preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Як вибрати мишку для геймера

    news_title

    calendar 09.06.2020

    Продовжуємо публікувати корисні статті про різні геймерські девайси, і сьогодні ми вирішили розповісти вам про те, як вибрати сучасну ігрову мишку. Згодні, таких публікацій в інтернеті і без нас чимало, але час йде, з'являються нові фішки і технології, а разом з ними змінюються і алгоритми вибору пристроїв. Тож навіть якщо ви в темі, радимо почитати - раптом ви дізнаєтеся для себе щось зовсім нове, про що раніше і не підозрювали.

    Зміст

    Простий гід по вибору миші для геймера

    Головне визначитися для чого берете мишку

    Почнемо з того, щоб визначитися - хто ви і для чого взагалі купуєте мишку.

    Якщо ви віддаєте перевагу тому, щоб рубатися в одну гру постійно, тренуєтеся для киберспортивних змагань ну або просто не сильно експериментуєте з жанрами та іграми як такими, можливо, вам варто звернути увагу на певні моделі. Заточені саме під ці ігри. Наприклад, Razer Naga і Logitech G600 стовідсотково точно підійдуть для фанатів Dota 2, бо вони створені саме для них. Але брати такі круті моделі з конкретними наворотами під ігри варто тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що точно-точно будете використовувати їх все. Ну, або хоча б більшу частину з їх функцій, в іншому випадку покупка просто не окупиться.

    Як вибрати ігрову мишу для комп'ютера, якщо ти взагалі не знаєш, з чого почати? Якщо ви просто геймер аматор або граєте в усі жанри поспіль, то вам може підійти взагалі будь-яка мишка з гарним базовим набором можливостей і парочкою додаткових кнопок про запас.

    На які ж характеристики звернути увагу в першу чергу? Ключовими моментами для будь-якого ігрового гризуна є його сенсор і перемикачі в основних кнопках. З першим все просто. Дивіться на моделі з актуальними датчиками від Pixart, а подальше залежить від вашого бюджету і жанру ігор, яким ви віддаєте перевагу. Про це ми розповімо трохи далі.

    До речі, все це оптичні сенсори, лазерні зараз в ігрових мишках практично не використовуються, тож якщо ви не зовсім вже гік, то можете цією темою взагалі не морочитися.

    З перемикачами все теж не так вже й складно. Топовими і найкращими зараз вважаються Omron. І якщо в мишці стоять саме вони - це вже запорука того, що у вас не буде подвійних кліків або навпаки - неспрацьовування кнопки в потрібний момент. В якості такого собі бюджетного варіанту підійдуть і мишки з перемикачами Huano, а ось моделі з перемикачами TTC брати не варто, вони підходять хіба що для додаткових клавіш, і не більше.

    Звернути увагу треба й на коліщатко прокрутки. Воно потрібне в іграх (принаймні, в шутерах і екшенах) не так часто, як основні кнопки, але без нього буває не обійтися. Воно буває на основі механічного та оптичного енкодера, різниця - в довговічності, але знайти оптичний варіант буде дуже непросто.

    З додатковими кнопками таких проблем немає, і їх наявність, можливості і так далі залежать тільки від того, що саме вам потрібно.

    Як вибрати хорошу ігрову мишу для шутера?

    Хороша миша для шутера повинна бути спритною і легкою

    Те, що вам буде потрібно від мишки - сильно залежить від вашого улюбленого жанру. Наприклад, якщо ви віддаєте перевагу таким іграм, як Fortnite або PUBG, вам теж не варто довго морочитися з вибором - найголовніше, щоб мишка була витривалою, тому що бити по кнопках ви будете реально багато і часто. Тобто для шутерів і екшенів ключовою є швидкість і витривалість Причому це стосується практично всіх показників і функцій - дозволу мишки, її відгуку, прискорення (або акселерації, як воно ще може вказуватися).

    Крім того, варто звернути увагу на можливість настройки ваги ну або просто брати максимально легку мишку, щоб ваші рухи були швидкими і максимально швидкими.

    Також для шутерів і екшенів важливо, щоб не заважав дріт, тому або беріть відразу тримач - якщо ви хочете дротову, або зверніть увагу на бездротові мишки без лагів. Про них ми написали трохи далі, тож читайте уважно.

    До речі, невелика практична порада. Якщо хочете домогтися реально високої швидкості від мишки, купіть їй гарний геймерський килимок типу speed. Так рухи гризуна дійсно стануть швидкими і при цьому плавними.

    Всі інші параметри тут, взагалі-то не важливі, і насправді мишки для екшенів і шутерів - найпростіші з усіх ігрових.

    Вибір гризуна для РПГ і MMORPG

    У RPG або MMORPG важливо кількість кнопок на мишці

    У цих мишок є якась особлива естетика і краса, але брати їх для інших жанрів явно не варто - надто дорого, та й просто не потрібно. Мишка MMORPG і RPG - це такий собі багатокнопковий тип монстрів, з яким не так вже й просто впоратися своїми п'ятьма пальцями. Принаймні, в перший раз - потім це вже стає просто і зручно.

    Крім великої кількості кнопок, ці гризуни також володіють розширеними настройками в плані програмування. Тут можна задати установки для кожної гри, виставивши за власним смаком призначення для кожної клавіші, прописавши купу макросів і поєднань кнопок.

    У плані апаратної, «залізної» частини ці мишки не сильно відрізняються від своїх екшен-побратимів. Тут все також потрібні чутливий сенсор і підвищена витривалість кнопок - особливо, якщо грати ви плануєте в щось типу Diablo або Minecraft Dungeons.

    До речі, макроси і виставлені параметри своєї мишки запросто можна передавати іншим користувачам. Що правда, «встановити» їх вони зможуть тільки в тому випадку, якщо у них такий само гризун - для інших моделей ця фішка не спрацює. Але завдяки щедрим геймерам і кіберспортсменом є можливість знайти і завантажити готові настройки для всіх топових мишок, а це позбавляє від необхідності довго налаштовувати девайс самостійно. Все, що вам потрібно - пограти і випробувати настройки, і якщо буде треба - додатково підлаштувати їх під себе. У більшості випадків таких виправлень потрібно зовсім небагато.

    Як вибрати ігрову мишу для тактик і стратегій?

    У стратегіях важливий баланс мишки і здатність обробити безліч дій у секунду

    Найголовніше в тактиках і стратегіях - точність управління, тому тут важливі характеристики сенсора (його dpi), тільки вибрати тут краще не з максимально високим, але ще й з можливістю виставлення максимально низьких значень - від 100 dpi.

    Також в стратегіях важливі відмінні показники по діям в секунду. Особливо це стосується стратегій реального часу, в яких важливу роль відіграє мікро-менеджмент. При вмілій перестановці юнітів, навіть невеликим загоном можна здолати переважаючі сили супротивників. Але для цього потрібно щоб кожен клік і кожен рух мишки відпрацьовувалося без затримок і осічок.

    Не будуть зайвими і додаткові кнопки, на які можна навісити парочку часто використовуваних команд. Багатокнопковий MOBA монстри тут вам навряд чи знадобляться, досить пари-трійки клавіш.

    Аналогічно з шутерами, для того щоб отримати максимальну точність, в пару до мишки варто брати спеціальний килимок - тільки вже не speed, а control, з текстурованою поверхнею і підвищеним зчепленням. Так ви зможете домогтися контролю над кожним рухом і дією.

    Як підібрати ігрову мишу за формою?

    Миші різних форм підходять для різних хватів. Також важливий і розмір долоні.

    Почнемо з того, які взагалі бувають мишки. А бувають вони трьох видів - для правшів, симетричні і для лівшів. Останні, щоправда, зовсім вже рідкість, через що лівші страждають, а у решти залишається менше шансів пролетіти.

    Крім того мишки розрізняються своїми розмірами, висотою спинки, вигинами бічних панелей і матеріалами, з яких вони виконані. Це основні нюанси, іншими дрібницями морочитися новачкам на цьому етапі не варто.

    Відразу розповімо про найважливіше - про те як вибрати форму. Перший і найпростіший спосіб - знайти магазин з великим стендом, де продаються ігрові девайси, і просто покладіть руку на всі мишки, які тільки зможете. Якщо стенду з геймерской технікою немає - пробуйте звичайні моделі. Так ви хоча б зможете зрозуміти, підходять вам великі чи маленькі мишки, і на яку форму варто звернути увагу.

    Якщо і такого магазину у вас в місті немає, то можна попросити у друзів взяти і потестить їх мишки - не обов'язково надовго, можна і просто потриматися. У більшості випадків пари хвилин вистачає, щоб зрозуміти - лежить рука ідеально або зовсім ні.

    Ну, і третій спосіб. Просто подивіться на свого старого грузина і ті мишки, які були до нього. Оцініть їх розмір, висоту спинки, вигин боковин і інші нюанси дизайну. А далі просто шукайте щось схоже. Так пролетіти шансів набагато менше, ніж якщо просто брати навмання розпіарену модель або новинку. Навіть якщо виробник запевняє, що дизайн у неї дуже крутий і анатомічний - анатомія у нас у всіх начебто і однакова, а ось розмір руки і звички абсолютно різні. І в залежності від них ергономіка того чи іншого девайса може бути як вдалою для вас, так і зовсім провальною. І так, це дуже сумно, коли ти купуєш круте пристрій, з топовим функціоналом, відмінними сенсором і перемикачами і навіть прогумованими боковинами і просто не можеш їм грати, тому що від нього у тебе болить рука.

    Щоб не пролетіти з тактильними відчуттями і цепкостью хвата дивитися варто на матеріал, з якого зроблений корпус. Він може бути глянцевим, і це дуже сумна історія, яка означає, що вибирати цей гаджет не варто відсотків так на 99%. Просто матовим. З оксамитовим покриттям, яке дає приємні відчуття під руками, але ніяк не позначається на надійності хвата. А також прогумованим, з текстурою, насічками або мега супер пупер покриттями, які дійсно не дають мишці прокрутитися і вислизнути з руки. Тут можна судити самостійно (якщо ви можете потримати девайс в руках перед покупкою), ну або по оглядах - ми намагаємося бути максимально чесними навіть в таких дрібницях, щоб підстрахувати вас від такої невдачі.

    До речі, якщо ви берете дротову мишку, дивіться ще й на її кабель. Якщо він занадто жорсткий, він буде постійно чіплятися за клавіатуру і інші штуки у вас на столі, ну і просто дарувати купу неприємних вражень і відчуттів.

    Як вибрати бездротову мишу для геймера?

    Бездротова ігрова миша повинна забезпечувати швидкість і стабільність зв'язку одного рівня з дротовим підключенням.

    Ще один важливий момент при виборі мишки - її з'єднання. І варіантів тут тільки два: або дротове, або бездротове.

    З першим все гранично просто: встромляєш кабель в USB порт, і граєш. Про матеріали кабелю ми вже писали вище - важливо, щоб він був м'який і міцний. Ну і ще кріпився якнайвище, щоб не чіплятися постійно за килимок і не гальмував цим самим хід мишки. Для хардкорщиков ще важлива частота опитування порту, але аматорів буде досить навіть тієї, що є в бюджетних мишках. Ну а хардкорщики на такі мишки і дивитися не будуть, вибравши з топових моделей, в яких частота висока і ніяких затримок не може бути навіть теоретично.

    Бездротові мишки - трохи складніша історія. Вони працюють на двох технологіях - радіозв'язку і Bluetooth, причому ігрові моделі найчастіше використовують в якості основного саме перший варіант, через те, що у Bluetooth багато проблем зі швидкістю. Зате вона скромніша в енергоспоживанні, і це теж може стати важливим плюсом. Тільки запам'ятайте: ми зараз говоримо не про те, щоб взяти і перейти з 2,4 ГГц на Bluetooth взагалі, а про моделі з двома варіантами підключення. Тоді радіоканал може використовуватися для ігор, а другий варіант з'єднання для роботи. До речі, попутно можна таку мишку використовувати з планшетом, телевізором і приставкою.

    Ще одна фішка в тому, що сучасні мишки навчилися періодично посилати запити, через певний інтервал часу - досить часто, щоб не знижувалася швидкість реагування. Тому коливання якості зв'язку відпадають, швидкість реакції і частота опитування наблизилися до дротового варіанту - і вуаля, бездротові мишки позбулися всіх своїх проблем.

    Загалом, користь від бездротового зв'язку тепер суцільна, багато виробників використовують цю функцію і завдяки цьому трохи змінили підхід до справи. Нові моделі таких брендів, як Logitech і ASUS, працюють на обох каналах. Така собі нова тенденція. Причому в деяких моделях при цьому зникає порт для кабелю, тобто відпадає третій варіант підключення. Це круто для тих геймерів, кому кабель точно не потрібен і він не хоче переплачувати за непотрібну функцію. Ну, а ті, хто ще вірить в необхідність дротів - можуть взяти варіант з ним.

    Кращі ігрові мишки початку 2020 року

    Сподіваємося, після такого гіда по вибору, будь-який гравець знайде ігрову мишку собі до душі. Але ми все-таки вирішили зробити невеликий топ з крутими моделями, на які варто звернути увагу.

    У ньому зібрані моделі з відмінними набором базових можливостей, крутими додатковими фішками (наприклад, вбудованим екраном, регулюванням ваги і так далі), зручним корпусом або просто - близьким до ідеального співвідношенням ціни і можливостей. Не будемо більше витрачати вашого часу, переходимо до самої добірки:

    • Logitech G502 Lightspeed Wireless
    • Razer Deathadder Elite
    • Razer Naga Trinity
    • HyperX Pulsefire FPS Pro
    • A4Tech Bloody R80
    • Acer Predator Cestus 510
    • Asus ROG Gladius II Wireless
    • Cooler Master MM830
    • Mad Catz R.A.T. 2+
    • SteelSeries Rival 650 Wireless
    • Corsair M65 RGB Elite
    • Cougar Revenger ST
    • Gigabyte Aorus M5

    Тим, хто вже вибрав собі бойового гризуна, радимо почитати ще й наші лайфхак про те, як правильно підключити ігрову мишу до комп'ютера, а також як швидко налаштувати ігрову мишу.

    А на закінчення скажемо, що вибираючи мишку, бажано звертати увагу ще й на її дизайн, підсвічування і інші красивості - щоб новий девайс вас радував і вам було дійсно приємно грати ім.

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    Товари беруть участь в огляді

    close