preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд монітора ASUS ROG Swift 360

    news_title

    calendar 04.01.2021

    Під кінець 2020 року ASUS зробила нам відмінний новорічний подарунок і надіслала на тестування топовий монітор ROG Swift 360 в парі з не менш крутим ноутбуком - свіжої редакцією ROG Strix Scar 15 (G532). Прямо зараз ми розповімо вам про перший (монітор). 

    Зміст

    Зовнішній вигляд

    news
    news
    news
    prev next

    ROG Swift 360 далеко не найбільший з ігрових моніторів, скоріше - це дуже компактна модель з діагоналлю всього 24,5 дюйма. При цьому підставка у нього майже така велика, як у моделей з великим дисплеєм, тому виглядає це все трохи незвично. Але якщо відкинути в сторону деяку невідповідність, більше ніяких претензій до дизайну ROG Swift 360 пред'явити не вийде. Ніжки у нього стирчать вперед, але розташовані таким чином, що ні в якій мірі не завадять вам розташувати попереду ноутбук або ігрову клавіатуру. Та й виглядають вони самі по собі не громіздко - завдяки тонким контурам і сріблястому (замість традиційного чорного) пластику, та ще й з золотистими вставками для більшої краси.

    IMGP0016.png

    До речі, ROG Swift 360 - один з небагатьох моніторів, оригінальний геймерський дизайн якого видно не тільки ззаду, але і спереду. Вся справа, звичайно ж, в його стенді. Сам дисплей без будь-яких дизайнерських вишукувань, і єдине, що звертає на себе увагу в цій частині - тонка рамка навколо екрану.

    news
    news
    news
    news
    news
    news
    news
    prev next

    Як і належить стендам в топових моніторах, у ROG Swift 360 він дозволяє піднімати і опускати монітор в межах 120мм, нахиляти його і повертати, а також переводити в портретне положення. Не впевнені, що геймери часто роблять це, але якщо вам така функція потрібна, тут вона точно є.

    IMGP0028.png

    Ще один цікавий момент полягає в тому, що  ROG Swift 360 можна не тільки поставити на комплектний стенд або підвісити на стіну за допомогою кронштейна, а й у прямому сенсі слова прикрутити до столу. Для цього ASUS пропонує альтернативне підставу - не таку мобільну, але куди більш стійку й компактну.

    IMGP0019.png

    Ззаду цей монітор теж вартий уваги. І вже тут справа не тільки в підставці, а й в оформленні задньої панелі дисплея - з красивим візерунком, великим світлодіодним логотипом і оригінальними кнопками управління.

    IMGP0059.png

    Причому система підсвічування тут не найпростіша, а фірмова Aura Sync RGB, з можливістю програмування і підв'язки під всю систему, тож виглядає це дійсно круто.

    IMGP0029.png

    Що стосується кнопок, незважаючи на всю оригінальність їх дизайну та розташування, проблем з управлінням ROG Swift 360 не виникає ніяких. Все просто і інтуїтивно. Особливої ​​уваги і любові заслуговує великий джойстик - чудове і справді зручне рішення.

    news
    news
    news
    news
    prev next

    Екранне меню типове для ігрових моніторів ASUS, тому розібратися з ним не складе труднощів. Тим більше що додаткові кнопки дають доступ одразу до потрібних функцій. Причому функцій і можливостей тут так само багато, як в моніторах ASUS, про які ми писали раніше. Ви можете керувати G-Sync, NVIDIA ULMB (правда, працює вона тільки на 144 і 240 Гц), HDR, виставляти параметри кольорів і режимів, регулювати яскравість, контрастність і багато іншого. Звичайно ж, тут є і функція Overdrive, яка дуже критична для всіх IPS панелей, і без якої говорити про швидкісний моніторі точно не варто було б. Загалом, набір налаштувань більш ніж достатній, і у вас точно буде все необхідне в швидкому доступі.

    news
    news
    news
    news
    news
    prev next

    Всі порти підключення, традиційно, розташовані знизу на задній панелі - так простіше підключати дроти, і вони мінімально схильні до вигинів. Самих роз'ємів не дуже багато, але є все необхідне для геймерів: HDMI і DisplayPort, сервісний порт з заглушкою, USB 3.0 вхід і два вихідних, а також порт для навушників або зовнішньої акустики. До речі, зверніть увагу, що у ASUS є модель  ROG Swift 360 ще і з підтримкою порту NVIDIA Reflex (червоний USB), називається вона ROG Swift PG259QNR, до нас же приїхав монітор в версії ROG Swift PG259QN, тобто без порту Reflex .

    IMGP0027.png

    Дещо цікаве біля монітора є і на верхній панелі. І це не веб-камера з дивним розташуванням, це датчик освітленості, який дозволяє налаштовувати яскравість підсвічування залежно від кількості світла навколо. Розташування його оптимальне, робота підсвічування регулюється м'яко, без ривків, і в цьому плані ROG Swift 360 дійсно крутий (але насправді, це тільки одна з дрібниць, в чому він крутий).

    Можливості

    В основі монітора використана матриця AHVA (Fast IPS-type), один з різновидів IPS, що відмінно підходить для роботи з Overdrive і геймерським системами. Підсвічування W-LED. Заявлена ​​виробником максимальна яскравість 400 кд/м2, контрастність 1000: 1 в статиці. І це насправді показники, близькі до реальності, в результаті чого монітор дійсно здатний працювати з HDR і навіть отримав сертифікат VESA DisplayHDR 400.

    IMGP0047.png

    А ось з колірною гамою все трохи більше спірно. В описі монітора зазначено, що панель тут псевдодесятібітна (8 біт + FRC), але через підсвічування W-LED (Flicker-Free) і стандартне колірне охоплення sRGB на рівні 97% досягнення зводиться на «ні». У загальному і цілому, монітор видає якісну і цілком гарну для ігор гаму, просто без чогось надзвичайного і видатного. Якщо ви просто геймер і не плануєте працювати з зображеннями, цей недолік можете просто випускати з уваги.

    IMGP0055.png

    Тим більше, що у ROG Swift 360 є фішечка, яку вам не дасть жоден інший монітор, якою б розширеною не була його кольори гама. Мова, звичайно ж, про швидкість роботи з зображенням. Цей монітор оснащений апаратним модулем G-Sync і здатний працювати з частотою 360 Гц. Заявлений час відгуку теж не підкачав. І особливо приємно те, що ASUS не стала гнатися за маркетинговими фішечками і вказала фактичні 1 мс GtG, а не частки типу 0,5мс, які по факту не підтверджуються.

    Не помітити різницю в динаміці і чіткості картинки з моніторами, які працюють на частоті 144 Гц (стандартні 60 або 120 Гц ми навіть в розрахунок не беремо) - просто неможливо. Так, це дійсно ні в якій мірі не маркетингова фішка, і ви будете постійно опинятися на крок вперед в порівнянні з противниками просто за рахунок більш швидкого виведення перед вами кожного кадру. Насправді, це фішка, необхідна в першу чергу кіберспортсменом, але в звичайному геймерскому житті отримати таку перевагу - чому б і ні?

    Особливо добре помітна перевага ROG Swift 360над іншими моніторами в іграх, де все залежить від рефлексів і миттєвостей - наприклад, в Call of Duty: Modern Warfare, PUBG або Hyper Scape, де ти можеш прицілитися в рази швидше звичайного. І так, ще раз повторимо: це ні в якій мірі не чит, просто технічна перевага.

    Правда, якщо бути строгими, то фактична перевага ROG Swift 360 в швидкості перед моніторами з частотою 240 Гц складає всього 4%, але суть в тому, що ці 4% дійсно круті, а різниця не настільки велика, щоб зупинити від покупки хардкорних геймерів . Цей монітор коштує близько 700 доларів, і це одна з тих причин, чому він виконаний в діагоналі 24,5 дюйма - будь він більше, ціна була б ще більше, і це було б уже набагато критичніше. Зараз же різниця з моделями 240 Гц укладається в 300 доларів, що цілком розумно.

    Ще один нюанс. ROG Swift 360, як і багато швидкісних моніторів, працює з роздільною здатністю Full HD, а не 4К або вище. І це також логічно, тільки вже не з-за ціни, а через обмеження можливостей ПК. Витягнути монітор з частотою 360 Гц в форматі Full HD на сьогоднішній день здатне не так вже й багато відеокарт. І тут найбільше радує той факт, що монітор працює і з NVIDIA G-Sync (Native, V2), і з AMD FreeSync, тож, принаймні, з брендом графічного адаптера у вас ніяких обмежень не буде.

    Ще однією цікавою фішкою є новий режим G-Sync eSports, доступний в меню, який дозволяє зробити затримку сигналу мінімальною. На жаль, оцінити режим у всій красі у нас не вийшло, (адже на тесті у нас не PG259QNR c NVIDIA Reflex, а звичайний PG259QN), але зрозуміти, які ще параметри міняються в моніторі - можливо. Отже, що ж робить G-Sync eSports? Він істотно змінює кольорову гаму монітора, різко знижуючи контрастність. Тут можна почати говорити, що це повний фейл, якби не одне але: при цьому надзвичайно поліпшується опрацювання темних відтінків і півтонів, тому можна не вдивлятися в темні кути, а просто бачити, що там відбувається. Загалом, навіть якщо у вас ROG Swift 360 без NVIDIA Reflex, то використовувати цей режим можна і потрібно - це справжня знахідка для ігор з великою кількістю темних сцен.

    Є у ROG Swift 360 ще кілька дрібних, але важливих моментів. Перший - фактично широкі кути огляду. І це плюс. Другий - напівматове покриття, яке зводить відблиски нанівець, але на жаль - створює певний ефект кристалізації. Мінімальний і помітний в більшій мірі при зміні кута, з якого ви дивитеся. І це, як ви розумієте, вже мінус. Критичним його не назвеш, та й грають все-таки сидячи прямо перед монітором, але все ж, побачити його в сучасному моніторі від ASUS було дещо дивно - особливо після швидкісних моделей з більш якісним фінішем.

    Ну і ще один цікавий факт. Хоча у ROG Swift 360 в меню є налаштування звуку і гучності, він позбавлений власних динаміків. Тож ці параметри впливають тільки на підключену до нього акустику, і якщо у вас раптом не працюють з'єднані з дисплеєм навушники - перевірте, чи не активований в вас Mute.

    Підсумки

    Багато хардкорних геймерів і кіберспортсменів чекали на ROG Swift 360 і покладали на нього великі надії. І як це часто буває, відразу ж після виходу в ньому почали шукати недоліки. Але суть в тому, що вони є у будь-якого пристрою, і більшість мінусів новинки - притаманні практично всім ігровим моніторів, а решта - сильно пов'язані на можливості комп'ютерів як таких або підсумкову вартість монітора. Тут мова йде, звичайно ж, про обмеження в ULMB і підсвічуванні W-LED, а також формат Full HD або не ідеальне напівматове покриття. Але навіть з урахуванням цих нюансів ROG Swift 360 вийшов не просто цікавим, а дійсно крутим рішенням. Всі ці недоліки відходять на другий, а то й третій план, коли ти отримуєш некволу таку перевагу в швидкості реакції. Це як невелика особиста машина часу, що переносить тебе на частки секунди в майбутнє: щось масштабне ніби й не зробиш, але вона запросто може врятувати тобі життя або забрати життя противника. І, звичайно ж, погравши один раз на цьому моніторі, його просто не хочеться міняти назад ні на який інший.

    Плюси

    • Реальна перевага в швидкості роботи

    • Оснащений апаратним модулем G-Sync

    • Робота з HDR10 і відповідність VESA DisplayHDR 400

    • Три варіанти установки і кріплення

    • Функція ULMB

    • Вбудований сенсор освітлення

    • Крутий і незвичайний дизайн

    • Підсвічування Flicker-Free в усьому діапазоні яскравості

    • Наявність USB-хаба версії 3.0

    • Якісні заводські настройки і предустановки

    Мінуси

    • Не ідеальне матове покриття

    • Підсвічування W-LED

    • Не надто широка колірна гама

    5.png
    Медаль – копія.jpg

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    close