preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    Огляд мишки SteelSeries Rival 3 Wireless

    news_title

    calendar 09.12.2020

    Навряд чи в світі знайдеться хоча б з десяток геймерів, які б не знали про компанію SteelSeries. І так само складно буде знайти геймера, що не чув би про її мишки серії SteelSeries Rival. Сьогодні у нас на тестуванні опинилася новинка і за сумісництвом одна з старших моделей сімейства - SteelSeries Rival 3 Wireless.

    Зміст

    Зовнішній вигляд

    IMGP8584.jpg

    SteelSeries Rival 3 Wireless - це мишка для мінімалістів, і вона не приховує цього з перших хвилин знайомства. На відміну від багатьох інших гризунів виробника і навіть дротової SteelSeries Rival 3 в ній фактично немає підсвічування. Тут не світиться логотип, немає звичної смужки на спинці ззаду. І навіть в коліщатку прокрутки світлодіод використовується не для краси, а функціональності заради. Він буде сигналізувати вам про втрату зв'язку з комп'ютером, відсітність однієї з батарей (про це далі) тощо. Тобто якщо в SteelSeries Rival 3 Wireless раптом з'явилося підсвічування - вам варто звернути на неї пильну увагу, щось там пішло не так. У всіх інших випадках мишка залишається непомітною.

    IMGP8586.jpg

    Її непомітності на килимку (особливо, якщо ви використовуєте ігрову поверхню чорного кольору) сприяє і повністю матовий чорний пластик. Жодної глянсової вставки! В цьому плані SteelSeries можуть позаздрити багато інших ігрових брендів. І так, при цьому SteelSeries Rival 3 Wireless вдається виглядати стильно і навіть красиво - завдяки відточеним лініях, вдалою формою кришки батарейного відсіку на спинці, текстурі на коліщатку прокрутки.

    Але насправді SteelSeries Rival 3 Wireless бере не стільки красою, скільки практичністю. Вона дійсно добре лягає в руку завдяки великій довжині і в міру високій спинці. Більшою мірою ця миша підійде фанатам низькопрофільних гризунів, хоча любителям класики також довго звикати не доведеться.

    IMGP8591.jpg

    До мінусів конструкції можна віднести тільки те, що на боковинах мишки використаний такий само пластик, як на інших частинах корпусу - без насічок або додаткових накладок, що зменшують прослизання. До цього моменту варто бути готовим, тому що хоч SteelSeries Rival 3 Wireless і важить 96 грам, грати нею з відривом від поверхні не так вже й просто.

    IMGP8589.jpg

    Кнопки тут також близькі по конструкції до класичних. Вони відокремлені від основної частини корпусу, натискаються однаково добре по всій площі, і при цьому не лагають. Хід не підкачав ні по своїй швидкості, ні по чіткості спрацьовування. Єдиний момент, на який варто звернути увагу - вони трохи тугіші та вимагають більшої сили натискання, ніж, наприклад, у ASUS або Razer. Але при цьому, це саме те, що потрібно для проходження екшенів і шутерів.

    Що ще більш приємно, всередині основних клавіш використані оригінальні механічні перемикачі з ресурсом в 60 мільйонів натискань - проти 50 млн у більшості ігрових мишок цього класу і середнього цінового діапазону в цілому. Начебто і дрібниця, але у справі це дасть вам кілька додаткових тижнів, місяців, а то й років використання, в залежності від вашого стилю гри і того, скільки часу ви проводите за своєю улюбленою справою.

    малозаметность.jpg

    Коліщатко у SteelSeries Rival 3 Wireless також туге за своїм ходу, зате на чіткість і плавність скаржитися вже точно не доводиться. Так само як і на прослизання - коліщатко тут і прогумоване, і фактурне. Загалом, є все, про що тільки можна мріяти і функція натискання на додачу.

    IMGP8590.jpg

    Додаткові кнопки спочатку здаються не дуже зручними через свою вузьку форму, але по факту - користуватися ними просто і зручно. Палець легко лягає на них, для натискання не потрібно багато зусиль (вони натискаються набагато легше, ніж основні), а хід і клацання настільки чіткі, що ви точно не пропустите спрацьовування. Втім, незважаючи на легкий хід з помилковими і випадковими спрацьовуванні нам жодного разу не довелося зіткнутися за весь час тестування.

    IMGP8587.jpg

    Ще один цікавий момент. SteelSeries Rival 3 Wireless зроблена в повністю симетричному корпусі, але додаткові кнопки у неї є тільки зліва. Тож ми одразу ж перевірили, наскільки добре вона підходить лівшам. Підсумок тестування: близько до ідеалу! По-перше, тому що ліва долоня лягає і охоплює мишу і справді так само комфортно, як права, і впродовж гри не вивертається. По-друге, тому що додаткові кнопки оптимально потрапляють під мізинець і безіменний палець, і ви запросто можете грати ними.

    IMGP8585.jpg

    Переходимо на нижню панель, і тут є як мінімум три цікаві деталі. Перша - власне сенсор. Друга - великі ніжки з зачепами для швидкої заміни. Вони відмінно згладжені, мають середню висотю і виходячи з їх стану після активного тестування протягом майже місяця навряд чи вимагатимуть швидкої заміни.

    IMGP8593.jpg

    Третя цікава деталь на нижній панелі - перемикач. Він дозволяє виключити SteelSeries Rival 3 Wireless, перевести її в режим роботи на частоті 2, 4 Гц (з usb-передавачем) або в режим Bluetoooth. Дротового режиму роботи для цієї моделі не передбачено, як і в багатьох модних бездротових мишок останнього покоління.

    Що цікаво, працювати SteelSeries Rival 3 Wireless з декількома пристроями - в тому плані, що вона відмінно запам'ятовує їх і автоматично підключається відразу після зміни способу з'єднання. Тож ніяких постійних додаткових коннектів вам не знадобиться.

    IMGP8592.jpg

    Ну і ще одна цікава фішка, пов'язана з бездротовими можливостями, сховалася у мишки всередині. SteelSeries Rival 3 Wireless для роботи потрібно дві батарейки формату ААА. Точніше не так. Ви можете використовувати для роботи мишки дві батарейки формату ААА. А можете тільки одну. І гризун абсолютно не буде проти - йому досить цієї енергії. Відрізнятися буде тільки сумарний час автономної роботи і вага мишки. Власне кажучи, заради останнього і була додана в SteelSeries Rival 3 Wireless ця фішка.

    Встановлюючи в корпус гризуна дві батарейки або одну, ви можете змінювати вагу мишки. При цьому у вас також є можливість збалансувати її корпус ідеально під використання в правій або лівій руці - просто прибираючи батарейку з потрібною боку.

    Фішка, до речі, не нова - ми раніше зустрічали її в гризунах від Logitech. Але, щоб бути вже повністю чесними - далеко не в бюджетних моделях. І зустріти її в гризунів бюджетного/середнього сегмента - дуже приємно.

    Можливості

    В основі мишки використаний оптичний сенсор TrueMove Air, розроблений у співпраці з PixArt. Максимальну роздільну здатність заявлено на рівні 18000 dpi, але само собою, використовувати максимальні значення в грі не варто - на них маніпулятор поводиться далеко від ідеалу. Із середніми показниками проблем не виникає, причому незалежно від типу і гладкості поверхні вашого килимка.

    screenshot-2020-11-10-at-14.08.27.jpg

    Роздільна здатність регулюється з кроком в 100 dpi, тож у вас в руках дійсно гнучка в плані налаштувань мишка. Для виставлення налаштувань використовується фірмовий додаток SteelSeries Engine 3. Крім dpi можна тут також можна змінювати призначення клавіш, прописувати макроси, регулювати таймаут вимикання миші, кутову прив'язку, прискорення та інші важливі моменти.

    Що стосується підключення, для ігор, звичайно ж, варто використовувати радіоканал - в такому випадку частота опитування буде дорівнює 1000 Гц, а не 125, як при Bluetooth-з'єднанні, а швидкість зв'язку буде набагато вище. До того ж, для основного каналу підключення в мишці реалізована технологія Quantum 2.0 Wireless, яка збільшує швидкість обміну даними. За підсумками тестування можемо сказати, що в цьому плані SteelSeries Rival 3 Wireless не поступається дротовим мишкам.

    Ще одна фішка, яку дає Rival 3 Wireless технологія Quantum 2.0 Dual Wireless - збільшення автономності до 400 годин, або цілого року використання. До речі, саме тому у неї така фірмова картинка (ми її використовали в заголовку), а не просто тому, що скоро новий рік. На практиці, звичайно ж, за тиждень і навіть місяць використання перевірити автономність мишки точно не вийде, але те, що заряд в акумуляторах за цей час впав не суттєво - це ми можемо сказати впевнено. Тож заяви виробника дійсно близькі до правди.

    Підсумки

    В якості ще одного вагомого плюса ми скажемо, що SteelSeries Rival 3 Wireless коштує дешевше двох тисяч гривень. Для бездротової мишки це дійсно приємна ціна, а з таким виконанням - тим більше.

    Єдиним більш-менш істотним її недоліком можна вважати відсутність насічок або прогумованого покриття на боковинах, але тут все залежить від того, наскільки впевнено ляже мишка конкретно в вашу руку. Тож SteelSeries Rival 3 Wireless - той випадок, коли ми дуже і дуже рекомендуємо девайс, але з урахуванням того, що ви зможете потримати його в руках перед покупкою. Ну, або просто у вас вже є позитивний досвід використання мишок з такою ергономікою.

    У всьому іншому SteelSeries Rival 3 Wireless така гарна, і це дійсно відмінне розвиток серії - з оригінальними фішками і вдалою основою.

    Плюси

    • Симетрична класична форма

    • Можливість зміни ваги мишки

    • Індикація роботи коліщатком прокрутки

    • Відмінний сенсор в основі

    • Перемикачі на 60 млн натиснень

    Мінуси

    • Гладкі боковини

    Коментарі

    Всього : 0 кометарів

    Схожі огляди

    Товари беруть участь в огляді

    close