preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд монітора ASUS ProArt Display PA248QV

    news_title

    calendar 01.06.2021

    Якщо ви давно з нами, то ви точно знаєте, що магазин Funduk.ua - в першу чергу для гиків та геймерів, і якщо ми пишемо про техніку, то в першу чергу саме про геймерську. Але у цей раз на тестування до нас потрапив монітор серії ProArt, заточеною під графічні завдання. Чому ж так вийшло? Зараз пояснимо.

    Більшість сучасних моніторів створюються зі ставкою на динаміку, якість передачі кольору у них гарна, але все ж таки грає другорядну роль. І якщо в дорогих топових моделях спотворень практично немає, то у доступних, з ціною на рівні 300 доларів - вони зустрічаються дуже і дуже часто. Тому ми вирішили перевірити, наскільки ж добре підійде не профільна модель під наші ігрові запити та поділитися цим досвідом з вами. Скажімо наперед: експеримент вдався. Ну а детальніше ви можете дізнатися прямо з цього огляду.

    Зміст

    Зовнішній вигляд

    IMGP3474.jpg

    Як ми вже сказали на самому початку, ASUS ProArt Display PA248QV входить не до ігрової, а до професійної дизайнерської лінійки виробника. Тому і дизайн у нього гранично лаконічний, абсолютно не агресивний. Втім, у випадку з екраном ви все одно бачите перед собою дисплей і його окантовку, а не те, що ззаду.

    IMGP3476.jpg

    А з екраном і окантовкою якраз у цій моделі все відмінно. Рамки тут всього 7 мм, тобто - зведені до мінімуму, щоб можна було використовувати ASUS ProArt Display PA248QV в багатоекранних системах. Але при одиночному використанні в іграх це також на руку: ніщо не відволікає від процесу гри.

    news
    news
    news
    prev next

    З тильного ж боку у ASUS ProArt Display PA248QV візуально все дійсно просто, але дуже круто з точки зору конструкції в цілому. У нього неймовірно стійка ніжка з металу, з посиленим кріпленням. Можливо, вона вийшла дуже вже масивною, як на діагональ у 24 дюйма, проте девайс точно не впаде зі столу і ніщо не здатне змінити стабільність його положення.

    IMGP3475.jpg

    На нижній рамці розташовані кнопки управління. Так, на відміну від ігрових моніторів, в серії ProArt вони дійсно не приховані ззаду, але суть - практично та ж, за винятком кількох професійних режимів, на кшталт ProArt Palette. Що можемо відзначити з цікавого в меню, то це те, що предустановки тут більш якісні і «робочі», ніж у багатьох геймерських моніторах того ж цінового діапазону. Тобто ними дійсно користуватися, із задоволенням і не лаючись на спотворення гами, контрасту і так далі.

    news
    news
    prev next

    Для робітників і дизайнерських цілей у монітора є ще і лінійки на окантовці, а також спеціальні насічки на підставці, які дозволяють повертати екран на певну кількість градусів. Ідеальна знахідка для перфекціоніста. Але в ігрових цілях застосування у них немає, просто розбавляють строгу гаму, як невелика прикраса.

    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    prev next

    Звичайно ж, крім вашого власного бажання. Адже, як і належить гарному сучасному моніторау, ASUS ProArt Display PA248QV дозволяє нахиляти екран, обертати і регулювати його по висоті.

    news
    news
    prev next

    Порти монітора розташовані класично - на задній панелі, з розташуванням вниз. Пнаймні, більша їх частина. Тут зібрані DisplayPort, HDMI, два порти USB і аналоговий вхід VGA, а також роз'єм для навушників або акустики. Для ідеалу не вистачає USB Type-C - він вже точно актуальніше, ніж VGA.

    IMGP3490.jpg

    Ще два порти USB спрямовані убік. Зроблено це для швидкого і простого підключення периферійних пристроїв. У випадку з ігровим ПК, це відмінне рішення для підключення мишки, клавіатури або інших девайсів, яким не вистачає довжини кабелю для підключення до тильної панелі системного блоку.

    IMGP3496.jpg

    Крім того, в ASUS ProArt Display PA248QV є два динаміки потужністю 2 Вт, але вони швидше номінальні. Для ігор їх використовувати точно не варто - звук в міру гучний, але не більше того. Задоволення від гри з ними ви точно не отримаєте.

    Можливості

    Ну, а тепер переходимо до найголовнішого - екрану монітора. На що ж здатний ASUS ProArt Display PA248QV в цілому і в іграх зокрема? Почнемо з основного. Перед нами звичайний Full HD (точніше навіть Full HD +, бо роздільна здатність у нього 1920х1200) монітор. Але якщо при діагоналі в 27 дюймів такий формат ще може сприйматися неоднозначно, то для діагоналі в 24 дюйма його точно більш ніж достатньо.

    В основі монітора використана IPS матриця, з динамічною контрастністю до 100000000:1 і заявленої яскравістю до 300 кд/м2, яка по факту, виявидася навіть трохи вище. Причому матриця не просто якісна, але ще і з відмінним заводським калібруванням і повним покриттям просторів sRGB і Rec.709, при цьому виробник також говорить про відхилення DeltaE <2. Показники більш ніж хороші, і в реальності це все знаходить підтвердження. Картинка на моніторі дійсно якісна, без будь-яких спотворень, колірна температура в режимах sRGB і Standard максимально близька до ідеальних 6500К, а колірний обхват простору sRGB відповідає 98,9% у всіх профілях. Тож якщо ви обираєте монітор в першу чергу за якістю передачі кольору, це точно модель для вас.

    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    prev next
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news

    Ну, а тепер про те, що може зупинити від покупки частина геймерів. А може і не зупинити, якщо ви не граєте в надто вже динамічні екшени. У ASUS ProArt PA248QV дисплей працює з максимальною частотою 75 Гц, тож для екшенів або гоночних симуляторів він підходить не дуже добре, а ось для рпг без без шаленої динаміки, тактик, стратегій і їм подібних ігор цього більш ніж достатньо. Тим більш, що тут є підтримка FreeSync, а при значенні в налаштуваннях Trace Free 60 видимих ​​артефактів навіть на швидкорухомих об'єктах і зовсім нема.

    У якості не найкритичнішого, але все ж вагомого плюса монітора відзначимо якісне антивідблискове покриття, яке не впливає на передачу кольорів і насиченість картинки, але при цьому відмінно захищає від відблисків і перевідбиттів.

    Підсумки

    ASUS ProArt Display PA248QV - відмінна модель для дизайнерів і просто знахідка для тих, хто працює з зображенням. Якщо розглядати його як напівпрофесійний монітор для графіки з цінником в 300 доларів, то у нього просто немає недоліків, і є купа плюсів.

    Ми ж розглядаємо його ще і як рішення для геймерів. І тут все дещо складніше. У ціновому діапазоні до десяти тисяч гривень вам в будь-якому випадку доводиться вибирати, що вам важливіше: динаміка при гіршій передачі кольору або якісна картинка в цілому при базових (або трохи кращих базових) показниках динаміки. Раніше ми знайомили вас з першими варіантами, сьогодні - показали другий. І можемо впевнено сказати, що якщо ви граєте не в надто динамічні ігри, ASUS ProArt Display PA248QV їх запросто потягне. І ви будете насолоджуватися дійсно крутим і насиченим відображенням.

    Якщо ж ви граєте в мережеві ураганні екшени, шутери і їм подібні - ця модель точно не для вас. І вам або потрібно брати дорожчий монітор, здатний забезпечити одночасно якісу і динамічну картинк, або жертвувати більшою мірою передачею кольору заради швидкості матриці як такої.

    Крім того, ця модель відмінно підійде тим, хто шукає універсальну модель для роботи та ігор (працюючи при цьому дизайнером, фотографом і т.д). В такому випадку ASUS ProArt Display PA248QV взагалі можна назвати одним з найкрутіших варіантів на ринку України.

    Плюси

    • Чудова передача кольору

    • Гранично тонкі рамки екрану

    • USB-концентратор

    • Міцний стійкий корпус

    Мінуси

    • Частота 75 Гц

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close