. Але не варто гнатися за надто чутливими колонками — їх легко пошкодити подавши занадто велику потужність.

    Кіношні колонки зовсім не зобов'язані добре справлятися з музикою. Їх коник — відтворення мови та якісна відпрацювання спецефектів. Тому непогані бюджетні системи для кіно часто просто жахливі, коли на них просто включаєш музику. І якщо ваш бюджет обмежений, то доведеться змиритися з обмеженими можливостями вашої ТБ акустики. А ось просунуті рішення вже з успіхом справляються і з кіно, і з музикою. Так що якщо вам потрібна універсальність, то потрібно орієнтуватися хоча б на середній сегмент і обов'язково при виборі системи послухати її в тестовій кімнаті з різним мультимедійним контентом.

    Типичный саундбар

    Крім систем об'ємного звучання, поліпшити ситуацію з аудіо біля телевізора можна обзавівшись новомодним саундбаром. Це колонка якій в одному корпусі розміщуються динаміки правого і лівого стерео-каналів. Нерідко в комплекті з нею йде і сабвуфер, додає звучанню системи опрацьовані низи, так важливі для відпрацювання кінематографічних спецефектів. Саундбар ідеально підходить для невеликих приміщень, так як завдяки вбудованим системам емуляції багатоканального звуку (і природному відбиття звуку від стін приміщення) дозволяє отримати щось схоже на кінотеатральну звукову доріжку. Втім і у великих за розмірами приміщеннях ці системи можуть позмагатися з бюджетними комплектами 5.1.

    Внутреннее строение некоторых сауднбаров довольно сложное

    Підводячи підсумок цієї статті хочеться відзначити, що для отримання в домашніх умовах кінотеатрального звучання недостатньо придбати найкращу акустичну систему і підсилювач. Не менш важливо правильно її встановити. Адже розміщення колонок може частково підправити недоліки звуку бюджетної системи, так і повністю вбити всю красу звучання ретельно підібраного Hi-Fi комплекту. Тому не пошкодуйте часу і сил, щоб заздалегідь дізнатися всі тонкощі установки і налаштування систем об'ємного звучання.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close