preload

098 390-75-90

098 390-75-90
Графік роботи:
Контакт-центр: Пн-Вс 09:00-21:00
Магазин: Пн-Вс 10:00-21:00
Каталог
  • Геймінг і кіберспорт
  • Поп-культура
  • Товари для дітей
  • Франшизи
  • Блог
  • Акції
  • Уцінка
  • Геймінг
  • Fan store
  • Товари для дітей
  • Новинки
  • Знижки
  • 0 0

    10 кращих бюджетних ігрових ноутбуків 2020 року

    news_title

    calendar 06.04.2020

    Сидіти на карантині - завдання непросте для людей в усьому світі. Але промені підтримки спрямовані нам з усіх боків, і особливо - геймерам. ВОЗ закликала людей більше часу проводити в віртуальних світах, щоб полегшити собі змушену соціальну ізоляцію. Розробники і видавці ігр надають безкоштовні версії ігор, роблять розпродажі тощо.

    Ми в Funduk.ua теж приєдналися до цього флеш-мобу, і підготували для вас топ бюджетних ігрових ноутбуків, вартістю до 30 000 гривень кожен, з гідною конфігурацією, яка дозволить вам проходити сучасні ігри як мінімум на середніх налаштуваннях. Грайте і залишайтеся здоровими.

    Зміст


    Бюджетні ігрові ноутбуки 2020: критерії відбору

    Ігрові ноутбуки вже давно перестали бути чимось рідкісним і дивним: в Україні представлено близько тисячі актуальних моделей, вартістю від 15-20 до 250-270 тисяч гривень. Розкид ціни, як бачите, дуже широкий. Так само як і можливостей. І вибирати точно є з чого - особливо, якщо ви маєте в своєму розпорядженні зайву сотню тисяч. Тут можна розвернутися по-повній, вибираючи модель з тривалим часом автономної роботи, гранично малою вагою, відмінними характеристиками, крутим охолодженням і високоефективним залізом.

    Але якщо ви - простий геймер, який відноситься до грошей раціонально, варто звернути увагу на бюджетний ціновий сегмент. Тут досить багато цікавих моделей, причому від всіх іменитих виробників. Єдине, що вам потрібно, щоб уникнути помилки - уважно ставитися до підбору моделі за параметрами. Власне кажучи, це ми і зробили за вас. Отже, на що ж ми звертали увагу при складанні рейтингу бюджетних ігрових ноутбуків:

    • Процесор. Ми відібрали тільки моделі з чіпами актуальних версій: Intel Core i7 і Intel Core i5 дев'ятого покоління, а також з AMD Ryzen 5 і AMD Ryzen 7. У топових пристроях стоять ядра 10го покоління, але «дев'ятка» ще досить сильна в своїй продуктивності, щоб забезпечувати відмінний заділ для запуску ігр, графічних завдань і просто - роботи з ресурсоємними додатками.

    • Оперативна пам'ять. При розгляді каталогу ноутбуків ми віддавали перевагу моделям з великим обсягом ОЗУ. У підсумку, в топі опинилися бюджетні ігрові ноутбуки, характеристики яких включають від 8 до 32 ГБ пам'яті, часто - з можливістю для користувача самостійно встановити ще одну планку і підвищити таким чином ефективність роботи.

    • Графічна система. Тут, як і у випадку з процесорами, ми віддавали перевагу відео адаптерам певного покоління. Тобто тим, які здатні якісно працювати з сучасними іграми і підтримують сучасні ж технології. Обрана нами графіка виглядає так: AMD Radeon RX Vega (деякі моделі), NVIDIA GeForce GTX 1650/GTX1060, а також їх оновлені версії - NVIDIA GeForce GTX 1070/GTX1660 Ti/GTX1080.

    • Накопичувач. На жаль, моделі з гранично ємними твердотільними накопичувачами – лише для верхнього цінового діапазону. Але навіть в бюджетному класі можна знайти ноутбуки з гібридними дисками - такими, в яких використовуються швидкі Ssd і великі за розміром hdd. Це дозволяє виробникам поєднати два найбільш важливих для геймерів моменти - швидкість і ємність. Без цього жоден потужний лептоп не буде відповідним для ігр: повільна підгрузка ігрових даних, знаєте, штука не найприємніша.

    • Екран. При виборі моделей для нашого топа ми орієнтувалися на фактичні параметри - такі як роздільна здатність дисплея, частота зображення, швидкість відгуку. Але також мали вагу і суб'єктивні відчуття користувача - такі як якісна заводська настройка гами, запас контрастності і яскравості. Загалом, все те, що в підсумку впливає на якість картинки і сприйняття гри в цілому.

    • Система охолодження. Це той момент, який ви не дізнаєтесь за списком технічних характеристик, але який є надзвичайно важливим для будь-якого ігрового ноутбука. Погодьтеся, мало приємного в тому, щоб при найменшому навантаженні на систему виявити перегрів. Так, кожен ПК має тенденцію нагріватися, але всередині них є кулери, і їхнє завдання полягає в тому, щоб якісно охолоджувати девайс. Оптимальний варіант, якщо при цьому не створюється зайвого шуму. Щоб вам не довелося зіткнутися з неякісною СО, ми звертали увагу на ті моделі, які були на тестуванні і огляді у нас або наших колег, і в охолодженні яких ми дійсно впевнені.

    Ну, а тепер переходимо до тих моментів, які при складанні топа ми відкинули в сторону або порахували додатковою перевагою/недоліком для конкретних моделей.

    • Звук динаміків та мікрофон. На жаль, але похвалитися якісним звучанням і тим більше - відмінним записом голосу не здатні не тільки бюджетники, а й багато представників середнього класу.

    • Додаткові функції і ПО. Просто тому, що це те, без чого запросто можна жити.

    • Ергономічність розміщення роз'ємів підключення. Тут у сучасних лептопів найчастіше все в порядку, невеликі огріхи - те, до чого швидко звикаєш, і вони точно не можуть бути критичними при прийнятті рішення, який бюджетний ігровий ноутбук вибрати.

    • Акумулятор. На жаль, це типовий недолік всіх без винятку ігрових ноутбуків. Все, що може користувач - вибирати по батареї з високою місткістю і великою кількістю осередків. Але у випадку з представниками нижчого цінового сегмента знайти вдалу в цьому плані модель можна тільки на шкоду її потужності. І ми дуже не рекомендуємо цього робити.

    Ще один момент. У кожної обраної нами моделі є опція підбору аналога з трохи іншою конфігурацією, тож ви зможете вибрати ноутбук з великим запасом пам'яті, більшою ємністю накопичувача або більш потужною відеокартою. Тільки пам'ятайте про те, що особливість бюджетної техніки полягає в тому, що вам доведеться завжди шукати якийсь компроміс. Але якщо ви витратите трохи часу і виберете те поєднання ТТХ, яке вас влаштує - це точно буде відмінна покупка.

    Ну, а тепер переходимо до власне моделей, на які безперечно варто звернути увагу в цьому ціновому діапазоні.


    Acer NITRO 5

    Acer NITRO 5.jpg

    Почнемо з класичного представника ігрових ноутбуків. Acer NITRO 5 - пристрій далеко не компактний за своїми габаритами, але вражаючий своїм дизайном. Це модель для тих, хто вважає за краще грати вдома, а не ходити по гостях (саме то для карантину і самоізоляції!).

    Другий мінус полягає в ергономіці клавіатури - подивіться на неї ближче, щоб переконатися в тому, що вона буде для вас зручною. В усьому ж іншому - це відмінна модель, з дійсно потужним і добре збалансованим залізом, ефективною системою охолодження і екраном з підтримкою частоти 144 Гц. І, зверніть увагу, це не стандартна «пятнашка», а 17,3-дюймова модель. Тож екран у вас буде більший, та й арсенал комунікацій у Acer NITRO 5 побільше, ніж у багатьох інших моделей в нашому топі і в бюджетному класі в цілому.


    HP Pavilion Gaming 15

    HP Pavilion Gaming 15.jpg

    Друга на черзі модель одразу ж привертає до себе увагу відмінним дизайном, за своєю ефектністю і лаконічністю вона порівняна з ноутбуками Alienware. Ні, це не плагіат, не копія і не репліка, просто HP вдалося створити дійсно крутий мінімалістичний корпус.

    Що ще добре в цій моделі, так це її неймовірно зручна для ігр клавіатура і екран з частотою 144 Гц. Та й з точки зору заліза вона не підкачала. Для цієї моделі є конфігурації з Core i7, Core i5, чіпами від AMD і графікою аж до GeForce GTX 1660 Ti Max-Q, які відмінно справляються з іграми ААА-класу. І все це вкладається в ціновий діапазон до 30 000 гривень. Доповнює це NVMe SSD диск в топових варіаціях, тож і дискова підсистема не пасе задніх.

    Як щодо мінусів? На жаль, не без них. Перший і типовий - мала автономність. Другий - завищений рівень чорного, через яку екран вийшов недостатньо контрастним. Так, можна погратися з настройками, але це явно не модель для фанатів нічних хорроров монстрами, які вилазять з темряви.


    ASUS TUF Gaming FX505

    ASUS TUF Gaming FX505.jpg

    Прийнято вважати, що якщо хочеш потужний ігровий ноутбук - варто брати моделі минулого покоління. Ціна на них поступово знижується, а залізо застаріти ще не встигати. Але ми точно знаємо, що гідні і реально круті варіанти є й серед новинок. Щонайменше, якщо мова йде про ASUS. Справа в тому, що крім топової лінійки виробник підтримує ще й парочку бюджетних/середніх. Саме до них відноситься ASUS TUF Gaming FX505DT - свіжа модель, яка стартувала з цінником близько 900 доларів. За ці гроші він пропонує 120 Гц дисплей, 512-Гб NVMe SSD накопичувач, процесор Intel Core 9-го покоління або AMD Ryzen 7, а також графіку на рівні - GeForce GTX 1660 Ti. Загалом, чудово тут все і трохи більше, окрім хіба що гічноватої системи охолодження.

    Якщо хочете більше дізнатися про цю модель - читайте наш огляд в блозі, ми вже встигли познайомитися з ASUS TUF Gaming FX505 ближче.


    Dell G3 15 3590

    Dell G3 15 3590.jpg

    У компанії Dell є відомі на весь світ потужні і неймовірно дорогі ноутбуки сімейства Alienware, але крім них виробник випускає і менш знамениті бюджетники серії G. Нехай вони і не інноваційні, проте виробник зумів в них повноцінно задіяти залізо середнього ешелону, вже не раз згадане вище.

    Dell G3 серед них - молодша, тож не дивно, що модель Dell G3 15 3590 з усіма її доступними в Україні конфігураціями виявилася в нашому топі бюджетних ноутбуків. Залізо в цій моделі варіюється від Core i5-9300H і GTX 1050 до Core i7-9750H і GTX 1660 Ti Max-Q, тому в цьому плані все просто відмінно.

    Чим Dell G3 15 3590 трохи поступається опонентам по топу - так це екраном. У ньому встановлена ​​матова панель з далекою від ідеалу і насиченості кольоровою гамою. Та й частота тут стандартна (60Гц). Тож фанатам ураганних екшенів, напевно, варто звернути увагу на інші моделі.


    Dell G5 5590

    Dell G5 5590.jpg

    Не дивуйтеся: ми дійсно додали в наш топ бюджетних ноутбуків одразу дві моделі від Dell, причому схожих за дизайнам і практично з одного сімейства. А все тому, що вони відрізняються встановленим в них залізом. Тут стоять процесори Intel Core i7 аж до 8750H, відеокарти GeForce RTX 2070, в тому числі в дизайні Max-Q і гібридні дискові накопичувачі. Єдине, що можемо сказати ще - повністю потужність цього ноутбука розкривається з двома планками пам'яті, так що якщо хочете проходити ігри 2019-2020 року на високих настройках, не пошкодуйте сил і часу на цей невеликий апгрейд.

    З екраном тут все на порядок краще, ніж у моделі Dell G3, але все ж без недоліків не обійшлося - система охолодження шумить так, що перекричати її можуть тільки викручені на максимум динаміки. Загалом, і з Dell G5 5590 вам гарнітура теж дуже стане в нагоді.


    Lenovo IdeaPad L340-15 Gaming

    Lenovo IdeaPad L340-15 Gaming.jpg

    У модельному ряду компанії Lenovo серія IdeaPad позначається, як заточена роботи і розваг, відтворення відео і серфінгу інтернетом. Але їх здатності на цьому не закінчуються. Якщо в назві лептопа є слово Gaming - він відмінно підходить ще й для ігор, причому як ми переконалися під час тестування Lenovo IdeaPad L340-15 Gaming, справляються вони з цим завданням просто на «відмінно».

    При цьому він ще і компактний за своїми габаритами, тож якщо ви хочете універсальну модель, яка підходить ще й під мобільне використання - це те, що вам потрібно. В якості плати за бюджетність доведеться попрощатися з великим часом автономної роботи і витратити гроші на ігрову гарнітуру або зовнішню акустику для якісного звуку. Ну, і зовнішність у Lenovo IdeaPad L340-15 Gaming дуже пересічна і зовсім не ігрова, тож він точно не виробляє того ефекту, як деякі інші моделі в нашій добірці.


    Lenovo Legion Y540-15

    Lenovo Legion Y540-15.jpg

    Друга модель від Леново в нашому топі - суто ігрова. Це видно з її назви (приналежність до сімейства Legion). Завдяки стильному і явно геймерської корпусу. Завдяки клавіатурі, в якій є не тільки підсвічування, але і додатковий ряд кнопок, а також можливість налаштовувати і програмувати всі клавіші.

    До речі, точно такий же блок і можливості є у більш дорогої моделі Lenovo Legion Y740-15, яка була недавно у нас на тестуванні. Радимо почитати огляд, щоб зрозуміти переваги і недоліки цього блоку клавіш, якщо ви вирішите звернути увагу саме на цю модель.

    В плюсах цієї моделі - компактність в парі з дійсно потужним залізом, відмінний IPS екран і досить гідний для бюджетного класу звук. Ну, а мінус - сильний шум системи охолодження, який ми помітили і у Legion Y740. Тож насолодитися звуком сповна в іграх вам буде складно, і гарнітура все одно знадобиться.


    MSI GF75 Thin 9SC

    MSI GF75 Thin 9SC.jpg

    MSI GF75 Thin 9SC - модель, яка відчайдушно балансує на межі бюджетного та середнього сегментів. Частина її конфігурацій входить до обраних нами 30 тисяч гривень, вартість інших доходить до 40-50 тисяч. Звичайно ж, якщо ви можете витратити трохи більше, варто брати саме старші версії. Але навіть в бюджетному своєму виконанні ця модель заслуговує на увагу. По-перше, це найкомпактніша і найтонкіша з недорогих 17-дюймових моделей. По-друге, навіть в доступних за ціною варіаціях є дисплеї з частотою 120 Гц. Ну і, по-третє, за своїм залізом при цьому вона не поступається 15-дюймовим моделям з нашого топа. Наприклад, модель за 29-30тис оснащена процесором Intel Core i7-9750H, відео картою NVIDIA GeForce GTX 1650 і твердотілим накопичувачем на 512 ГБ.


    ASUS ROG Strix G G531GT

    ASUS ROG Strix G G531GT.jpg

    Трохи вище, говорячи про моделі ASUS TUF Gaming, ми вже писали про те, що у ASUS є бюджетні геймерские девайси. І серія ROG Strix також відноситься до них. ASUS G531GT - як ви розумієте, саме з їх числа. Це свіжий ігровий ноутбук 2019-2020 року, з відточеним стилем, високоякісної клавіатурою і відмінними ігровими здібностями. У цих лептопах встановлюються процесори Intel Core 9го покоління, включаючи потужні чіпи i5-9300H і Core i7-9750H, графіка NVIDIA GeForce GTX 1650, 1660Ti, RTX 2060 або RTX 2070 в залежності від конфігурації. А в старшій моделі є ще й екран з підтримкою частоти 120 Гц.

    Єдине, чого в ній дійсно мало - це недоліків... і роз'ємів. Тож якщо ви звикли підключати безліч аксесуарів, доведеться скористатися хабами.


    Dream Machines G1650-15

    Dream Machines G1650-15.jpg

    Польська компанія Dream Machines пару років назад досить яскраво зайшла на український ринок геймерських пристроїв з мишками, клавіатурами і ноутбуками. Їх основна фішка - відмінне співвідношення ціни і якості, можливостей і стильного дизайну. Насправді, у цього бренду чимало моделей, які умовно підпадають під вимоги і умови нашої вибірки, але звернути увагу ми вирішили саме на Dream Machines G1650-15.

    Ця модель має досить якісний 17-дюймовий екран, в її актуальних версіях використовуються процесори Intel Core i5-9 покоління і графіка NVIDIA GeForce GTX 1650, а також відмінні геймерські клавіатури. Система охолодження теж не підкачала з точки зору потужності і відсутності зайвого шуму, і єдиний її (і ноутбука в цілому) мінус - викид теплого повітря до руки користувача і мишці. Взагалі, якщо ви залишите досить вільного місця справа, то ви його практично і не відчуєте. А взимку або восени це може стати щей плюсом - зможете тримати руки в теплі.


    PS Зверніть увагу, що операційна система в найдешевших варіантах бюджетних ноутбуків «відсутня». Тож вибираючи між парочкою практично однакових пристроїв, можна запросто випустити це з уваги, а потім витратити час на замовлення ще й ос.

    Коментарі

    Всього : 2 коментаря

    Гость

    05.08.2021

    Чи у всіх цих ноутбуків є дисковод? Бо це також важливо при обранні ноутбука.

    Гость

    29.10.2021

    якщо потрібен дисковод то це не про ігрові ноутбуки

    Схожі огляди

    close