preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Отмена аналогового телевидения: что делать?

    news_title

    calendar 26.07.2018

    Зовсім скоро по всій Україні почне відключати аналогове телебачення, і нам з вами таки чи інакше доведеться переходити на «цифру». Когось це радує, когось засмучує, а хтось і зовсім зараз читає цей текст з панікою в думках – що ж робити далі? Першим найпростіше: у них, швидше за все, всі вже давно підготовлено для переходу. А для всіх інших призначений наш сьогоднішній огляд.

    Зустрічайте у блозі магазинуFunduk.uaповний лайфхак про те, як жити далі – тобто що робити, щоб не залишитись без улюблених телепередач.

    Що таке аналогове і цифрове ТБ?

    Для початку давайте коротко розберемося з тим, що таке аналогове і цифрове телебачення. З точки зору звичайного користувача тут все просто:

    • Для передачі аналогового сигналу використовуються просто аналогове обладнання, з низькою вартістю як плюса, а також невисокою якістю сигналу;

    • Цифрове телебачення використовує більш дороге обладнання – як у користувача в якості приймача, так і біля станцій в якості джерела, але зате воно гарантує високу якість сигналу, краще покриття мережі і стабільність. Крім того, для передачі цифрового сигналу потрібен менший діапазон, так що на тому ж місці, де був один аналоговий канал, запросто можна «розмістити» з десяток, а то і більше аналогових. Таким чином, ми може отримати ще більшу різноманітність передач і фільмів.

    Спроби відходу від аналогового мовлення до цифрового робилися і раніше, але цей процес має багато складнощів. Багато в чому – через високу вартість обладнання, плутанини зі стандартів мовлення, а також небажання користувачів змінювати звичні телевізори на сучасні аналоги. Втім, в цьому році в Україні рішення про перехід було прийнято урядом, і вже з 1 серпня без аналогового телебачення залишаться мешканці Києва. На черзі – мешканці інших мегаполісів, а потім – і мешканці сіл, смт, невеликих міст і т. д.

    Якщо вірити статистиці, то без мовлення залишиться не більше 20% користувачів, але за фактом – таких набагато більше. У кого ж є ймовірність залишитися перед порожнім екраном? Ви в зоні ризику, якщо:

    • Купувалителевізорбільше 5 років тому, особливо – з числа бюджетних моделей;

    • Купували ТВ-приставку або тюнер більше 5 років тому, особливо – з числа бюджетних моделей;

    • Ви приймаєте сигнал на антену самостійно, а не використовуєте кабельного оператора, iptv або супутникове мовлення.

    Якщо ви потрапили в одну з цих категорій – не варто панікувати. Буквально за пару хвилин ви зможете самостійно дізнатися, чи здатна ваша техніка працювати з телебаченням нового покоління. Для цього просто перегляньте характеристики ваших девайсів в їх документації (або знайдіть таку ж модель в інтернеті, якщо раптом не зберегли інструкцію). У них має бути позначення «DVB-T/T2 (MPEG-4» або «вбудований тюнер T2». Саме ця характеристика та відповідає за здатність працювати з цифровим сигналом. І якщо вона там є, ви можете розслабитися – нічого страшного вас не чекає. Ну, а для всіх інших є частина статті.

    Переход на цифровое телевидение: меняем телевізор

    Перехід на цифрове телебачення: міняємо телевізор

    Найголовніша вимога для роботи цифрового мовлення – наявність в телевізорі модуля T2. Так що перше, що вам необхідно зробити для вибору такої моделі – включити цей фільтр в каталозіFunduk.ua. Ви отримаєте доступ до більш ніж 600 різноманітних моделей. Інші характеристики ви можете вибрати на свій розсуд, на роботу з новою системою мовлення вони ніяк не впливають.

    Тим, хто вагається з вибором, рекомендуємо звернути увагу на наступні моделі:

    • Romsat 22FMC1720T2– мініатюрна модель для спальні або кухні, з базовим набором функцій і дуже привабливою ціною;

    • LG 32LJ500V– класична 32-дюймова модель, яка зараз у нас продається з кріпленням в подарунок;

    • Romsat 32HSK1810T2– смарт-модель для вітальні, класичного 32-дюймового формату, з модулями Wi-Fi, Miracast і 12 Вт акустикою;

    • Sony KD-43XE7005BR– неймовірно крутий HDRтелевизорз потужною акустикою, дозволом 4К, повним набором смарт-функцій і бездротових модулів;

    • Samsung QE-55Q8CAM– неймовірно стильна модель з вигнутим QLED екраном високого дозволу, з вбудованим смарт-центром і купою додаткових фішок;

    • Panasonic TX-65EZR1000– скромна і сувора на вигляд модель з відмінним зображенням, матрицею 4K PRO HDR формату, підтримкою технологій Studio Colour HCX2 і HDR, а також відмінним звуком і smart-системою;

    • Romsat 49UMC1720T2– великий (49 дюймів) і функціональний, але при цьому скромний з точки зору вартості телевізор, з відмінним звуком, зручний смарт-інтерфейсом і підтримкою формату 4К.

    Покупаем приставку или тюнер с модулем T2

    Купуємо приставку або тюнер з модулем T2

    Якщо покупка нового телевізора у ваші плани поки що не входить і здається занадто великою витратою, ви можете вибрати більш доступний варіант – підключити до вже наявного девайсуТВ-тюнер, що працює з діапазоном цифрового мовлення. З'єднується він з дисплеєм за допомогою hdmi-кабелю, і при цьому не має абсолютно ніякого значення, чи є тюнер в вашому телевізорі і якого покоління.

    Вартість таких девайсів стартує з 300-500 гривень, залежно від наявності додаткових функцій, а також якості виконання. Ми рекомендуємо брати не самі дешеві китайські варіанти, а пристрою перевірених брендів – в такому випадку ви будете впевнені в працездатності девайса протягом багатьох років використання, отримаєте дійсно якісну картинку і спростіть собі використання завдяки відпрацьованим інтерфейсу.

    З точки зору основних можливостей ці пристрої мало різняться між собою, так що вибирати варто з точки зору надійності (тут ми сміливо рекомендуєморесивери Romsat), привабливості дизайну саме для вас, а також необхідності додаткових функцій, таких як підтримка флешки, timeshift і так далі.

    Так само, як і у випадку з телевізорами, при виборі такого пристрою, у фільтрах вам необхідно вибрати характеристику T2, а все інше – на ваш розсуд і залежно від наявного бюджету.

    Крім того, вам знадобиться звичайна кімнатна антена дециметрового діапазону, в ідеалі – з позначенням DVB-T2 в характеристиках. Саме така здатна працювати в будь-яких умовах, навіть на великій відстані від передавача.

    У числі додаткових, але необхідних аксесуарів – кабель "потрійний тюльпан" або HDMI. Обов'язково переконайтеся в тому, що вони є в комплектації ваших пристроїв або придбайте окремо – в іншому випадку налаштувати роботу телевізора у вас не вийде.

    Переход на IPTV

    Переходимо на IPTV

    Є і ще один, третій і самий радикальний варіант – купити ТВ-тюнер, амедіаплеєрз підтримкою інтернет-мовлення або, простіше кажучи, IPTV. В такому випадку ви отримаєте доступ до максимально широкого вибору каналів, а попутно ще й безлічі додаткових мережевих функцій, онлайн-кінотеатрів і т. д. Єдиний мінус такого рішення полягає в тому, що ваш провайдер повинен працювати з цією технологією, а це роблять далеко не всі компанії, якщо мова йде про дрібних населених пунктах. Так що перш ніж зважитися на такий крок, переконайтеся, що у вас є доступ до iptv як такого.

    Вибрати подібний пристрій також нескладно, от вам декілька цікавих варіантів:

    • Ozone HD TV 4K

    • Xiaomi Mi box 3 Enhanced Edition

    • iNeXT TV 2e

    • Apple TV 4th generation 32GB

    • Alfacore Smart TV Prime Pro

    Бонус: якщо у вас вже єсмарт-телевізорз підтримкою IPTV, вам достатньо просто налаштувати цю функцію самостійно, з допомогою простих покрокових інструкцій на екрані вашого телевізора.

    Для цього вам досить зайти в меню пристрою, знайти відповідний пункт – він може бути в основному розділі або в Налаштуваннях, а потім запустити майстер настроювання.

    PS Якщо ви ніяк не можете визначитися з варіантом, звертайтеся до наших продавців-консультантів, вони завжди будуть раді вам допомогти!

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    Товари беруть участь в огляді

    close